Kozmetik Fotoğraf Çekimi

reklam fotoğraf çekimi
fotoğraf çekimleri

Kozmetik Çekimi

Kozmetik fotoğraf çekimi, markanın piyasadaki pazar payını korumak ve büyütmek için yaptırması gereken reklam çalışmalrının başındadır. Ülkemmizdede üretiminin ve pazarının geniş olduğu kozmetik sektörü rakiplerinden bir adım önde olmak ve kendini farkedilir kılabilmesi için kozmetik fotoğraf çekimi ile ürünlerini ve markasını tanıtmalıdır. Kozmetik fotoğraf çekimi, makyaj, vücut ve saç bakım ürünleri gibi bir çok çeşitliliği sunmaktadır. Bu ürünler ambalajları ile çekile bildiği gibi cilde uygulanırken veya kimyasal durumlarındada katalog çekimi yapıla bilir. Kozmetik ürün fotoğraf çekimi sadece basılı meralar için özellikle ve yaygın olarak web siteleri ve sosyal medyalar için çekimlmektedir. Ürün çekimi olarak bilinen kozmetik çekimleri ürünlerin ve markanın hedef kitleye ulaşmasının en hızlı ve kolay yoludur.

Profesyonel fotoğrafçı ve ajans tarafından yapılacak olan ürün fotoğraf çekimi, markayı bilinir kılmaya ve ürün hedef kitleye ulaşmasına yönelik konseptler belirleyerek satışlarınıza doğrudan yön verebilir. Evet iyi bir fotoğrafçı olması tabiki şarttır ama serbest çalışan bir fotoğrafçı ile bir reklam ajansı tartafından çekilecek olan fotoğraf kesinlikle aynı kalitede olamaz. Yukarıdada belirttiğim gibi bir reklam ajansından çıkan kozmetik fotoğraf çekimi bir hekaye ve strateji barındıracak ve satışlarınızı artıracaktır.

Aktüel Ajans bünyesinde bulundurduğu profesyonel ürün fotoğrafçıları ile ürünlerinizi en gerçekçi hali ile müşteriyi kesinlikle yanıltmayacak ama albenisi yüksek olan katalog çekimleri yapmaktadır.

Kozmetik Ürün Çekimi Nasıl Yapılır ?

Kozmetik ürün fotoğraf çekimi üç şekilde yapılır,

Mankenli çekimler; ürünün canlı bir dokuya uygulanamsı şeklinde yapılan kozmetik ürün fotoğraf çekimi ve en etkili yöntemdir. Çünkü her kullanıcı ürünün kullanıldıktan sonraki soncunu bilmek isteyecektir. Bunu canlı bir manken üzerinde gördüğünde ürünü alma isteği daha fazla olacaktır. Bu çekimler genellikle beyaz fon önünde yapılmaktadır ama ürünün ve markanın kalitesini yansıta bilmesi için bütçe imkanında mekanlarda yapılmaları daha uygun olacaktır.

Beyaz fonda çekim; ürünün mankensiz olarak beyz ve tercih edilen renkli fonlar önünde yapılmasıdır. Kozmetik ürün çekimi web sitesi için yapılıyor ise ve üründe detaylar fazla ise bu detayları ön plana çıkarta bilmek için tercih edilen çekim yöntemidir.

Konsept Çekim; mankenli veya mankensiz olarak yapıla bilir. Ürünler 100 200 değilde bir kaç parçadan oluşuyor ise tercih edilmelidir. Ciddi bir photoshop çalışması gerektirmektedir. 100 200 parça ürünede böyle bir çalışma yapılamayacağı için, dergi reklamları veya billboard reklamları için yapılması uygun olan kozmetik katalog çekimidir

Neden Kozmetik Çekimi Yapılmalı ?

Kozmetik ürün fotoğraf çekimi ürünün satışı ve tanıtımı üzerindeki etkisi eğer televizyona reklam vermiyor iseniz ilk sırada yer almaktadır. Çünkü yapılan fotoğraf çekimini, dergi, gazete, katalog, billboard, web sayfası ve sosyal medya gibi tüm reklam mecralarında kullanıla bilecek bir çalışmatır ki hatta tv de bile kullana bilirsiniz. Yani kısacası kozmetik ürün çekimi ürünün tanıtımı ve pazarlaması için şarttır. Reklam çalışması başlatmak isteyen bütün firmalar kozmetik katalog çekimi için bir bütçe ayırmaktadırlar. Bu söylediklerimiz sadee kozmetik fotoğraf çekimi için değil üretim yapan tüm sektörler içinde geçerlidir.

İnstagram : @aktuel.ajans