Katalog Çekim Modeli

Katalog çekim modeli defile mankenleri ve e-ticaret/web çekim modelleri ile aynı olduğu sanılsada daha farklılardır aslında, öncelikle daha deneyimli ve uzmandırlar, katalog çekim modeli imaj çekimleri konusunda poz ver verme yeteneğine sahiptir, web sitesi çekimi için kullanılan manken ise sadece önden ve arkadan düz pozlar vermektedir.

Katalog çekim modeli Hizmeti

Aktüel manken ajansı web sitesi için model hizmeti olduğu gibi katalog çekim modeli olarakta sektördeki öncü manken ajansları arasında yerini almaktadır. Bir çok profesyonel manken ile hizmet veren aktüel manken ajansı, diğer modellerede öncülük ederek sektördeki yerlerini almaları için yardımcı olmaktadır.

Katalog çekim modeli olmak

Katalog çekim modeli olmak için yukarıdada belirttiğimiz gibi ya uzun yıllar sektörde olup iyi bir tecrübe kazanmak veya mankenlik kursları na giderek eğitim almaktan geçmektedir. Katalog çekim modeli denilince ilk akla gelen her ne kadar normal bir manken olsada, bu mesleğin en zor dallarından birisidir. Günümüzde birçok manken ve manken adayı katalog çekim modeli olarak kendilerini tanıtıp, bazı ajanlar tarafından çekimlere gönderilsede, yapıllan işler hep hüsranla son bulmuştur. Bu nedele özellikle katalog çekimleri ‘nde tercih edilen mankenlik ajansları ‘nın büyük önemi vardır.

Katalog çekimi modelinin özellikleri
Katalog çekim modeli eğitimli olmalıdır
Tecrübeli olmalıdır
Yetenekli olmalıdır.
Çok iyi ve doğal pozlar verebilmelidir.
Uzun çalışma saatlerinde yüzünü düşürmemelidir