Erkek Manken

erkek mankenler
erkek mankenler

Erkek manken kadromuz ile bilinir markaların yüzlerini seçmesine yardımcı oluyoruz. Yerli ve yabancı modellerin kariyerini yönetem mankenlik ajansımız ile markalarımıza değer katmaya çalışıyoruz. Ülkemizde erkek mankenler bayan mankenler kadar iş yapamasalarda iş başına düşen gelirleri daha fazladır. Erkek model olmak istiyorsanız, öncelikle iyi bir vucuda ve güzel ve bakımlı bir yüze sahip olmanız gerekmektedir. Manken ajansları günde ortalama 100 ün üstünde erkek model başvurusu almaktadır. Bu başvurulardan hiçbiri veya birtanesi kabul edilir.

Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar, kaliteli kıyafetlerle kaliteli çekilmiş bir fotoğraf portfoyu ve ölçüleriniz net bir şekilde yazılmış olmasıdır. Başvuru yapan bir çok erkek manken adayı cep telefonlarıyla veya arkadaş ortamlarında çekilmiş amatör fotolar göndermektedir, böyle bir yaklaşım sizi ilk dakkada eler. Biz manken değil manken adayıyız profesyonel fotolarımız nerden olsun diyor olabilirsiniz. Fakat mankenlik ajanslarıda mankenlik eğitimi değildir, tecrübeli bir modelle çalışmak dururken sizi tercih etmeleri için bir imaj sunmanız gerekir.

erkek mankenler
erkek mankenler

Markalar erkek modelin kendisinden ziyade ürünü göstermesini istemektedirler durum böyle oluna uzun boylu olmanızda kaçınılmaz oluyor. Manken ajanslarına bayan mankenler dahil mankenlik başvurusu yapan bazı model adayları boylarının çok kısa olmasına rağmen başvuru yapma ihtiyacı duyuyorlar. Boylarının kısa olduğu sölendiğinde ise yüz mankenliği yapmak istediklerini belirtiyorlar. Bu olay müşteri tarafında böyle değerlendirilmiyor ne yazıkki, manken talebinde bulunan müşteriler yüz çekimi yaptırsalar bile gelecek mankenin bir modelin standartlarında olmalarını istemektedirler. Yani kısacası bayanlarda minimum 170, erkek model için 180 boy asahip olmak şarttır.

Erkek Manken Eğitim

manken erkek
manken erkek

Aktüel manken ajans erkek manken kadrosunda eğitim almış modellerle çalışmayı tercih etmektedir. Eğer bir eğitiminiz yoksa çözüm ortağımız mankenlik kursu ile iletişime gecmenizi sağlayarak gönül verdiğiniz mankenlk mesleğinde iyi bir noktaya gelmenize yardımcı oluyor. Haftada bir gün/bir ay alacağınız eğitim ile sizi sektöre kazandırmaktadır. Şimdiye kadar sektöre bir çok bayan manken ve erkek model kazandıran mankenlik ajansımız sizlerin bilindik markaların yüzü yapmaya devam etmektedir.

erkek mankenler
erkek mankenler

Aktüel manken ajansı hem manken kullanmak isteyen firmalar hemde modeller için kaliteli bir çalışma şartlarını sağlamak için, bir mankende olamsı gereken kriterlerin yerine getirilmesi için elinden geleni yapmaktadır. Erkek manken tercihlerinde her ne kadar müşterinin taleplerine göre model yönlendirilsede, bir erkek modelin hem yüz hemde fizik olarak standartları yerine getirmesi gerekmektedir. Diğer bir konu ise yakışıklı olsanız bile bir manken duruşuna sahip değilseniz sektörde malesef tutunamazsınız.

Erkek Model Ajansları

erkek manken
erkek manken

Erkek manken ajansları kadrosunda çalışmak ve bir kariyer yapmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey güvenilir düzgün bir erkek model ajans araştırmaktır. Günümüz dünyasında model olmak için belli bir yaş sınırı beklenmemektedir. İstenilen her yaşt erkek model ajansları ile iletişime geçerek kadro talep edebilirsiniz. Erkek model ajansları tarafından istenilen tek şey kültürlü olmanız manken ajans ve müşterilerin isteklerine yeterli cevapları vermek belirli bir kaliteye duruşa sahip olmak ve sektörle ilegili özellikle modayı takip ediyor olmanızdır.

