katalog-cekimi

Bayan Manken ajansı

Bayan manken ajansı moda sanat reklam veya kliplerde kendini veya ürünü profesyonelce hedef kitleye tanıtan kişileri barındıran kuruluştur. Bayan manken ajansı denildiğinde sınırları çizilmemiş medya ile ilgili bir çok çalışmada görev alan kişiler olarak bilirnirler. Günümüz manken ajanslarının kurumsal olmayan çalışma prensiplerinden kaynaklanan bu problem yapılan çalışmalarında kalitesini düşürmektedir.

ŞİMDİ BAŞVURU YAPIN…

Çalışmalarımızı ve Modellerimizi İnstagramdan Takip Edin
@aktuel.ajans

Bayan manken ajanlarının tamamı ki aralarında markalaşmış olanlarıda dahil olmak üzere bayan mankenleri bütün organizasyon işlerinde kullanmaktadırlar. Aktüel manken ajans çatısı altında çalışan mankenler sadece defile mankenliği ve fotomodel alarak görev yapmaktadırlar. Aktüel ajans diğer bayan manken ajansları ile çalışıp mankenlik ve fotomodellik dışı başka görevleride yapan modelleri kesinlikle kadrosuna dahil etmemektedir.

Eğer bir bayan manken birkaç işten fazla bir iş çeşidi ile ilgileniyorsa bütün işleri yarım yapıyordur mantığı ile hizmet veren bayan manken ajansımız, sektördeki gözlemleri ile bu modellerin çekimlerde hiçde profesyonel olmayan hareketlerini tesbit etmiştir. Bunun yanısıra bir işe odaklanıp o işte kendini eğitmediklerini sonucunda düzgün poz verememe, ürünü ve markayı yansıtacak mimik ve bakışları yapamadıklarını görmekteyiz.

Manken ajans

Kaliteli bir bayan manken ajansı iki ana departmandan oluşmalıdır. Defile mankeni ve fotoğraf mankeni ( fotomodel ) bu mankenler katalog çekimleri, defile organizasyonu, reklam filmleri gibi çalışmalarda yer alırlar. Manken ajansları ve diğer mankenler arasında en çok tanınan ve en yi deflelerde veya katalog çekimlerinde yer alan modellere süper model veya top model denir. Bu modellerin bir çoğu kendi ülkelerinde olduğu gibi yurtdışındada bir çok fotoğraf çekimi ve devilede yer alırlar. Asıl önemli olan konu ise bir bayan mankenin kazandığı para, erkek mankenlere göre çok kazanıor olsalarda, amerika işçi bürüsunun araştırmasına göre bir mankenin saatlik ücreti 11,22 dolardır, tabi yukarda bahsettiğimiz gibi bir süper model iseniz bu para astironomik rakamlara çıkabiliyor.

Yabancı Bayan Manken Ajansı

Ülkemizde bulunan yabancı manken ajanslarının hemen hepsi modellerini yurt dışından getirmektedir. bunu yanısıra ülkemizde yaşayan yabancı bayan mankenler ile çalışan ajanslarımızda mevcuttur. Eğer bir yabancı bayan mankeni markanızın yüzü yapmayı ve sürekli çalışmayı düşünüyorsanız Türkiyede yaşayan modellerle çalışan yabancı manken ajanslarını tercih etmeniz gerekir. Çünkü yurt dışından gelen modeler ortalama 2 ay sonra ülkeden ayrılmalarrı gerekmektedir.