Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çekimi, çok geniş bir konudur. Fotoğraf çekimi, daha önceden seçilmiş ürünlerin ve modellerin profesyonelce çekilmesidir.

Fotoğraf çekimi; moda çekimi, tekstil çekimi, katalog çekimi, ürün çekimi, mimari çekimler ve endüstriyel çekimler olmak üzere konulara ayrılır.

katalog-cekimi
fotograf-cekimi

Fotoğraf çekimi, bir ajansın temelini oluştur. Markalar, satışa sunduğu ürünü fotoğraf çekimleriyle hedef kitleye ulaştırmak ister. Ajansla müşteri arasındaki uyumun bu sebepten iyi olması gerekir. Çünkü ajans ve marka birbirini, çekimler sayesinde besler. Ajanslar, müşterilerin nasıl bir çekim istediklerini değerlendirir ve bu konuda çalışmaya başlar. Bu istekler üzerine bir çalışma hazırlar. Marka ve ajansın bütçe olarak da uyum halinde olması gerekir. Marka, mankenli çekim istiyorsa manken kriterleri konuşulur ve ona göre kast ayarlanarak manken seçimi yapılır. Çekimin de nasıl yapılacağına karar verilir ve belirlenen sürede çekimler başlanır.

Fotoğraf çekiminin bittiği zamandan birkaç gün sonra fotoğraflar düzenlenerek markaya aktarılır.

Ürün Fotoğraf Çekimi

Ürün fotoğraf çekimi profesyonellik isteyen bir iştir. Ürün fotoğraf çekimi, ürünün uzmanlaşmış fotoğrafçılar tarafından kaliteli bir şekilde ortaya çıkan çekimdir. Markanın, ürünü hedef kitleye iyi bir şekilde aktarabilmesinin en önemli sebebi, ajans tarafından çekilen ürün fotoğraflarıdır. Markanın kazancı için iyi bir reklam ajansıyla çalışmak gereklidir. Bir marka olarak, ürünlerinizin beğenilmesini ve satılmasını istiyorsanız kesinlikle profesyonel bir ürün fotoğraf çekimi yaptırmanız gerekir.

Aktüel Ajans 11 yıllık tecrübesi ile sizlere bu hizmeti en kaliteli bir şekilde sunmaktadır. 4.Leventte bulunan 220 m2’lik full donanımlı fotoğraf stüdyosu moda ve ürün çekimleri için tasarlanmış ve sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Fotoğraf çekimi için işinde başarılı fotoğrafçılara ve ışık sistemine ihtiyaç vardır. Öncelikle iyi bir ürün fotoğrafçısı ve ışık sistemine ihtiyaç duyar. Profesyonel fotoğrafçı, profesyonelliğini çekimlerine yansıtır ve ortaya kaliteli işler çıkar. Bu hususta ürün çekimleri, diğer çekimlere göre daha uzun sürebilir. Ürünün gerçekte nasıl göründüğü gibi fotoğrafta da öyle görünmesi gerekir. Marka buna oldukça özen gösterir. Tüketici, markanın web sitesinde bir ürünü beğenip aldığında eline ulaştığı ürün fotoğraftaki gibi gelmezse markanın itibarı zedelenebilir. Bu da marka ve ajans arasındaki uyumu bozabilir. Bu sebepten son derece dikkatli olmakta fayda vardır. Aktüel Ajans olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz ürün çekimi çalışmalarını son derece titiz ve kaliteli bir şekilde devam ettirildi. Bu titiz ve kaliteli çalışmanın meyvelerini müşterilerimizin mutluluklarından almaktayız.

Aktüel Ajans olarak profesyonel fotoğrafçı ekibimizle sıra dışı kurgulanmış ve grafik tasarımları yapılmış ürün çekimi portföyümüzle geniş bir müşteri kitlesine hizmet vermekteyiz.

Stüdyo Fotoğraf Çekimi

Stüdyoda meydana gelmiş fotoğraf çekimleri, profesyonel fotoğrafçılar tarafından stüdyoda gerçekleştirilmiş bir çekimdir. Fotoğrafının ışığı ve fotoğrafta neyi ön plana çıkarması gerektiğini iyi bilmesi gerekir. Stüdyoda yapılan çekimler, işini iyi bilen fotoğrafçılar sayesinde oldukça kaliteli bir çekim olur. Stüdyo fotoğraf çekimi için ışık asistanları, manken modeller, make-up ve kuaför, styling ve kurgu tasarımcıları gerekir. Markanızın imajınızı tüm kitleye tanıtmak, kaliteli işlere imza atmak istiyorsanız sizi sitemize bekleriz.

