Manken Ajans

Manken Ajans kurulduğu ilk zamanlarda sadece manken ajans olarak faliyet gösteren firmamız sonraki zamanlarda fuar hostesi ve kendi bünyesindeki fotoğraf stüdyosu ile özellikle katalog ve web sitesi için fotoğraf çekimlerinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Büyüyen hizmet yelpazesi ile bölümlere ayrılan manken ajans, aktüel model ve aktüel studio olmak üzere hizmet vermektedir.

modellik ajansi
modellik ajansi

Sizlere en iyi hizmeti vermek isteyen Aktüel Ajans bilindik bir çok marka ve şirkete hizmet vererek söktördeki ismini markalaştırmış ve sektörün önde gelen manken ajansları arasında gösterilmiştir. Aktüel Ajans hizmet sunduğu modellerini itina ile seçmektedir. Modellerin bir çoğu güzellik yarışmalarında ilk 20 ye kalmış kişiler arasından seçilirkin bir kısmıda gelecek vaad eden ve modellik eğitimi almış kişilerden oluşmaktadır. Manken ajans modellerinin nerdeyse tamamı yabancı ve kalanı üniversite mezunu ve ya öğrencisidir, bir çoğu en az bir yabancı dile sahip ve müşteri ilişkilerinde güler yüzlü ve güçlü iletişime sahiplerdir.

En İyi Manken Ajans

model-basvuru
model-basvuru

En iyi manken ajans denildiğinde aklınızda nasıl bişey beliriyor bilemiyoruz. Ama kısaca aktüel model ajanstan bahsedelim. Manken ajansı iki prensip üzerine kuruludur. Birincisi müşteri memnuniyeti. Çalıştığımız her müşteriyle uzun soluklu çalışmayı planlayarak projelerini geliştiririz.

Bizden bekledikleri hizmeti iyi almalılarki sonraki işide bize versinler ve çevrelerine önersinler. Bunu sağlamak için müşterilerimizi hiç üzmeyiz, hiç surat asmayız yapılabilecek bütün seçenekleri sunar ve aralarından kendilerine uygun olanı seçmelerine yardımcı oluruz. İkinci prensibimiz modellerimiz ve hakları. En iyi manken ajansları arasında yer almak isteniyorsa en iyi modele en iyi değeri vermeniz grekir. Manken Ajansı bütün model kadrosunu profesyonel mankenlerden oluşturur. Modellerini ucuz fiyatlara değil hak ettiği fiyatlardaki projelere yönlendirir. En iyi manken ajansı bu çalışma çizgisinde olması gerektiğine inanna Aktüel Manken Ajansı tüm sektörden aynı kaliteyi beklemektedir.

Söktörde kalıcı olmayı planlayan manken ajans müşterileriyle çalışma sürecinde ve çalışma sonrası sürecinde sürekli iletişim halinde kalarak firmaların ihtiyaçlarına anında cevap vermektedir. Manken ajansı Katalog çekimi, web sitesi çekimi, fuar ve stand host hostesleri, defile, organizasyon, ürün tanıtımı, lansman, reklam ve clip çekimleri, tekstil firmaları için prova mankenleri gibi sektörlere hizmet vermekteyiz.

Manken Ajans Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Manken ajans tarafından aranan bir model olarak, mankenlik çalışması için nereye bakacağınız ve nasıl bir manken olarak başlayacağınız gibi sorularla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çoğu yeni manken, bir manken ajansı ile iletişime geçerek başlar. Başarılı olursanız ve manken ajansı sizi seviyor ise, daha sonra kendi modellerinden biri olarak sizi ana kadroya alarak yayınlar ve açık katalog çekimlerine göndermeye başlarlar.

Manken ajans, fotomodel, host hostes ve manken başvuruları için gerekli kriterler, adayın düzgün bir fiziğe sahip olması, min 16 maksimum 28 olması, erkek modeller için min 185, bayan modeller için min 168 boy gerekmektedir, Mankenlik başvurusu sadece internet üzüerinden alınmakta olunup, başvuru sonrası değerlendirilen modller görüşme için manken ajansa çağrılır ve uygun görüldüğü durumda bilgileri ve görselleri manken ajansı sitesine yüklerinir, Aktüel manken ajans, özel durumlar haricinde sadece sitesinde yer alan modeller ile çalışmaktadır.

Manken ajansları bir model olarak çalışmaya başlamak için harika bir yol sunarken, mankenliğe başlamak için başka yollar daha vardır. İnternet tabanlı manken ajansları sayısının artmasıyla birlikte, ücretli mankenlik çalışmalarını gün geçtikçe büyüyen çeşitli internet siteleri aracılığıyla bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz mankenlik türüne bakılmaksızın, İnternet size baskı yapmak, yüksek moda ve promosyonel mankenlik çalışmalarında sizi yönlendirir ancak bunlardan birkaç tanesi vardır.

Manken ajans kariyerinize İnternet’i kullanarak başlıyorsanız, dolandırıcılıkların farkında olmalısınız. Genç, etkileyici model umutlu kişilerin avantajlarından yararlanmak isteyen çok sayıda insan var, bu nedenle yalnızca mankenlik çalışması için güvenilir manken ajansları bulmak çok önemlidir.

Mankenlik çalışmalarına başlamak özellikle yeni mankenler için zor olabilir, bu nedenle araştırma yapmak ve aynı anda birçok manken ajans ve web sitesiyle iletişime geçmek iyi bir şeydir. Bu şekilde, ilgilendiğiniz manken ajans yönetimine erişme şansınızı artırabilir ve kariyerinize üst manken olarak başlayabilirsiniz.

Manken Ajans ile Çalışmak

İstenilen ve aranılan manken olmak için ipuçları

Şovlar ve katalog çekimleri için düzenli olarak bir noktaya ulaşan çalışma mankenler için, model olarak çalışmaya uygun bir rutin oluşturmayı düşünmek başlamak iyi bir fikirdir.

Düşünmeniz gereken en başta gelen şey sağlığınızdır. Manken ajans modelleri, birçok mesleğin gerektirdiği gibi vucutlarına bakmakla yükümlüdürler ve bu nedenle sağlıklı bir yaşam tarzını korumak önemlidir. Ancak, çalıştıklarında mankenlerin ne kadar iyi gözüktüğü önemli değil, aynı cilt problemleri, güvensizlikleri ve hayatlarının stresli olmasına neden olur. Buda mankenlik kariyerini olumsuz etkiler.

Özellikle uzun saatler çalışıyorsanız ve kendiniz için yeterli zamanınız yoksa, kendinize bir ajans mankeni olarak bakmak çok önemlidir. Kendinize günlük hayatınızın bir parçası olarak bakmak suretiyle, aksi halde çok daha sağlıksız görünüp hissedeceksiniz.

Manken Diyet

İyi yemek ve dengeli bir diyet olduğundan emin olmaya çalışın. Mankenlerin çalışma saatleri, ayakta durup poz vererek saatlerce uzun ve yorucu olma eğilimindedir. Bu nedenle, düzenli aralıklarla besleyici bir şekilde yemenizi sağlamak özellikle önemlidir. Ayrıca bol bol su içerek kendinizi nemlendirin.

Manken Egzersiz

Manken ajans modelleri, model görünümlerinden beklentileri açısından oldukça fazla baskı altında olmakla birlikte, pek çok mankenin yeterli alıştırma yapmak için zaman ya da arzusu olmadığını bilinen bir gerçektir. Egzersiz eksikliği ve uzun günler, kötüleşen sağlık durumuna kolayca eşit olabilir. Bu nedenle, sağlıklı ve güçlü kalabilmek için günlük işinizden en azından biraz egzersiz yapmaya zaman ayırın.

Manken dengeli yaşam tarzı

Manken ajansı modellerinden beklenen uzun saatler, yaşamı gerçekte olduğundan daha stresli hale getirir. Model çalışmalarınızı ve hayatınızdaki diğer şeyleri mantıklı bir şekilde dengelemeye çalışmalısınız. Özellikle yeni mankenler, poz elde etmek için işleyebileceklerinden daha fazla işe yarayabilir ve kariyerleri için faydalı olsa da, zihinleri veya bedenleri için yararlı olmayabilir. Öyleyse, yaşamınızı modelleyen eserinizi en iyi şekilde yaşamınızdaki her şeyle birleştirmenizi sağlayan bir sistem yaratmaya zaman ayırın.

Mankenlik Kariyeri Nasıl Yapılır

Manken ajansı ailesine girmek, modayı, defileyi tasarımcıları tanımak bütün kız ve erkek model adaylarının rüyalarını süsleyen ışıltılı bir dünyadır. Profesyonel bir manken olmaya ve profesyonel bir model ajansı ile çalışmaya hazır iseniz podyuma önemli bir adım atmaya karar verdiğinizde aklınızda tutmanız gereken bir kaç önemli nokta vardır.

Manken ajansı kariyerinizi ve portföyünüzü oluşturmak biraz zaman, çaba ve özveri grektirir. Bir mankenin model ajansı endüstrisinin kaotik sularında gezine bilmesi için kararlı ve esnek olmalıdır. Bu yüksek tempolu, sürekli büyüyen ve şişdetli rekabet eden model ajans dünyasında özgüvenin ve iradenenin en güzçlü silah olduğunu bilmelisiniz.

Profesyonel Tutum

Eğer başarılı bir model ajans kariyeri istiyorsanız, iyi ve yaratıcı pozlar çalışmak en önemli şeylerden biridir. Bununla birlikte katalog çekimi sadece bir dizi pozdan ibaret değildir. Katılacağınız setlerde muhakkak olumsuzluklarda olacaktır böyle durumlarda uzun süre dayanmaya hazır olmaslısınız. Kimse olumsuz davranışlar ve ya ego ile işi zorlaştıran bir modelle çalışmak istemez.

Manken Ajans Tercihi

Tabiki, eğer İstanbul dışı bir şehirdeyseniz ki hatta tuzla pendik gibi ilçelerde olsanız bile model ajansı kariyerinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Çünkü her seferinde fotoğrafçılar ve yapım şirketleri sizi fotoğraflarınızdan beğenip evet bu model gelsin demiyorlar. Genelde modelleri canlı görmek isteyeceklerdir. Bir çekim için farklı ajanslardan ortalama 20 model görürler.

Ve sizde görüşmelere gelipte her seçilemediğinizde o kadar yolu boşa gelmiş olacaksınız bir zaman sonra gelmeyi bırakacak ve model kariyerinize son vereceksiniz. Bu nedenle model adaylarının şehrin merkezlerinde oturmaları çok önemlidir. Yani bir model ajansı bünyesinde çalışa bilmenin zahmetli yönlerinden biridir göçebe kalitesi. Ama her zaman söylediğimiz gibi sabır işidir bu. Bir model adayı bu iş için her zaman şehre taşınmak için istekli olmalıdır.

Manken Ajans Yaşam Keyfi

Model ajans kadrosunda başarılı olmak istiyorsanız kalbinizi ve zihninizi işin için koymalısınız. Bununla birlikte bir model ajansı profesyonellik döngüzünün çok kısa sirede yaşandığını unutmayın. Sadece 4 5 katalog çekimi ve 2 3 defile ile bu döngü sağlanacaktır. Tutku ve heyecanla bu olağan üstü hayatın keyfini çıkartın, ancak bitiş çizgisini geçtikten sonrada gelecek olan hayattan zevk almayıda unutmayın.

WhatsApp : 0546 843 64 58
İnstagram : @aktuel.ajans