Güler Yüzlü İyi Eğitimli Fuar Hostesleri

Fuar Hostesi için ilk izlenim çok önemlidir. Fuar hostesi güler yüzlü olmalıdır. Müşteriniz, müşteri iletişiminde çok iyi bir şekilde eğitilmiş eğitimli hosteslerimizden biri tarafından karşılanacaktır. Bu, müşterilerinizin sahip olmasını istediğiniz ilk izlenimdir. Bunu yaparken, misafirperverlik rolünde şirketin yüksek standardını korumak ve yinelemek için kapsamlı bir şirket görünümü için kavramsal olarak hareket etmeyi kendinize görev bilmelisiniz. İstediğiniz şey nedir?

MODELLERİMİZ ve ÇEKİMLERİMİZ İÇİN İNSTAGRAMDA BİZİ TAKİP EDİN

İnstagram : @aktuel.ajans

fuar-hostesi

fuar-hostesi

Daha ziyade, meslek mensuplarıyla programları karşılayan, bilgilendiren ve koordine eden bir fuar hostesi mi? Yoksa servis hostesi mi? Konukların refahını kim sağlar ve aynı zamanda yoğun zamanlarda bile olumlu bir karizmaya neden olur? En iyi izlenim, ticaret fuarı ziyaretçilerini iyi hissettiren atmosferine sağlam ve esnek bir şekilde katkıda bulunan bir fuar hostesine sahip olmaktır. Birçok yetenekli ticaret fuarı hosteslerine sahip olan şirket kesinlikle günü başarıyla sonlandıracaktır. Bu, satış ekipleriyle hizmet ekipleri arasında görünür ve somut bir uyum gerektirir; bu, şef ve birinci sınıf hosteslerimizin temel önkoşuludur ve başarılı bir işletme ekibi oluşturmak için harekete geçer. e rakamları hatırladıklarından çok daha fazla hatırlarlar.

Her şirketin temel amacı, rakiplerle yarışa başlamadan önce bile rekabeti kazanmaktır. Bu nedenle, fuarlar endüstrinin şov aşamalarıdır ve uzun zaman önce ayrı ayrı ve yoğun bir şekilde tasarlanmıştır. Fuar Hostesi buradaki en etkili unsurdur. Satış getirici duygular, markaları etkili tanıtan model ve etkinlik hosteslerimizin yanı sıra, etkili bir yaklaşım için doğru zamanlamanın hassasiyetinin farkında olan moderatörlerimiz ve promosyon hosteslerimiz tarafından yaratılmaktadır. Fuarlar ayrıca, profesyonel uluslararası izleyiciler tarafından yerinde ve paralel olarak değerlendirilen marka ve ürünlerin değerlendirilmesinde büyük avantaj sağlamaktadır. Görüşme yapan fuar hostesi özellikle satın alma davranışını talep etmektedir ve müşteri adayı yaratma ve müşteri adayı yönetimine yardımcı olmaktadır. Mevcut, değerli ve tüm ölçülebilir sonuçların çoğunu fuar hostesi sağlamaktadır.

Serginin sürdürülebilirliğini etkin bir şekilde vurgulamanın bir diğer anahtarı da, büyüleyici çevresi gala ve etkinlik hosteslerimiz tarafından oluşturulan gösteri sonrası partilerin organizasyonu olmaktadır. Bütün dünyayı misafir olarak görmek günlük bir iş değil!
Fuar Hostesi olarak sizden fuara gelen herkesi misafir olarak görmeniz beklenebilir. Uzmanlarımız her türlü fırsatı yakalayabiliyor ve bu uluslararası aşamada etkin iletişimden sorumlu olmayı kendilerine görev sayıyorlar. Yabancı dilleri ve yabancı dillerin akıcılık konusundaki mükemmel bilgileri sayesinde, yabancı dil ve tercüman hosteslerimiz uluslararası müşterilerle ilişki kurmada ve iki taraflı görüşmeler başlatmakta ve önderlik etmekte “küçük taklitleri” engelleyebilmektedir. Fuar standlarında kalmak için yüksek derecede örgütsel yakınlık ve önleyici içgüdü gerektiren davetli medya temsilcileri ve üst düzey kamuoyu temsilcileri, fuarlarda şirket sunumunda çok belirleyici bir rol oynamaktadır. En zorlu ve kritik ziyaretçi gruplarının beklentilerini karşılamak ve yönetmek için yardıma ihtiyacı olanlar için, bu işi yapmak için VIP hosteslerimize güvenebilirsiniz.

 

Kongreler, konferanslar ve toplantılar için stand ve fuar hostesi

Fuar Hostesi birçok alanda iş imkanı bulabilmektedir. Programda sıkı bir organizasyon ile temalı etkinlikler mevcuttur. İki dilli kongre ve toplantı hosteslerimiz, programların tutulmasını sağlar ve ayrıca resepsiyonda, vestiyerde, girişlerde, bir mikrofon koşucusu olarak veya bir servisin koordinasyonunda ellere yardım eder. Her zaman oradalar, durumlara hızlı ve etkili bir şekilde tepki vermeye hazırlar ve iyi bilgilendirilmiş yerel rehberler olarak size hizmet verirler.

Profesyonel bir hostes servisi mi arıyorsunuz? Bir sofistike havası eklemek ve bir sonraki etkinliğiniz, şovunuz veya konferansınız için harika bir ilk izlenim bırakmak ister misiniz? Aktüel Manken Ajans, tüm kongre, sergi, toplantı ve etkinlikleriniz için profesyonel bir hostes ajansıdır.

 

Neden çalışmak için Aktüel Manken Ajansı seçmelisiniz?

Aktüel Manken ajans bünyesinde yer alan fuar hostesi ister baskı altında olsun ister baskı altında olmasın, farklı durumlarda farklı görevleri yerine getirebilirler. Hosteslerimiz temsilidir ve daima gülümseyerek işlerini yerine getirmeyi bir sorumluluk haline getirmişlerdir. Güvenilir ve esnektirler. Hosteslerimiz iyi deneyim sahibi olmaktan gurur duyarlar. Fuar Hostesi denilince iş ahlakına sahip bireyler aklımıza gelmektedir ve bizim hosteslerimiz tam da bu anlamda alanında kesinlikle ilk ve tek kabul edilebilir.

 

Proaktif olmak, çalışanlarımız için bir zorunluluktur! Pasif bir tutuma izin vermiyoruz. Hosteslerimiz akıllı, karmaşık durumlarda müşteri çözümlerini sunmak ve bu nedenle her projenin başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olmak için eğitilmişlerdir.

 

Fuar Hostesinden Beklentiler Genellikle Nelerdir?

Fuar hostesi olan kişiler önemli protokol karşılama törenlerinin de bir arada kullanıldığı ürün ve hizmet tanıtımında mühim bir yere sahiptir. Şirket sahibi daha genel işleri ile ilgilenirken veya gelen konularına tek tek ayrı zaman ayırırken, fuar hostesi tüm hizmeti ile diğer konuklarını ağırlama ve onlara bilgi verme kolaylığını yaşarlar. Neredeyse Türkiye’nin tüm bölgelerinde bulunan fuar hostesleri işlerin daha güvenli ve hızlı ilerlemesini sağlarlar. Aynı zamanda aynı ilde fuar hostes bulunması, fuardaki etkinlikler için daha çok donanıma sahip olduğu anlamına gelmektedir. Fuar hostesi bilgilendirme ve brifing imkanı da sağlamaktadır.

 

Hosteslik Hizmetleri Kapsamında Neler Vardır?

Fuar Hostesi hizmet vereceği kurumun ya da kuruluşun amaç ve kapsamına göre görevlerini değişmektedir. Firmaların veya daha büyük kurumsal yapıların ve büyük organizasyonların fuar hostesi olarak sizden farklı beklentileri olabildiği gibi, birden fazla fuar hostesi hizmeti de arzu edebilmektedirler.

 

Hizmet Tanıtım İçin Fuar Hostesi

Festival veya fuar alanlarına kurulan yüzlerce stantlar gün içinde binlerce insan akınına uğramaktadır. Her müşterinin beklentisi ise yenilikleri takip edip fuarlarda tanıtılan ürünlere ya da hizmete dair geniş bir bilgiye sahip olma arzusudur. Bu anlamda görev yapacak olan fuar hostesi olarak çalışan bireyler, fuardan evvel önemli bilgilendirme ve eğitim ile görevlerine hazırlanmaktadır. Bu eğitimde firma yetkilisi veya kurum personeli gerekli eğitimi vermekle sorumlu tutulacaktır. Aynı zamanda profesyonel fuar hostesleri çoğunlukla ürün ve hizmet tanıtımlarında uzman kabul edilebilirler.

 

Fuar Servis Hostesi

Bir organizasyon yapılırken müşterilerin ağırlanması onları hoş bir şekilde karşılamak için fuar hostesi ihtiyacı oluşmaktadır. Çay, kahve ve yiyecek ikramlarının yapılabilmesi için fuar hostesi hizmeti için profesyonel hosteslere ihtiyaç vardır. Bu sebeplerden dolayı servis hosteliği için daha çok deneyimli fuar hostesi kullanılmaktadır.

Ürün Dağıtım için Fuar Hostesi

Bir başka fuar hostesi hizmeti ise tanıtım kataloğu, broşür ve materyallerin dağıtımı işleri adı altında bulunmaktadır. Bu kategorideki işleri firma adına yapacak personel, daha önce hazırlanmış basılı materyalleri misafirlere sunarak bilgilenmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda birçok toplantı ve organizasyonda katılımcıların kayıt ve akreditasyon işlemlerinin yürütülmesi de fuar hostesi hizmeti olarak adlandırılır.

 

Fuar Hostesi Hizmetlerinin Koordine Edilmesi

Fuar Hostesi olarak kaliteli bir hizmet sunmak adına iyi bir planlama yapılmalıdır. Fuar hostesi ile çalışmaya başlamak adına bir sözleşme imzaladıysanız hizmet vermek için koordinasyon görevlisi ile hizmet alan müşteri iletişim halinde olur ve birlikte çalıştıkları sürece etkileşim halinde olurlar.  Fuar hostesi denilen meslek sahibi insanlar üniversite okuyan kişilerden de seçilebilir. Derslerinden arta kalan zamanlarda bunu fuar hostesliği için çalışarak değerlendirip bütçelerine katkı sağlayabilirler.

Fuar hostesliği hususunda iki mühim bizlere bilgi vermektedir. Türkiye’de mesleki standart oluşturmada yetkin iki kurum, Türk standartları enstitüsü ve Türkiye iş kurumu bu konuda çeşitli çalışmaların altına imzalarını atmışlardır.

 

Neden Fuar Hostesi Olmak İstenir?

Fuar hostesi olmak için başvuran gençlerde ilk önce düzgün bir fizik şartı aranmaktadır. Fizik oranları her ajansa göre değişse de 1.70 cm boya 36 bedene sahip fuar hostesi adayları tüm ajanslar tarafından ilgiyle karşılanacaklardır.  Reklam ve ürün tanıtımı yapan tüm firmalar bu işleri fuar hostesi tarafından gerçekleştirmek istemektedir. Bir ürünün tanıtımını yaparken ilk önce ürüne değil ürünü tanıtan kişiye bakarız. Müşteriler bakımsız, ilgisiz ve bilgisiz fuar hostesini asla bünyelerinde barındırmak istemezler işte bu yüzdendir ki fuar hostesi ilk etapta güzel bir görünüme sahip olmalıdır.

 

Fuar Hostesi Neden Bakımlı Olmalıdır?

Herhangi bir ürün tanıtımında görev alacak olan fuar hostesi iyi bir görünüme sahip olmalıdır. Görünüşüne önem veren bir fuar hostesi daima diğer hosteslerden bir adım önde olacaktır. Öncelik sahibi olmak bu meslek için güzel bir prestij sağlamaktadır. Güzel bir görünüm hem ajans sahipleri tarafından hem de müşteriler tarafından kesinlikle tercih sebebidir Gel gelelim ki sadece iyi bir fiziğe sahip olmak yeterli olmayacaktır iyi bir fiziğin yanında aynı zamanda bilgi, kültür ve eğitim de çok önemli diğer unsurlardır. Fuar hostesi olmak isteyen adayların en az lise mezunu olması beklenir. İyi bir iletişim gücüne sahip olmakta onlar için önemli olmaktadır. İngilizce ya da diğer yabancı dillerde en az bir tanesini bilmek ekstra bir kazanç kazanmanıza vesile olacaktır. Uluslararası firmaların düzenlediği tüm fuarlarda fuar hostesi olarak görev yapan hostesler en az bir tane yabancı dil bilmektedir.

 

Fuar Hostesliği Ve Disiplin

Fuar hostesi olmanın bir diğer önemli kuralı ise fuar hostesi olacak kişinin belirli bir disiplin ve iş ahlakına sahip olması durumudur Herhangi bir işe alındığınızda şirket sahipleri bir ya da iki ay size deneme süresi verirler. Fakat fuar hostesi için bu deneme süresi olası bir durum değildir bunun sebebi ise fuar organizasyonları için çalışma sürelerinin kısa tutulmasıdır. 2-3 günlük bir fuarda çalışan ve iş veren bağlantısı saplamak pekte mümkün olmayacaktır.

About the Author: