Fotoğraf Prodüksiyon Ajansı

Fotoğraf Prodüksiyon; ilk fikrin oluşumundan fotoğrafın basımına veya dijital ortamda yayınlanmasına kadar gerçekleşen süreçtir. Fotoğraf prodüksiyon alanında profesyonel çözümler üreten Aktüel bir tam hizmet reklam ajansıdır. Son teknoloji ekipman dizililimi ve en az 6 yıllık deneyime sahip fotoğrafçı, asistan reteucher ve grafiker kadrosu ile imgesel; katalog, ürün, yemek, albüm kapağı, dergi kapagı, reklam, billboard, içecek ve moda çekimleri yapmaktadır.

Fotoğraf prodüksiyon ajansımızda, teknolojik yeniliklerinin yanısıra, soyunma kabinleri, sanatçılar ve müşteriler için dinlenme odası, toplantı masası, yeme içme imkanları için barı ve mutfağı bulunan son derece profesyonel bir ortamdır. Fotoğraf prodüksiyon ekibimiz çekim sonrası müşteri ile beraber seçilen fotoğrafların üst düzey algı oluşturacak, dijital düzeltmeleri ile görsel kalitenin artırılması işlemi yapılmaktadır. Sizlerde hertürlü fotoğraf prodüksiyon ihtiyaçlarınız için Aktüel Ajans ile iletişime geçebilir, kalitesi, güvenirliği, iş ahlakı, estetik gücü yüksek fotoğraflar ve algı oluşturan çekimler elde edebilirsiniz.

moda-cekimleri

moda-cekimleri

Fotoğraf prodüksiyon bir firmanın kurumsal kimlik unsurları arasında tahmin edilenden çokdaha fazla bir etkiye sahiptir. Günümüz dünyasında insanların artık yazı okumadıkları göz önüne alındığında görsel reklamların ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor. Bir ürün veya hizmeti satmak için insanlarda ilk önce paradigma algının oluşturulması ve hedef kitlenin potansiyel bir alıcı konumuna gerirebilmek için fotoğraf prodüksiyon çalışmalarının satışları etkilediği göz ardı edilemiyor. Fotoğraf prodüksiyon çalışmaları ile potansiyel müşterinin duygularına hitap ederek ürünü almasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda fotoğraf prodüksiyon firmalara kurumsal kimlik yüzü oluşturacağı için satış konusunda stratejik bir öneme sahiptir.

Fotoğraf Prodüksiyon Şirketleri, firmanın hedef kitlesine ve kurumsal kimliği ile tutarlı olan profesyonel fotoğraf çekiminin her aşamasını üstlenir ve fotoğrafları istenilen son şekliyle teslim müşterisine teslim eder.

 

Fotoğraf Prodüksiyon

Fotoğraf Prodüksiyon ürün, hizmet, kurumsal kimlik çalışması gibi hizmet isteyen firmalar için en iyi görsel tanıtım kanalıdır. İster katalog yaptırın, ister e ticaret satışı veya şirketenizi bina yüzü giydirme, her durumda bir fotoğraf çekimine ihtiyacınız vardır. Reklamcılık üç materyal ile iletişim kurar. Video, fotoğraf ve yazı. Yazı artık insanlar tarafından ne yazıkki okunan birşey değil, video sadece tv ve dijital medya için fakat fotoraf tvde yer alan bir reklam kampanyasında bile kullanılı bilir. Tabiki bu videonun ve yazının kötü olduğu anlamına gelmiyor. Ve hatta video geleceğin reklam aracıdır. Dijital medyanın büyümesi ile tv reklamlarının artık eskisi kadar etkili olmadığı koca bir yalandan ibarettir. Fakat dediğim gibi fotoğraf prodüksiyon ile elde edecğiniz görselleri tv reklamlarında bile kullana bilirsiniz. Fotoğraf prodüksiyon ile, endüstriyel çekim, moda çekimi, imaj ve organizasyon çekimlerinin tamamı yapılır.

Aslında bu duruma fotoğraf çekimi değilde fotoğraf prodüksiyon denilmesinin tek sebebi işin tamamının bir ajanstan çıkmasıdır. Serbest çalışan bir fotoğrafçı ile çekim yapsanız bir ekipmanlarının bir çoğunu dışardan kiralayacaktır ve tabiki buda bütçe oalrak size yansıyacak. Fotoğraf prodüksiyonundan iyi bir sonuş alabililmek için tecrübeli bir fotoğraf ekibi, son teknoloji ve iyi bir planlama gerekmektedir. Neyin önce neyin sonra yapılacağını bilmeyen bir fotoğraf prodüksiyon ekibi kötü bir deneyim yaşamanıza sebep olacaktır.

Aktüel Ajans fotoğarf prodüksiyon konusunda deneyimli ve görsel algıları yüksek bir ekip, yeni nesil fotoğraf ekipmanlarının yer aldığı bir fotoğraf stüdyosu ile markanızın ruhuna uygun hikayesi olan ve dünya trendlerine uygun kreatif fotoğraf prodüksiyon çalışmaları ile hizmet vermektedir.

 

Fotoğraf Prodüksiyonu Nasıl Yapılır ?

Fotoğraf prodüksiyonu çalışmasının başarılı olması için markayı firmayı ve hedeflediği müşteri katagorisini iyi analiz etmek gerekir. Yine aynı şekilde firmanın yurtiçi ve yurtdışı kategorileri incelenmeli ve dünya trendlerinin gerisinde kalınmamalıdır. Sonrasında fotoğraf prodüksiyonu ekibimiz çekim için bir konsep düşünür ve gerekn araştırmalar yapılır. Eğer çekim e ticaret fotoğraf çekimi ise beyaz fonda stüdyodaolacak şekilde düşünülmeli ve fotoğraf stüdyosu çekim konseptine uygun hale getirilmelidir. Eğer çekim katalog veya basılı işler için oalcaksa dışarıda veya (otel vb) iç mekanda çekilmesini tavsiye ederiz. Aktüel Ajans fotoğraf prodüksiyonu çalışmasının reklam dinamiklerine hakim, tam hizmet fotorğaf ekibi ile satışa yünelik kurgulanmış bir hikayesi olan fotoğraflara değer katar.

İkinci aşamada çekimi yapılan ürünler bilgisayar ortamını aktarılarak sanatsal reteucherler tarafında son haline getirilir. İstenildiği takdirde web siteleri için uygun ölçülere veya katalog tasarım olarak çalışılır.

 

About the Author: