Hostes Ajansı

fuar-hostesi
stand hostesi

Hostes Ajansı Ne İş Yapar ? Firmaya Katkısı Nedir ?

Hostes ajansı,fuar hosteslerini, genel olarak üniversite öğrencilerinden seçer, manken fotomodel mesleğine başlamak isteyenlerin yaptıkları bir modellik türüdür. Bu yazımda hostes ajansı, fuar hostesi ve mankeni hakkında öğrenmek istediğiniz herşeyi öğreneceksiniz. Fuar hostesi kime denir, ne iş yapar, nerelerde çalışır, avantajları dezavantajları nedir bu soruların tamamını bu yazıda bulabilirsiniz.

Hostes ajansı, fuar oranizasyonlarında, lansmanlarda, eventlerde, açılışlarda kısacası sosyal organizasyonların neredeyse tamamında kurumun ve markanın tanıtımını yapan bayanların teminini yapmaktadır. Bu tanıtım yeri gelir ürün ve hizmet hakkında bilgi verme, yeri gelir broşür kartvizit gibi reklam araçlanının dağıtımı, yeri gelir hiç bişey yapmadan sadece konu mankeni olarak durmaktır. Fuar hostesliği yarı zamanlı veya tam zamanlı yapıla bilmesi nedeniyle özellikle öğrenciler için iyi bir gelir kapısıdır. Bununla bereber manken fotomodel olamk isteyen kişiler içinde iyibir başlangıç noktasıdır.

fuar-servis-hostesleri
fuar-servis-hostesleri

Hostes ajansı İlerki dönemler mankenlik işine yönelecek adayların ilk aşamada fuar hostesi olarak çalışmaları modellik kariyeri için önemli bir yoldur. Hostes ajansı ile modelliğin ne alakası var diye düşüne bilirsiniz. Fakat bilmelisinizki model olmak için güzel bir yüz fizik yetersizdir. Katılacağınız çekimlerdeki set ortamında, ajanslarla, fotoğrafçılarla ve özellikle müşterilerle kuracağınız iletişimin kalitesini bu fuar organizasyonlarında edine bilirsiniz. Ayrıca yine bu fuar organizasyonlarında tanışacağınız insanlar sizi beğernirlerse çekim yaptırmak istediklerinde sizinle çalışmak isteyecekleridir ve bu size düzenli bir kazanç kapısı yaratacaktır. Bununla birlikte daha bir çok yönden deneyim elde ederek mankenliği ilk adımınızı atabilirsiniz.

Fuar Hostes Nasıl Olunur

Hostes ajansı nasıl bir model ister: Fuar hostesi olmak isteyen adaylarda öncelikle iyi bir fizik aranmaktadır. Bu fizik konusu ajansa göre değişiklik göstersede 172 üstü ve 36 beden fuar hostesleri tüm ajanslar tarafından kabul görür. Hostes ajansı, Fuar hostesi reklam ve tanıtım yapan bir çalışındır, reklamcılık söktörüde haliyle görselliğe dayalı olduğu içinde fuar hostesininde görünümü çok önemlidir. Bir fuar hostesi fiziki ve güzellik özellikleri dışında bakımlı ve iyi görünmelidir. Görünümüne dikkat eden bir fuar hostesi her zaman öncelik sahibidir. Bu ajanslar içinde müşteriler içinde tercih sebebidir. Nasıl fuar hostesi olunur sorosunun ikinci cevabı ise bilgi, eğitim ve kültürdür. Bir fuar hostesi en az lise mezunu, diksiyonu ve iletişim yetenekleri düzgün olmalıdır. Yabancı dil bilmek fuar hostesi için ekstara bir kazanç sağlar. Uluslar arası olan fuarların tamammında yanacı dile bilen (tercüman hostesler) fuar hostesleri tercih edilmektedir.

Hostes ajansı nasıl fuar hostesi ister ile ilgili diğer bir konu ise hostesin disiplini ve ahlakıdır. Bir firmayanormal bir çalışan oalrak girdiğinizde belki bir ay sizi denerler yada tanışma diyelim çünkü sizde onları deniyorsunuzdur. Fakat fuar organizasyonları çok kısa süreli bir çalışan iş veren ilişkisidir. 4 günlük bir fuarda birbirinizi deneyecek durumunuz yoktur haliyle. Fuara bir gün bile geç kalsanız, sadece bir gün geç kaldım ne olacakki diyemezsiniz.

Bu nedenle fuar hostesi olmak isteyen kişiler, fuara zamanında gitmelidirler, bakımlı ve temiz olmalıdırlır, her zaman güzler yüzlü olmalıdırlar. Stand hostesi fuar başlamadan ürün ve hizmet hakkında kendilerine verilen brifi iyi dinlemeli ve konuya hakim olmalıdırlar, izin almadan kesinlikle standı terk etmemmelidirler. Müşteri ne talep ederse yapmalıdırlar, eğer yapmak istemediği bir durum varsa bunun için müşteriyle polemiğe girmemeli ve durumu hostes ajansına bildirmelidirler.

Hostes ajansı rahatsız eden diğer bir konu ise fuar hostesi ile müşteri arasındaki fazla samimi olan ilişki durumudur. Ajans izin vermediği sürece kesinlikle müşteriye iletişim bilgileri verilmemelidir.

Hostes Ajansı Ne Kadar Ödeme Yapar?

Fuar ajansı ne kadar kazandırır? Fuar hostesi kayıtlı olduğu ajans sayısına göre ve ajans çalışanlarıyla olan güven ilişkisi durumuna göre kazanır. Yukarıdada bahseettiğim disiplin kurallarına uyan bir fuar hostesi tüm hostes ajansları tarafında sevilir ve tüm sunumlara eklenir.

Fuar hostesi bu şartlar altında aylık 5 ile 10 bin tl arası bir kazanç elde edebilir. Tabiki bu her işe giden iş ayırt etmeyen ve her gününü dolu geçiren bir fuar hostesi için gecerlidir. Bunu ek iş olarak görüp sadece baş vakitlerinde yapan bir fuar hostesi ise 1000 ile 3000 tl arası kazana bilir. Bu fuar hostesi ne kadar kazanır için yazdığım yazıyı yukarıdaki yazı ile ilişkilendirin lütfen. 160 boyunda bir fuar hostesi için geçerli değildir bu rakamlar.

Hostes Ajansı ile Potansiyel Müşteri Kazanmak

Hostes ajansı pazarlama planınızın ve hizmet sağlayıcınızdaki numaranızın bir parçası olarak, müşterilerimizin tüm taleplerini yerine getirir ve ticari fuarlarda, konferanslarda ve endüstri etkinliklerinde yıllarca süren bir deneyim sunarız.

Nitelikli bayan ve bay kişisel portföyümüz, size geniş bir kişilik ve görünüm yelpazesi sunmamızı sağlar. İster İstanbul’da isterse başka illerde olsun, personel alımlarımızın standartlarımıza dayanan temeli her zaman aynıdır. Profesyonelce çekici bir görünüme sahip bir fuar hostesi, iyi bir davranış, önemli deneyim ve yetenekler, mükemmel yabancı dil becerileri ve her şeyden önce sorumluluk sahibi olmayı gerektirir.

Fuar Hostesi olan kişiler bir etkinlikte ziyaretçilere eşlik etmeli ve hem servis hem de bilgi için onlara açık sunumlar yapmalıdır. Çekici bir görünüme ek olarak, özellikle müşteri odaklılık, arkadaşlık ve bağlılık gibi kişisel özelliklerin yanı sıra ortak dillerdeki belirli bilgilerin de sağlanması iyi hostes ajansı hostesler için önemlidir. Konukların karşılanması ve yolculanması program sırasının açıklanması, soruların cevaplandırılması ve bilgilerin sunulmasının yanı sıra, ürünlerin tanıtımı ve fuar katılımcılarının temsilini gerçekleştirmek gibi işleri fuar hostesi yapmaktadır. Uygun fuar mankeni, acenteler aracılığıyla kolayca rezerve edilebilir. Onlar her zaman uygun hostes ararlar, böylece uygun personel ile büyük bir iş yapma olasılığımız çok güçlü olacaktır. İngilizce ve İspanyolca dışındaki yabancı dillerin bilgisi gibi, kısa süreli bir bildirimde ve hatta çok özel gereksinimler için bile sağlanabilir. Ek olarak, ajans genellikle müşteriyle anlaşarak çalışanlara ön brifing sunar.

Fuar Hostesi Sempatik Olmalıdır!

Bir fuar organizasyonu, konferansa veya tanıtım etkinliğine katılan her şirketin gereksinimi bir hostes ajansı ve tanıtım hostesi olacaktır. Fuar modeli, konuk sever ve profesyonel iken, şirketin ürün veya hizmetlerini geliştirme becerisine sahip olan , müşterilerinize her türlü fuar veya etkinlikte yepyeni bir deneyim veren kişinin ta kendisidir. Müşterilerinize mükemmel bir ilk izlenim sağlama kabiliyeti onu güzel bir yüzden çok daha fazlasını yapar, her zaman çalışmaya hazır olan marka elçisi olarak görünmesini sağlar. 9 yıldan fazla bir süredir piyasadaki varlığımız bizi en popüler Fuar Hostes Ajanslarından biri yapıyor!

İnstagram : @aktuel.ajans