katalog-cekimi

Bayan Manken Ajansları

Bayan Manken ajansları ülkemizde ve dünyada bir çok genç kızın hayalini kurduğu bir hayatın kapılarını açan bir basamaktır. En iyi bayan manken ajansları ile  bu hayali en kolay ve güvenilir yolunu size sunar. Bayan manken ajansları çogu zaman bir firmanın elbise çekimlerini sağlar bunlara ek olarak tanıtım filmleri, sanatçı klipleri ve konu mankenliği gibi bir çok reklam mecrasına hizmet verir. Bayan manken ajansları model seçimlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirir. Çok güzel fiziğiniz düzgün mimikleriniz harika olmalıdır. Ama bunlar bile tek başına yeterli değildir. Hani şu star ışığı denilen şey vardırya onada sahip olmanız gerekir. Yani kısacası iyi bir ajansta çalışmak ve bilinir yaşam tarzı markalarının yüzü olmak için sizinde kusursuz olmanız gerkir.

Başvuru için Tıklayın

Bayan Manken Ajansları Hangi Hizmetleri Verir

Bayan manken ajansları hizmet verdiği firmanın defile öncesi kıyafetlerini değerlendir. Uygun gördüğü kıyafetleri seçerek o kıyafetlere uygun olna model kadrosunu oluşturur. Daha sonra koreografi oluşturur ve elbise sayısına göre 1 veya 2 gün provalar yapılır. Son olarakta müşterisinin ürünlerini etkileyici bir defile ile hedef kitleye sunumunu gerçekleştir. Bayan manken ajansları kaliteli bir proje ile gerçekleştirilen defilelerde belli başlı tercihler yaparak en iyi modelleri seçer ve belirli bir zaman sonra ana modellerini belirler ve gerçek bir kadro yaratır. İşte bir model adayı için olay burda başlıyor. Kaliteli bayan manken ajansları ana kadrosunda yer almak. Bu başarıyı sağlayan bütün modeller çok kısa zaman ünlü oluyor veya en kötüsü bir markanın yüzü olmayı başarıyor. Tabi buna paralel olarak ciddi bir gelir elde ediyor.

Yukarda bahsettiğimiz şekilde kariyerlerine yön veren ve bu yolda ilerleyen manken adayları doğru bayan manken ajansları ile iletişimde oldukları sürece istedikleri noktaya çok çabuk geleceklerdir. Bayan manken ajansları bu sebeple iyi tercih edilmeli ve bilindik güvenilir kaliteli bir kurum olmalı. Bayan manken ajansları ana kadroya dahil ettikleri modelleri sürekli her defilede iş vererek sektör içindede bilinir bir yüz haline getirmektedirler. Durm böyle olunca hem mankenlik ajansı hem model hemde müşteri yaptıkları defile ile kendilerini bilinir kılmaktadırlar.

Bayan Manken Ajansları Başvuru

Bayan manken ajanslarının belli başlı kuralları vardır. Bu şartlar her ajans göre değişiklik göstere bilir. Yabancı manken ajansları bu konuda daha fazla kritere sahiptir. Yabancı manken ajansları yurt dışından getirdikleri model boy ortalaması 177 dir. Bu modellerin arasına 170 altı bir modeli sokmak istemezler. Ki 170 altı bir modeli kadroya dahil etse bile yabancı modellerin arasından seçilme şansı yoktur. Bu nedenle yabancı modellerle aynı kalitede olan kişileri kadroya dahil etmek isterler. Daha sonraki aşama model adayının bayan manken ajansları kadrosunda yer alabilmek için yetenekli ve kendine olan özgüveninin tam olması gerekir. 15 kişilik bir fotoğraf setinde herkes sizi izlerken poz vermek öz güven sahibi olmayan bayan modeller için sıkıntılar doğuracaktır. Bu yazı tabiki hevesinizi kırmasın. İlk aşamada çok iyi bayan manken ajanları ile çalışacaksınız diye bir şey yok. Bu sektör merdivenlerden oluşmaktadır. İlk zamanlar basit ufak çaplı çekimlere giderek iyi bir bayan manken ajansı kadrosunda yer alacaksın. Bunun yanınada iyi bir kurstan mankenlik eğitimi almakta size çok şey katacaktır.
Günümüzde nedendir bizde bilmiyoruz bir çok bayan manken ajansları kayıt ücreti talep ediyor. Cast ajanslar da biraz mantıklı olsada bayan mankenlik ajansları için bizim çok doğru bulmadığımız bir şeydir. Başvuru yaparken ne kadar profesyonel ve net çekilmiş fotoğrafla başvuru yaparsanız şansınız o kadar yüksek olur. Fotoğraflarda yüzünüz ve fiziğiniz net görünmelidir. Manken adayı 18 yaş altı ise kesinlikle ailesi ile başvuru yapmalıdır.