Büyük Beden Manken

Büyük beden mankenler artık en saygın ve prestijli dergilerin kapaklarını süslüyor. Aslında günümüzde her zamankinden daha fazla ilgi ve tüm mankenlik ajansları tarafından kadrosunda yer açacağı kadar fazla talep görmektedir. 20. yy ilk zamanlarından bu yana büyük beden manken ihtiyacı artmakta. Mankenlik eskiden sadece 34 36 beden bayanlar için bir mesllekken moda endüstrisi çeşitli bedenlerde mankenleri kullancak kadar komplike bir hale geldi. Günümüzde tüm uzunluk ve bedenlerde modeller sektöre dahil edildi.

buyuk-beden-model
buyuk-beden-model

Bir sonraki fotorğaf çekiminizde veya defilenizde düzgün vucutlu büyük beden mankenler ile hedef kitlenmize hitap etmek istemezmisini. O zaman kitlenizi ajansımızın büyük beden bayan ve erkek modelleri ile etkileyin. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalyada. Her yerde ve her zaman güven verici bir çözüm ortağı olarak hizmetinizdeyiz. Etkileyici yüzler insan formlarını vurgular ve kanıtlar. Moda işi artık sadece slim fit modellerin işi değil, aynı zamanda büyük beden kadınsı ve erkeksi modeller içinde bir sektör.

Büyük beden manken ilk olarak 1970 li yıllarda mankenlik ajansı kadrolarında yer almaya başladı. Ülkemizde ise 2000 li yılları buldu. Buna rağmen hala ülkemizde birçok mankenlik ajansı büyük beden manken bölümlerine sahip değildir. Ki yurtdışında sadece büyük beden model üzerine çalışan ajanslar mevcutken. Eskiden büyük benden insanlar bunu bir dezavantaj olduğunu düşünselerde, bugün podyumlarda ve setlerde fırtına gibi esiyorlar. İnternetin, özellikel sosyal medyanın yükselişiyle bir çok büyük beden manken adayı ajanslar ile sağlıklı iletişimler kurarak sahnedeki yerlerini alıyorlar. Büyüyen bu ağ mankenler için daha fazla ajans ile iletişim ve daha fazla iş imkanı sağlıyor. Mankenlik yapmayı düşünüyorsanız büyük beden mankenlik hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin.

Büyük Beden Mankenlik Başvurusu

Büyük beden manken ajansımız için her zaman yeni yüzler arıyoruz. Sizlerde düzgün bir fiziğe, bakımlı bir görünüme sahip olduğunuz düşünüyosanız büyk ailemizin bir parçası olmanızı çok isteriz. Aktüel manken ajansı şehirdeki en iyi ajanslar arasında yer almakta ve en iyi modelleri tercih etmektedir. Bu nedenle çalışacağı modelleride özenle seçmektedir. Bizimle çalışarcak modeller çeşitli markaların yüzü olarak benzersiz tecrübeler kazanabilir.

Sınırları zorlayan moda tasarımcıları sayesinde moda sektöründe her zamankinden daha fazla büyük beden manken görünürlüğü var. Büyük beden mankenlik fırsatları katalog, medya, mayo, editorial çekimler ve defilelere kadar bir çok alanda hızla yaygınlaşıyor. Böyle büyüyen bir sektörde silzerde manken olarak yerinizi almak istiyorsanız, büyük beden moda dünyasına nasıl giriş yapacağınızla ilgili bir kaç ipucumuz var.

Büyük Beden Mankenlik Başvurusu için aşağıda yer alan bilgileri mail adresi üzerinden ileteblirsiniz.
Sadece İstanbul içi başvurular alınır.
Boy kriteri 174 – 180 arası
Model başvurusu yapacak kişi başka bir işle uğraşmıyor olması gerekir.
Yaş sınırı 19 – 26 arasıdır.

İsim:
Boy:
Beden:
Göğüs/Be/Basen:
Yaş:
Saç:
Göz:
Ayak:

Büyük Beden Manken Olamak İçin Gereksinimler Nelerdir?

Fit modeller genellikle kendi vucut ölçülerine odaklanırlar, büyük beden mankenler ise elbise boyutuna göre değerlendirilir. Genel olarak 38 beden üstü mankenler moda sektöründe büyük beden mdoel olarak katagorize edilirler. Büyük beden mankenlikte en önemli kriter boydur. Model kısa boyluysa büyük bedenden ötürü boyu normal ölçüsünden daha kısa göstermektedir. Bu nedenle başvuru yapacak büyük modelin minimum 174 175 boylarında olması şarttır. Bir çok model adayı bu durumu kabullanmek istemesede moda sektörünün boy ve modellerin görünümü hakkındaki titiz standartları hala büyük ölçüde budur.

Tabi bütün konu boydan ibaret değil, aynı zamanda kusursuz cilt, sağlıklı saçlar, bakımlı eller ve tırnaklarda sahip olmanız istenmektedir. Bazı büyük beden manken adayları, kısa boyları nedeniyle yüz modelliği için başvuru yapmak isteyebilir ama malesef yüz mankenleri genel olarak 36 beden moellerden tercih edilir. Yani yüz modelliği için yapacağınız başvuru değerlendirmeye alınmaz. Kısacası minimum 174 75 boyunda ve bakımlı olmalısınız. Genel olarak moda sektörü için bu kriter önelmidir.

Büyük Beden Manken Özel Yüzler

Büyük beden ve düzgün fizikli modeller yıllardır sektörde yer alıyor ve yavaş yavaş sadece bir niş olmaktan çok daha yaygın hale geliyor. Aktüel manken ajansın sadece büyük beden değil özel yüzler olarak sunduğu modelleride mevcuttur. Ajansımız tarafından temsil edilen bu modeller, algılanan endüstri engellerini bir çok açıdan yıkmıştır. Dikkatlerin çoğu bayan mankenlerde olsada kaslı veya büyük beden erkek modellerde sektörde ciddi anlamda boy göstermeye başlamışlardır. Mankenlik ajansları artık erkek modeller içinde bölümler oluşturmaya başladı. Moda sektörü boyutlarını çeşitlendiriyor ve slim fit boyutlardan büyük bedenlere sahip insanlar için koleksiyonlar hazırlıy ve bu artık küçük ve orta ölçekli tekstil firmalarından büyük markalara doğru hızla büyüyor.