Bir çok manken ajans demeyelimde gerçek ve kaliteli ajansların kriterleri aşağı yukarı bu şekildedir. Bazı moda ve yapım şirketleri fazla gösterişli ve sıra dışı çekimleri isterken bazıkarı daha basic katalog çekimleri için erkek model talebinde buluna bilir. Katalog çekimi konseptinde bazı müşteriler ürünleri ön planda tutarak konu mankeni kullanırken bazılarıda erkek model ve vucudunun bazı parçaları ile çekim yaptırmaktadır. Yani daha soft ve erkek model ile yansıtılmak istenen reklam çalışmalırıdır bunlar.

erkek mankenler
erkek mankenler

czxczxcxzzxc

Kısacası bir manken ajansında erkek manken olarak yer alamak ve katalog çekimi yapmak istiyorsanız paralarınızı yüksek meblaalı portfolyo çekimlerine dağıtmanıza hiç gerek yoktur. Kazancınız ve manken ajans sektöründeki başarınız iyi bir erkek model ajansı kadrosunda yer alarak doğru orantıda artacaktır.

Erkek mankenler de bayan modeller gibi el mankeni, ayak mankeni, yüz mankeni ve artı olarak fitness mankeni olarak çeşitli manken kategorilerinde iş bulabilirler. Kısacası erkek mdoel ajansları ile çalışmak için müthiç bir vucudunuz olası gerekmiyor. Tabi erkek model için vucud ne kadar önemsiz desekte 185 altı erkek modeller hiç bir ajans tarafından çok kolay kabul edilmez. Gerçekten inanımaz bir yüze sahip olmanız durumunda ancak bir erkek model ajansları size teklifte buluna bilir.

Nasıl Erkek Model Olunur

manken erkek
manken erkek

Erkek Model Vucut Tipi

Sizin vucudunuz ve tipinizle ilgili sektörde ne kadar gereksinim olduğuba görede geliriniz değişiyor. Manken olarak yer aldığınız hiç bir manken ajans size başlarda ciddi ücretler ödemeyeceğini bilmelisiniz. İyi ücretlere çalışmak için yıllar demeyelimde çekimler diyelim, en az 20 30 arası katalog çekimi yapmanız gerekiyor.

Bu sayı sizi bir çok moda fotoğrafçısı ve manken ajansı ile ilişkilerinizi artıracak, size ciddi bir model portfolyosu ve tecrübe kazandıracaktır. Doğal olarak bu süreç size para olarak döncektir. Tabiki bu süreçte erkek manken olmaktan bir üst sekmente atlayarak tanıştığınız kişiler aracılığı ile tv lerdede görünmeye başlaya bilirsiniz. Bugünün televizyon programlarında dizilerde yarışmalarda yer alan kişilerin neredeyse tamamı manken ajans veya cast ajans aracılığı ile o mecralarda yer almışlardır.

erkek manken
erkek manken

Bir erkek manken bu aşamaya gelinceye kadar çoğu zaman basit çekimlere veya etkinlik promozyon işleri gibi görevlerde yer alabilir. Erkek model olmanın bayan modellere göre en büyük avantajı bu mesleği emekli olduktan sonra bile sürdüre bilmeleridir. Evet yaşı ilerlemiş bayan modellere ihtiyaç oluyor kimi zaman. Ama klasik takım elbise çekimlerinde bir çok müşteri ileri yaşlarda olan, saçları beyazlamış ve cildi kırışmış erkek model talep etmektedirler. Yani kısacası yaşlı vey aorta yazlarda bir erkek model bütün klasik elbise sektörüne hizmet verebilir. Bu yaşlarda çok fazla erkek model olammasıda hem model ajansı hemde modeli cidde anlanla tatmin edici ücretler sağlar. Yani bir müşterinin model ajansa nasıl bir istekle geleceğini bilemezsiniz. Bu kısımda önemli olan kariyerinizi iyi yöenetecek bir erkek model ajansı kadrosunda yer alamnız.

erkek mankenler
erkek mankenler

Moda Sektöre Erkek Manken İhtiyaçları

Moda firmaları çoğu kez erkek model ile çalışırken kendini değil kıyafeti göstermesini talep eder. Bunun içinde uzun boylu olan erkek mankenler ile çalışmakisterler. Evet siz orta boylu ve düzgün bir fiziğiniz olmadan bir erkek model kadrosunda yer alabilirsiniz ama size uygun olan bir çekim olursa ancak katalog çekimi yapablirsiniz.

Yani normal sıtandartlarda olan çekimler için uzun boyu erkek mankenler arasından seçilmeniz sizin için biraz zor olacaktır. Bu nedenle 185 aldı bir boya ve iyi bir vucuda sahip değilseniz ajans sizi kabul etsede ciddi bir rekabetin içinde olduğunuzu unutmayın. Diğer yandan iyi bir ölçü yakaladıktan sonra muhakka o ölçüleri korumalısınız. Bayan modeller de olduğu gibi erkek modellerde yemelerine içmelerine ve sporlarına dikkat etmelidirler. Tabiki bazı katalog çekimlerinde erkek model ölçüleri modacının isteklerine göre değişkenlik göstersede Türkiye standartlarına uygun olanı ideal olandır.

İnstagram : @aktuel.ajans