Moda Fotoğraf Çekimi

Moda fotoğraf çekimi kıyafet, çanta ve ayakkabı gibi modayı oluşturan önemli ögelerin gösterildiği türdür. Moda fotoğraf çekimi diğer fotoğraf çekimleri gibi oldukça özen gösterilecek bir çekim türüdür. Çekilen ürün fotoğrafları, dikkat çekici olmalıdır. Moda fotoğraf çekiminin amacı, ürünün veya hizmeti tanıtmak ve satışa sunmaktır. Bu sebepten moda fotoğraf çekimlerinde renk uyumu çok önemlidir. Ajanslar fotoğraf çekimi sırasında kullandığı ileri düzey ışık istemi ve 50 mpx’lik fotoğraf makinesiyle renk kaybını en aza indirmektedir.

Fotoğraf çekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi seçilecek mankenlerdir. Doğru seçilmiş bir profesyonel manken ürününüzü daha da iyi yansıtır.

Moda çekimi bittikten sonra ikinci aşama çekilen fotoğrafların seçilmesi ve düzenlenmesidir. Ekibimiz doğru ışıkta doğru açıyla çekilmiş fotoğrafları sizler için seçer ve sizlerin de onayını aldıktan sonra rötuşlama işlemine başlar. Moda çekimi değişen gündeme ve zamana göre değişir. Kendinize sizin imajınızı yıllar geçse de koruyacak ajanslar bulmalısınız.

Katalog Çekimi

Katalog Çekimi, ürünlerin veya hizmetin hedef tüketici kitleye ulaşmasını sağlar. Katalog Çekimi sayesinde ürünler, tüketiciye tanıtılır. Birçok türde katalog çekimleri yapılabilir. Tekstil Çekimi, Moda Çekimi, Kozmetik Çekimi, Mimari Çekim ve Çanta Çekimleri gibi birçok çekim türünü içine alır.

Günümüzde pek çok marka katalog çekimine ihtiyaç duyar. Katalog çekimleri, tüketicinin gözünde markanın ve işbirliği içerisinde olan ajansın değerini belirler. Fotoğrafçılık da en önemli şey şüphesiz ışıktır. Fotoğrafçının ürünün rengini değiştirmeden kataloga aktarması gerekir. Basılı görsellerde rengin uyumu, markaların dikkat edeceği hususlardandır.

Bir moda fotoğrafçısının kaliteli bir katalog çekimi yapabilmesi için daha önce tecrübe edinmiş olması çok önemlidir. Işıklara, farklı ve donanımlı makinelere ve geri kalan tüm ekipmanlar üzerinde hakim ve bilgi sahibi olmalıdır. Aynı zamanda markaların ne istediğini iyi bilmeli ve markalarla iyi bir uyum yakalayabilmelidir. Manken seçimleri, katalog çekimleri için oldukça önemlidir. Manken, ürünü gösteren en önemli şeydir. Tüketici manken sayesinde o ürüne veya hizmete dikkat eder.

Katalog çekimlerinin diğer bir ayırt edici özelliği ise, beyaz fonlardan ziyade renkli fonlarda veya dış mekanlarda çekilmesidir. Aktüel Ajans, sizlerin istek, öneri ve ürün gruplarınıza göre fotoğraf ürün çekimi için en uygun gördüğü mekanların sunumu yapar. Sizlerin de tercih ettiği bir mekanda hem fikir olduktan sonra katalog çekiminin yapılacağı mekana en uygun görülen ışık sistemi ve diğer ekipmanlar ayarlanır. Bunun yanı sıra mekan istenilen konsepte getirilir. Yapılacak katalog çekimi tekstil / moda üzerine ise kadromuzda yer alan yerli ve yabancı modellerden sizler için sunum yapılır.

Fotoğraf ürün çekimi tamamen sizlerin istekleri doğrultusunda önerileriniz dikkate alınarak gerçekleştirilir. Kaliteli ajanslar, moda çekimi yaparken profesyonel fotoğrafçılar ve ekiple özenle, titizlikle ve gayretle işini yapmaktadır.

Aktüel Ajans olarak yaptığımız her katalog çekimi için fotoğrafların beğenilmesini, marka değerinizi artırmasını ve ürünlerinizin satışlarına doğrudan etkisi olması için uğraşmaktayız. Çekimlerin basılı görsellerde de aynı gözükmesi için büyük bir uğraş içinde çalışmaktayız. Dediğimiz gibi katalog çekimi uğraş isteyen bir çekimdir. Donanımlı ekinimizle, müşterimizin isteği doğrultusunda kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Eğer siz de bizimle çalışmak istiyorsanız, sizi web sitemizden ulaşabileceğiniz mail adresimize ve sosyal medya hesaplarımıza bekliyoruz! (:

About the Author:


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir