katalog-cekimi-mankeni

Erkek Manken

Erkek manken bayan manken gibi belirli bir yaşta değil, istediği yaşta mankenlik mesleğine başlaya bilir. Erkek manken ile bayan mankeni mesleğe başlama yaşları ülkemizde insanların mankenlik mesleğine bakış açıları nedeni ile farklılık göstermektedir. Erkeklerin bayanlara göre daha özgür olma nedeninden kaynıklıdır. Müşterilerin isteğini yerine getire bilecek yaşta olduğunu düşünen, modayı takip eden kaliteli bir imaja ve duruşa sahip olduğunu düşünen her erkek kişi bu sektörü kendine meslek edine bilir.

ŞİMDİ BAŞVURU YAPIN…

Çalışmalarımızı ve Modellerimizi İnstagramdan Takip Edin
@aktuel.ajans

Manken ajansları erkek manken tercihi yaparken hemen hemen aynı fiziksel ve kişislel özellikleri ararlar. Ajans müşterilerinin bazılar a plus karizmatik avrupayi bir görüntü isterken bazılarıda daha sıradan bir imaj istemektedirler. Bu nedenledirki görünüşü her türde oaln erkekler bu mesleği yapabilir. Bayan modeller şıklığı ve zerafeti temsil ederken, erkek mankenler duruma göre gücü temsil edebilmektedirler. Model ve ürünü özdeşleştirmek isteyen firmalar ise sade ve fazla photoshop gerektirmeyecek erkek mankenleri tercih etmektedirler.

Kısacası erkek manken olmak için öncelikle fiziğinize ve duruşunuza güvenmeniz gerekmektedir, bu kriterleri yerine getiriyorsanız bütün paranızı portfolyo çekimlerine harcamanıza gerek yoktur. Başara kazanacağınız tecrübeler ile doğru orantılı olarak gelecektir. Büyük beden erkek manken, prova mankeni, defile mankeni, fotomodel gibi aranan erkek manken sektörü mevcuttur. Tabi her ne kadar erkek manken ihtiyacı olsada bayan mankeni olan ihtiyaç kadar değildir. Durum böyle olunca erkek mankenlerin kazancıda bayanlara istinaden düşüktür. Yüz ifadenize müşteriler tarafından ne sıklıkla ihtiyaç duyulduğuna göre geliriniz belirlenir

Mesleği ilk girdiğiniz aylarda hatta yıllarda çok yüksek bir gelir elde edemeyeceğiniz bilmelisiniz. Uzunca bir süre yerli ve yabancı büyük reklam ajansları ve televizyon sektöründen teklif bekleye bilirsiniz. Göztereceğiniz sabır ile tv kanllarında yer alma veya bilindik bir manken olarak büyük modacıların defilelerinde yer alabilirsiniz. Bu seviyeye gelinceye kadar etkinlik, fuar ve promosyon çalışmalarında bulunmanız gerekmektedir. Mesleğin güzel yanı ise yaşlandığınızda dahi bu meslekten kazanç elde etmeye devam edeceksiniz. Manken ajans müşterilerinin ajanstan ne yaşta bir model isteyeceği hiç bir zaman kestirilemez. Aynı zamanda spikerlik ve sunuculuk gibi çalışmalarda da yer alabilirsiniz. Buradaki kritik nokta duruşuşunuzu bozmamanız ve sizi iyi lanse edecek kalieli bir manken ajansıdır.

Erkek manken için teknik konular

Erkek manken öncelikle kendini değil ürünü ön plana çıkarmalı ve taşımalıdır, bunun içinde fotomodellik için min 185 cm, defile mankenliği için ise min. 190 boya sahip olmalıdır. Dönemsel olarak 180 boy yeterli olsada, 190 olan bir erkek mankene göre her zaman ikinci planda kalırsınız. Bunun yanısıra manken ajansına kabul edildiğiniz ölçüleri muhakkak korumanız gerekmektedir, harici bir durumda sürekli olarak ajansa yeni ölçülerinizi bildirmeniz gerekmektedir. Çünkü ajans sizin kendisine en son verdiğiniz ölçüler ile sunum yapmaktadır. Duruş, fizik ve iyi bir yüzünüz varsa top model olma şansınız çok yüksektir. Mankenlik mesleeğinde çok gerekmesede fotomodellik için yüz duruşu çok önemlidir. Erkek mankenlerin en büyük yaptığı hatalardan biri ise, kaslı olursam yakışıklı oluurum düşüncedir. Bu tamamiyle yanlış bir aldıdır, evet iyi bir vucuda sahip olmalısınız ama badici tarzında bir vucut hiç bir zaman sektörde rabet görmemektedir. Olması gereken ölçüler müşterinin taleplerine göre değişsede, ideal olan ölçülerini koruyan modeller her zaman daha fazla kazanç elde etmektedir.