18 Yaş Altı Mankenlik Başvurusu

18 yaş altı mankenlik başvurusu için ilk şart aile iznidir. Aktüel model ajans olarak her yaş gurubundan mankenlik başvurusu kabul edilmektedir. Aktüel Model Ajans bünyesinde şansınızı denemek istiyorsanız, bize fotoğraflarınızı gönderin! Manken ajans olarak sizden isteğimiz, telefonunuzla yapabileceğiniz çok basit bir kaç fotoğraf çekinmek olacaktır. BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN…

18 yaş altı mankenlik başvurusu Gün ışığında durduğunuzdan ve bir portre ile tümüyle bir vücut fotoğrafı gönderdiğinizden emin olun. Ek olarak en önemli özelliklerinizi ve iletişim bilgilerinizi gönderin. Bununla ilk adımı atın! Bize model başvurunuzu şimdi gönderin.

18 yaş altı mankenlik başvurusu için adayların defileler için en önemli ipuçlarını, ilk fotoğraf çekimlerinizi veya model portföyünüzle ilgili ipuçlarını ve fotoğrafçılarla ilk fotoğraf çekimlerini okumak istiyorsanız, model blogumuzu inceleyin, burada model temsilcilerimizden içeriden ipuçları alabilirsiniz. Kariyerinizi iyi hazırlamanıza yardımcı olur.

15 Yaş Manken

15 yaş mankenlik başvurusu nda Manken Ajans için önemli olan başvuru için hazırladığınız fotoğraflar değil, fotoğrafçının kalitesine bağlı. Eğer 14 yaşında iyi bir mankenlik ajansına başvurursanız, baştan beri yalnızca şehrinizdeki ve ülkedeki en iyi fotoğrafçılara gidersiniz.

modellik-ajansi
modellik-ajansi

15 yaş mankenlik başvurusu için model ajans set kartlarınızı ayarlandıktan sonra, ilk işleri almanızı sağlayacaktır. Çoğu zaman lüksü karşılayamazsınız, çünkü size her zaman yeni sınavlar vardır. Bu nedenle, erken bir model olmak istiyorsanız, kurulumunuz için kesinlikle çok sabrınız olmalıdır. İşlerin çoğunu yapamazsınız. Birçok müşteri talebi için önce bir seçenek belirtmelisiniz. Bir seçenek içerisinde bulunmak, modellerin özgür olduğu anlamına gelmektedir. Bu yüzden profesyonel ve deneyimli bir manken ajansına ihtiyacınız var, o sizin için hangi işlerin uygun olup ve hangilerinin uygun olmadığını biliyor.

Görüyorsunuz, 14 yaşında bir model olmak o kadar kolay değil, bu yüzden sabırlı olun! 15 ya da 16 yaşına kadar beklemek en iyisidir, daha sonra okul öngörülebilir gelecekte sona erecek ve tamamen mankenliğe yoğunlaşacaksınız.

18 Yaş Altı Mankenlik Başvurusu için Minimum Ölçümler

18 yaş altı mankenlik başvurusu için yazımızda model gereksinimlerini okuyabileceğiniz gibi, minimum boyutlarda, bir model olarak 174 cm boyuna sahip olmalısınız. Uluslararası bir kadın modeli olarak çalışmak istiyorsanız, 178 cm boyunda olmalısınız. Boyunuz 181 cm’yi geçmemelidir, erkek modeller 185 cm’den başlar. Erkek mankenler için dediğim gibi minimum 185 cm boyutunda olmakta yarar vardır. Maksimum boyut 195 cm’yi geçmemelidir. İster erkek ister bayan model olsun, ince bir figürünüz olmalı, diyetinize dikkat etmeli ve spor yapmalısınız. Ve elbette, istisnalar her zaman vardır.

18 Yaş Altı Mankenlik Başvurusu Öncesi Spor Yapın

Aktüel Manken Ajans için modellerin kendisine bakması çok önemlidir. Sporu, bir model olarak abartmamalısınız, kaslarınız çok büyür, standart boyutlara uymazsınız. Bir kadın olarak çok tanımlanmış bir şekilde egzersiz yapmalısınız, fakat bir erkek olarak kaslarınızın çok fazla büyümemesini sağlamalısınız. Neden? Birincisi, sadece tanımlandığı gibi standart moda tasarımcılarının boyutlarına uymuyorsunuz.

manken-ajans
manken-ajans

Diğer taraftan, reklamcılık alanında, modeller sonuçta reklamcılığın unsurlarıdır, böylece insanlar kişi (siz) ile özdeşleşebilir. Vücudunuz veya oranlarınız çok standartsa, sizinle daha az kişi tanımlayabilecek ve sonuçta daha az kişi müşterinizin ürününü satın alacaktır. Bu yüzden çok fazla hırs ve biraz da psikoloji veya insan doğası bilgisi modelleme konusunun bir parçasıdır. Aktüel Manken Ajans olarak standartlara uyan modeller aramaktayız.

Model ajans için ölçüler neden bu kadar önemli?

Aktüel Manken Ajans için ölçümler neden bu kadar önemlidir. Defilelerdeki müşterilere veya birkaç örnek parça içeren Showroomlara çıkabilmek için gerekli fiziğe sahip olmalısınız. Modeller için giysi parçaları genellikle standart bir boyuta kesilir, bu standart boy örneğin 178 cm olan bayan modelleri ile bir beden büyüklüğüne ve kural olarak 34 veya 34, 36 (AB) bir boyuta tekabül eder. Kadınlar 181 cm’den daha uzun olmamalıdır. Erkek modeller minimum 185 cm, maksimum 195 cm boyutunda olmalıdır. Bayan modeller topuklu ayakkabı giydiğinde, fark aşırı olmamalıdır. Bir defilede daha sonra tüm modeller aynı büyüklüktedir ve hiçbir şey modanın dikkatini dağıtmaz.

Reklam Mankeni Nasıl Olunur

Aktüel Manken Ajans bünyesinde yalnızca reklamcılıkta, yani yüksek moda modası alanında çalışmak istemiyorsanız, boyutlar artık sizin için belirleyici değildir. Burada 170 cm yüksekliğe sahip kadınlar, 183 cm yüksekliğe sahip olduğu kadar başarılı olabilirler. Ayrıca erkek modelleri için ölçüler daha esnektir, reklam artık “mutlak ideal ölçütler” gerektirmez ve rakam da biraz sapabilir.

18 yaşından Küçük, Büyük Beden Mankenlik Başvurusu

Büyük Beden Modelleri gerçekten moda haline gelmektedir. Manken ajans sadece ince fiziğe sahip olanların uğrak noktası olmaktan çıkıyor ve büyük beden insanlarda güzel bir yüze sahipse manken olma şansına sahip olabiliyor. Gittikçe daha fazla sayıda moda tasarımcısı ve yaratıcı sanat yönetmeni reklamda düzgün kadınlara yöneliyor. Aktüel Manken Ajans için Büyük Beden Modelleri ve Düzgün Modeller arasında küçük bir fark var.

Büyük Beden Modelleri “normal” manken bedenlerinin biraz üstünde modeller, yani Büyük Beden Modelleri 38 veya 40 (AB) kıyafet bedenine sahip kadınlardır. Büyük Beden modelleri harika bir iş çıkartabilir çünkü daha fazla kadın, kendileriyle özdeşleşebilir. Büyük beden mankeni olarak sadece moda müşterileri için değil, aynı zamanda reklamcılıkta da çalışabilirsiniz. Bu, iş fırsatlarını farklı kılar ve böylece sektörde bir Artı Boyut Modeli olarak iyi para kazanabilirsiniz. Büyük Beden Modeli olmak ister misiniz? O zaman bize başvurunuzu gönderin!

16 Yaş Altı Mankenlik Başvurusu: Kalça, bel ve göğüs ölçümü

Burada ölçümlerinizi kendiniz yapmak için vücuttaki tüm önemli noktaları görürsünüz. Ölçüm yaparken mümkün olduğunca az giysi giydiğinizden ve ölçüm yaparken kendinize dürüst olacağınızdan emin olun! Manken ajans olarak bize başvurmadan evvel kendinizi ölçebilirsiniz. 175 cm’nin altındaki modellerin moda şehirlerinde oyuncu kadrosunda kadın olarak şansı pek yoktur. 175 cm’den daha küçükseniz, ne yazık ki büyük tasarımcıların dökümünde şansınız olmayacak.

Ulusal pazardaki çevrimiçi mağazalar, etiketler ve reklamlar için hala iş bulma şansınız var, bu yüzden oranlarınıza dikkat ediyorsanız, daha küçük bir model olarak bile buna değer. Örneğin, bir ürün grup değil bir kişi tarafından sunulursa, vücut büyüklüğü çok daha az önemlidir. Ancak, Halkla İlişkiler ve reklam ajansları, daha küçük bir model olarak daha az rezervasyon alma eğiliminde olduğunuzu bilir, bu nedenle ücretler biraz daha düşüktür. Aktüel Manken Ajans sadece model olmak isteyenler dışında stand hostesi ve fuar hostesi de aramaktadır.

Bu meslekler için biraz daha ortalama aşağısında olmanın herhangi bir zararı yoktur. Dipte limitler olduğu gibi, tepede de limitler vardır. 181 cm’den büyük bayan modellerin manken olması yine zor olacaktır. Birincisi, meslektaşlarından daha büyük ve dev gibi görüneceksiniz. Ama aynı zamanda erkek meslektaşlarından daha uzun boylu olmanızda podyumda çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

About the Author:


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir