En İyi Cast Ajansları

En iyi cast ajansları kadrosunda yer almak için muhakkak öncesinde cast ajans ve oyunculuk deneyiminiz şarttı aranmaktadır. En iyi cast ajansları oyuncu adaylarına kazandırdığı bir çok şans ve imkan mevcuttur.

En iyi cast ajansları oyuncu adayının öncelikle ciddi bir oyunculuk eğitimi almasını ön planda tutmaktadır. Eğer sizlerde sektörü takip ediyorsanız en iyi oyuncuların konservatuvar mezunu oldukları ve önemli bir eğitim sürecini tamamladıklarını göreceksiniz. Modellikten ve şans eseri ünlü olmuş kişilerin bir süre sonra sektörden yok olduklarınıda görebilirisiniz.

modellerimizi-inceleyin

modellerimizi-inceleyin

Başlanacak olan her projej çalışması için projenin sahibi, yapımcı yönetmen ve cast ajansları yetkilisi bir araya gelerek projede yer alaak olan oyuncular ile bir görüşme yapmakta ve çalışmanın tüm detayı konusunda oyuncuları bilgilindirmektedir. Bir projelerinin başta sinema olmak üzere bir çok sahnesi şehir dışında çekilebilmektedir ve hatta bazen yurt dışı. Bu nedenle cast ajansları başvurularında seyehat engeli olmayan ve vizesi olan oyunculara bir tık daha öncelik sağlanmaktadır. Tv çalışmalrında baş rol oyuncuları tahmininiz üzere ünlülerden seçilmektedir. Geriye kalan tüm oyuncular çoğu zaman yardımcı oyuncular bile cast ajanslarından talep edilebilir. En iyi cast ajansları geniş kadrosu sayesinde bir projenin bütün oyuncularını karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.

 

Başvuru

Sadece İstanbul içi başvurular kabul edilir.
Başvurularınızı 24 saat süresince yapabilirsiniz.

İsim Soyisim
Yaş
Boy
Kilo
En Az 5 Kare Fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri whatsapp, instagram veya mail adresi üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz

Whatsapp : 0546 843 64 58
E-Mail : [email protected]

Cast Ajansları Kaliteli Portfolyo

En iyi cast ajansları arayışı içindeyseniz öncelikle yapmanız gereken ilk şey cast ajansın model ve müşteri portfoyunu incelemek olmalıdır. Ve cast ajans kayıt sırasında sizden para istiyormu. Para isteyen düzgün cast ajanslarda var ama malesef bir çoğu bu şekilde bir ticaret izleyerek kayıt paraları üzerinden ticaret yapıyor ve oyuncu adayına kesinlikle bir daha dönüş sağlamıyorlar. En iyi cast ajansları katagorisine olan ajanların bir çoğu kesinlikle kayıt ücreti talep etmezler. Ama fotoğraf çekim ücretini kayıt ücretiyle karıştırmayın lütfen. Eğer iyi çekilmiş bir fotoğraf portfolyonuz yok ise 50-100 TL arası fotoğraf ücreti talep edile bilir. Yada fotoğraflarınızı kendiniz çektirip getirirsiniz.

 

Cast Ajansları Sözleşme Kuralları

En iyi cast ajansları sizi kadrosunda tutmak için değil ama, bir projeye dahil ettiğinde, projenin bitiş tarihine kadar sözleşme yapar. Bu sözleşmeler her iki tarafında hak ve hukukunu koruma amaçlıdır. Bu sayede çalışma sürecinde içinde olaak bir anlaşmazlıkta sözleşme kuralları ile çok rahat bir şekilde çözülmüş olur.

 

Cast Ajansları Geri Dönüş

Oyuncu ve oyuncu adaylarına geri dönüş kesinlikle cast ajanslarının elinde olan bişey değildir. Yukarı kısımdada belirtildiği gibi ajans sadece sunum yapar, seçimi yapım şirketi ve yönetmen belirler. Bu nedenle bazı kişiler bazı oyunculara cast ajans tarafından daha fazla ilgi gösterilerek ön planda tutulduğunu idda eder. Bu iddalar kesinlikle asılsızdır. Ki en iyi cast ajansları arasında yer almak böyle yolsuzluk yapmamakla olur.

About the Author: