Manken Ajans Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Manken Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Manken ajansları tarafından aranan bir model olarak, mankenlik çalışması için nereye bakacağınız ve nasıl bir manken olarak başlayacağınız gibi sorularla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çoğu yeni manken, bir manken ajansı ile iletişime geçerek başlar. Başarılı olursanız ve manken ajans sizi seviyor ise, daha sonra kendi modellerinden biri olarak sizi ana kadroya alarak yayınlar ve açık katalog çekimlerine göndermeye başlarlar.

MODELLERİMİZ ve ÇEKİMLERİMİZ İÇİN İNSTAGRAMDA BİZİ TAKİP EDİN

İnstagram : @aktuel.ajans

Ajans Başvuru

Sadece İstanbul içi başvurular kabul edilir.
Yaş aralığı 18-30
Erkek Boy : Şuan erkek başvuru alınmamaktadır, daha sonra tekrar kontrol ediniz
Bayan Boy: 165-180
Başvurularınızı 24 saat süresince yapabilirsiniz.

İsim Soyisim
Yaş
Boy
Kilo
En Az 5 Kare Fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri whatsapp, instagram veya mail adresi üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz. Sizinle tanışmaya can atıyoruz.

Whatsapp : 0546 843 64 58
E-Mail : [email protected]

Manken ajansları bir model olarak çalışmaya başlamak için harika bir yol sunarken, mankenliğe başlamak için başka yollar daha vardır. İnternet tabanlı manken ajansları sayısının artmasıyla birlikte, ücretli mankenlik çalışmalarını gün geçtikçe büyüyen çeşitli internet siteleri aracılığıyla bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz mankenlik türüne bakılmaksızın, İnternet size baskı yapmak, yüksek moda ve promosyonel mankenlik çalışmalarında sizi yönlendirir ancak bunlardan birkaç tanesi vardır.

Manken ajans kariyerinize İnternet’i kullanarak başlıyorsanız, dolandırıcılıkların farkında olmalısınız. Genç, etkileyici model umutlu kişilerin avantajlarından yararlanmak isteyen çok sayıda insan var, bu nedenle yalnızca mankenlik çalışması için güvenilir manken ajansları bulmak çok önemlidir.

Mankenlik çalışmalarına başlamak özellikle yeni mankenler için zor olabilir, bu nedenle araştırma yapmak ve aynı anda birçok manken ajans ve web sitesiyle iletişime geçmek iyi bir şeydir. Bu şekilde, ilgilendiğiniz manken ajans yönetimine erişme şansınızı artırabilir ve kariyerinize üst manken olarak başlayabilirsiniz.

 

Manken Ajansları Çalışma Modelleri

İstenilen ve aranılan manken olmak için ipuçları

Şovlar ve katalog çekimleri için düzenli olarak bir noktaya ulaşan çalışma mankenler için, model olarak çalışmaya uygun bir rutin oluşturmayı düşünmek başlamak iyi bir fikirdir.

Düşünmeniz gereken en başta gelen şey sağlığınızdır. Manken ajans modelleri, birçok mesleğin gerektirdiği gibi vucutlarına bakmakla yükümlüdürler ve bu nedenle sağlıklı bir yaşam tarzını korumak önemlidir. Ancak, çalıştıklarında mankenlerin ne kadar iyi gözüktüğü önemli değil, aynı cilt problemleri, güvensizlikleri ve hayatlarının stresli olmasına neden olur. Buda mankenlik kariyerini olumsuz etkiler.

Özellikle uzun saatler çalışıyorsanız ve kendiniz için yeterli zamanınız yoksa, kendinize bir ajans mankeni olarak bakmak çok önemlidir. Kendinize günlük hayatınızın bir parçası olarak bakmak suretiyle, aksi halde çok daha sağlıksız görünüp hissedeceksiniz.

Manken Diyet

İyi yemek ve dengeli bir diyet olduğundan emin olmaya çalışın. Mankenlerin çalışma saatleri, ayakta durup poz vererek saatlerce uzun ve yorucu olma eğilimindedir. Bu nedenle, düzenli aralıklarla besleyici bir şekilde yemenizi sağlamak özellikle önemlidir. Ayrıca bol bol su içerek kendinizi nemlendirin.

Manken Egzersiz

Manken ajans modelleri, model görünümlerinden beklentileri açısından oldukça fazla baskı altında olmakla birlikte, pek çok mankenin yeterli alıştırma yapmak için zaman ya da arzusu olmadığını bilinen bir gerçektir. Egzersiz eksikliği ve uzun günler, kötüleşen sağlık durumuna kolayca eşit olabilir. Bu nedenle, sağlıklı ve güçlü kalabilmek için günlük işinizden en azından biraz egzersiz yapmaya zaman ayırın.

Manken dengeli yaşam tarzı

Manken ajans modelelrinden beklenen uzun saatler, yaşamı gerçekte olduğundan daha stresli hale getirir. Model çalışmalarınızı ve hayatınızdaki diğer şeyleri mantıklı bir şekilde dengelemeye çalışmalısınız. Özellikle yeni mankenler, poz elde etmek için işleyebileceklerinden daha fazla işe yarayabilir ve kariyerleri için faydalı olsa da, zihinleri veya bedenleri için yararlı olmayabilir. Öyleyse, yaşamınızı modelleyen eserinizi en iyi şekilde yaşamınızdaki her şeyle birleştirmenizi sağlayan bir sistem yaratmaya zaman ayırın.

About the Author: