Manken Model Ajans

Fotomodel Olmak

Model ajans kadrosunda yer alıp iyi bir mdoel olabilmek için eğitim alınsa iyi olur tabi ama alınmasada küçük işlere gidip tecrübe kazanılarak çok iyi yapılabilir. Ne yazıkki bütçesi iyi olan bir çok müşteri Türk mankenle çalışmak istemiyor, açıkcası ajanslarda istemiyor. En büyük problem poz verilememesi. Eğer bir kaç parçalık katalog veya imaj çekimi değil ise çok hızlı en geç 4 saniyede bir pozun değişmesi gerekir. Günümüz fotomodelleri, günümüz diyorum çünkü profesyonel medellerin bile bir çoğu bunu yapıyor, fotoğrafçı karşısına geçtiklerinde nasıl duruyum, nereye bakıyım gibi sorular soruyorlar, fotoğrafçının size ışığı nereye koyuyum makinanın ayarlarını nasıl yapayım diye sorduğunu düşüne biliyormusunuz, sizin sormanızla aynı şey işte. Bu modelin işi, fotoğrafçının değil. Web sitelerinin artmasıyla web çekimleri katalog çekimlerinden daha fazla yapılmakta, konu web çekimi olduğunda ise ürün sayısı çok fazla olmakta bu nedenle bir model ne kadar hızlı ise sektör tarafında o kadar benimsenir.

modellerimizi-inceleyin

modellerimizi-inceleyin

90 60 90 güzel bir kadının ölçüsüdür bir mankenin veya fotomodelin değil, 90 60 90 ölçüye sahip olursanız emin olun bütün elbiseleri patlatırsınız, manken ve fotomodelin göğüs ve kalçası daha ince olmaldır. Mankenlik elbisenin tanıtılmasını icra eden bir meslektir, modelin kendini gösterdiği değil.

 

Model Başvuru

Sadece İstanbul içi başvurular kabul edilir.
Yaş aralığı 18-30
Erkek Boy : Şuan erkek başvuru alınmamaktadır, daha sonra tekrar kontrol ediniz
Bayan Boy: 165-180
Başvurularınızı 24 saat süresince yapabilirsiniz.

İsim Soyisim
Yaş
Boy
Kilo
En Az 5 Kare Fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri whatsapp, instagram veya mail adresi üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz. Sizinle tanışmaya can atıyoruz.

Whatsapp : 0546 843 64 58
E-Mail : [email protected]

Boyu daha kısa olan bir çok model adayı, ”internetten araştırdım fotomodellik için boy önemli değilmiş” gibi tepkilerde bulunuyorlar. Fotoğrafçı arkdaşın hobi amaçlı çekim yapacaksa veya moda değilde konu mankenliği şeklinde bir çekim olcaksa evet öenmli değil. Ama ticari bir moda çekimde önemli. Ülkemizde yapılan mankenli çekimlerin %98 moda üzerinedir. Ve hiç bir müşteri 170 in altında bir modele kıyafetini giydirmek istemez. Boyunuz belirtilen kriterlre uymuyorsa inanın bu meslekten ekmek yiyemezsiniz. Boyu 165 filan olan bazı modeller boylarının 170 olduğunu söyleyrek ajansları kandırıyorlar, çekimi gittiğinde topuklu ayakkabı giyinerek müşterinin algılamasını engelliyorlar. Bu şekilde iş yapmak isterseniz sizin tercihiniz. Ama emin olun en fazla bir ay sonra çalıştığınız ajansların hepsi bunu duyar, bazıları göz yumar bazılarıda birdaha iş vermez.

 

Mankenlik Başvurusunda Gönderilecek Fotoğraflar

Fotoğrafların kesinlikle bir portfolyo çekimi olduğu anlaşılmamalıdır, manken ajansları bunu anlayacaktır muhakkak ama sunumun yapıldığı müşterinin anlamaması gerekiyor. Fotoğraflarınız ajans tarafından müşteriye gösterildiğinde, müşteri sizin yeni olduğunuzu değil profesyonel bir model olduğunuzu düşünmeli. Doğal olarak kimse yeni ve amatör bir modelle çalışmak istemez. Ama yukarıdada söylediğim gibi böylelbir şansınızı yok ise ajansdan rica edebilirsiniz.

About the Author: