Endüstriyel Katalog Çekimi Nasıl Yapılır ? Satışa Etkileri Nelerdir ?

Endüstriyel Ürün Fotoğraf Çekimi

Endüstriyel ürün katalog çekimi fazlasıyla dikkat ve tecrübe isteyen bir iştir. Başlıca sebebi endüstriyel ürünlerin bir çoğunun parlak bir yüzeye sahip oldukları için yansıma yapmasıdır. Fabrikalarda ve sanayi bantlarında üretimi devam eden bütün ürünlerin ve parçaların satışı olumlu yönde etkileyecek şekilde yüksek çözünürlü Endüstriyel Ürün Katalog Çekimi yapılmaktadır. Diğer bütün sekterlerde olduğu gibi endüstriyel ürün katalog çekimi reklam aracı olarak rol oynuyor. Katalog çekimi yapılan ürünler, basılı materyaller dıiında e ticaret sitesi, sosyal medya kanalları, afiş ve sunumlarda kullanılmaktadır.

endustriyel-katalog-cekimi

endustriyel-katalog-cekimi

Endüstriyel Katalog Çekimi Neden Önemli ?

Endüstriyel ürün katalog çekimi satışları etkileyen en önemli reklam faktörlerinin başında gelir. Ürün katalog çekimi tüketici ihtiyaçlarına göre üretimi yapılan teknik ve işlevsel ürünleri kapsayan bir çalışmadır. Bu sebeple endüstriyel ürün katalog çekimi neredeyse tüm sektörleri kapsamaktadır. Ürününün çok iyi olabilir ama unutmayınki o ürünü alıcı ile buluşması gerekir ve buda ürününüzün gerçek değerinde satuıla bilimesi için profesyonel bir reklam ve katalog çekimi ister. Satın alma konusunda hedef kitleyi ikna etmek için basit reklam çalışmaları ile uğraşmayı bir kenara bırakın ve gerçek bir reklam ajansı ve kaliteli fotoğraflar ile müşterililerin satın alma isteğini uyandırın. İyi tasarlanmı bir katalaog çekimi; ürünün kendisini ve üretim platformlarını yerlerini iyi tanıtır, sizleri sektörde güvenilir ilan eder, satış hacmini genişletir, hedef kitleye en etkili şekilde ulaşır.

 

Profesyonel Katalog Çekimi Nasıl Yapılır

Katalog çekimi üretimin sunum aşamsında devreye girmektedir. Tabiki müşterinin isteğine göre üretim aşamalarıda fotoğraflanarak alıcılarımıza ürnlerin ne şekilde üretildiğini anlatarak bir hikaye yaratıla bilir. Katalog çekimi yaparken en önemli kriter ışık bilgisinin iyi olması ve ürünleri kendini anlatabilecek en doğru açıyla çekmektir. Katalog çekimi yapılan ürüne müşteri dokunamaz hizssedemez, bu duyguları baktığı katalogta yakalatmak için fotoğraflara o duyguyu yüklemek gerekir. Çoğu zaman stüdyoda değilde fabrikalarda yapılan katalog çekimleri harici bir ışık istemine ihtiyaç duyar.

 

Endüstriyel Ürün Fotoğraf Çekimi

Endüstriyel ürün fotoğraf çekimi için muhakkak iyi bir makina ve ışık istemi gerekir. Çünkü ürünler ya çok küçük yada çok büyük olabilir. Bunun içinde her mm de lens gerektirir. Endüstriyel ürün fotoğraf çekimi için iyi ışık gerekir çünkü bazı ürünler parlak yüzeydir ve yansıma yapar. Güçlü ve dengeli bir ışık sistemi ile ancak bu tarz problemler çözüle bilir. Tabiki yinede en önemlisi iyi bir fotoğrafçı ve grafik ekibidir. Aktüel Ajans endüstriyel ürün fotoğraf çekimi konusunda iyi referanslara sahip olan şehrin en iyi ürün fotoğrafçıları ile hizmet vermektedir.

 

Profesyonel endüstriyel ürün çekimi size ne kazandırır ?

Ürün tanıtımı ve satışına doğrudan etki eder, hedef kitleye ürünün detayları hakkında kapsamlı bir bilgi sunar, fark yaratmanızı sağlayarak sizi farklı kılar vemarkalaşmanızı sağlar ve hedef kitleye özellikle web sitelerinizde ve sosyal medyada yapacağınızın paylaşımlar ile hemen ulaşmanızı ve satış yapmanızı sağlar.

 

Standar endüstriyel ürün çekimleri

Reklamcılık ve endüstriyel sektörün her geçen gün büyümesi ve gelişmesi standar olan şeyle çok mümkün kılmamakta. Endüstriyel ürün çekimlerinde en önemli şey kaliteli, pırıl pırıl ve iyi tasarlanmış görseller ile fark yaratmaktır. Bunun içinde endüstriyel fotoğraf çekiminin kesinlikle standart değil profesyonel olması gerekir. Standat bir endüstriyel ürün çekimi; elinizde olan veya olma potansiyeli yüksek müşterilerinizi kaybettirir, satışların düşmesine doğrudan etki eder, istenilen reklam geri dünüşüne asla ulaşamazsınız, sektörün çok gerisinde kalırsınız, marka imajının zarar görür.

 

About the Author: