Katalog Çekimi

Katalog Çekimi İle Satışlarınızı Artırmak İstemezmisiniz ?

Katalog çekimi basit istatistikler ile ispatlanmış en iyi reklam kampanyalarından biridir. Katalog çekimi denildiğinde bunu sadece geleneksel medya ( basılı işler ) olarak algılamayın lütfen. Web sitelerinde, sosyal medyada, açık havada ve hatta tv lerde kullanılan görsellerin hepsi katalog çekimi çatsı altındadar. Özellikle e ticaret sitelerinde yoğun olarak kullanılan katalog çekimleri, fotoğraf barındırmayan sitelere oranlar %83 daha fala satış sağlamıştır. Ki siteye bir değilde 3 4 fotoğraf koymak % 5 gibi bir artış göstermiştir e ticaret sitelerinde.

moda-cekimleri

moda-cekimleri

Bir pazarda, basılı katalog tasarımda veya web sitenizde makul oranda ürün fotoğrafı ekleyemiyorsanız en kısa zamanda bir katalog çekimi ile bu eksikliği gidermelisiniz. Ürünleriniz için katalog çekimi yaptırmak istiyorsanız şimdi hemen bu linkten katalog çekimlerimizi inceleye bilirsiniz.

Katalog çekimi titizlik isteyen bir çalışmadır. Özellikle ürün çekimi yaparken ürünlerin ayrıntısız ve farklı açılardan olmayan çekimi, satış oranlarını düşürür.

Örneğin bir bıcak katalog çekimi; Müşteri baktığı görsede bıçağın dokusu, rengi ve kalınlığı gibi tüm ilgili ayrıntıları net bir şekilde görmek ister. paket üzerinde yer alan fotoğrafların katalog çekimi insanlarda alış veriş hissi yaratacak şekilde planlanmalı ve aynı zamanda markayı akılda kalıcı bilinir kılmalıdır. Ürün katalog çekimi fotoğraflarını inceleyen alıcının aklında bıçağın kalitesi ve hangi amaçlar için kullanılacağı konusunda hiç bir şüphe kalmamalıdır. Ürün katalog çekimi ürünü gerçeğine ne kadar yakın çekerseniz ürünün satışında o kadar etkili rol oynarsınız. İnsanlara o gerçeklik hissini yaratamıyorsanız eğer bu iyi bir katalog çekimi olmamış demektir. Katalog çekimlerinde en önemli etkenlerden fotoğrafların iyi bir şekilde photoshoplanmasıdır. Bir katalog çekimi ne kadar iyi olursa olsun shoplanmadan kesinlikle müşterilere sununmamalıdır. Çok fazla ürün imajının web siteleri ve basılı görsellerde yayınlanmasının etkisi satış için çok önemlidir. Yani bir ürüne ne kadar çok ( farklı açılardan ) fotoğraf çekimi yaparsanaız ürünü ve markayı o kadar iyi anlatırsınız.

Aşağıdaki çanta katalog çekimi fotoğraflarını dikkatlice inceleyin ürünlerin har açıdan nesılg österildiğine dikkat edin. Sağdan soldan 45 derecelik açılarlar, yukarıdan aşağıdan ve arkdan çekimleri inceleyin. Müşterileriniz inceleyecekleri katalog çekimi görsellerinde sizden bir ürün aldığında şaşırtıcı bir durum yaşamak istemez, Kataloğunuzda ne görüyorsa onu elinde tutmak isteyecektir. Aksi durumda ürünün iadesi ve bir daha sizden alış veriş yapmaması ile sonuçlanacak fahim bur durum yaşanacaktır.

Kısacası işin özeti; konuya hakim tecrübeli iyi photoshop kullanan profesyonel fotoğrafçı, ürünlerin her açıdan çekile bildiği kadar çok çekilmesi, katalog çekiminde satışlarınıza yönverecek iki önemli faktördür. Daha fazla açıdan daha fazla katalog çekimi yapmak her açıdan her detayı görmek ve daha fazla dönüşüm almaktır.Bu altın kuralı lütfen unutmayın.

 

About the Author: