Mankenlik Başvurusu

Mankenlik başvurusu sayfamıza gösterdiğin ilgi için teşekkür ederiz. Başvuru alma işlemleri tüm hızıyla devam etmektedir. Mankenlik başvurusu, yaş ve fiziki özelliklere göre değerlendirilmektedir.

Mankenlik başvurusu konusu her genç kızın merak edip cevabını bulmak istediği bir sorudur. Manken olabilmek için kuşkusuz bazı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Hemen hemen herkesin önceliği işinde ismini duyurmuş, kaliteli bir manken ajans bulmak olmalıdır. Ajans seçimi konusunda mankenlik başvurusu yapacak herkes seçici olmak zorundadır. Mankenlik başvurusu için fiyat talep eden mankenlik ajansı kesinlikle manken olmak isteyen bireylerde güvensizlik oluşturmalıdır. Başvuru yapacağınız zaman farklı ortamlarda (en az 4-5) farklı açılarda fotoğraf çektirmelisiniz. Hem arka plan hem de vereceğiniz farklı pozlar size ekstra artı puan kazandıracaktır. Manken ışığı, güzel bir fizik ve yeterince özgüveniniz varsa şimdi hemen başvurun yapın ?

Sadece İstanbul içi başvurular kabul edilir.
Başvurularınızı 24 saat süresince yapabilirsiniz.

İsim Soyisim
Yaş
Boy
Kilo
En Az 5 Kare Fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri whatsapp, instagram veya mail adresi üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz

Whatsapp : 0546 843 64 58
E-Mail : [email protected]

Manken Olmak İçin Gerekenler

Mankenlik başvurusu için gittiğiniz ilk ajansa hemen bağlanıp, sözleşme imzalamamalısınız. Gerekli zamanı hem ajans sahiplerine hem de kendinize tanımalısınız. Öncelikle iş disiplinine sahip olmayı kendinizde prensip haline getirmelisiniz. İş ahlakına sahip bir mankeni tüm mankenlik ajansı çalışanları taktir edecektir. Çağrıldığınız defile ya da tanıtıma tam zamanında varmanız sizin için olumlu bir sonuç yaratacaktır. Çalıştığınız mankenlik ajansına kesinlikle bağlı kalmalısınız, şayet gittiğiniz ortamda bireysel çıkarlar için belirli bir çaba gösterirseniz istediğinizi alamadığınızda artık bir ajansa sahip olamayabilirsiniz. Fotoğraf çekimi olumsuz şartlar doğrultusunda uzadığı zaman kesinlikle güler yüzlü olma özelliğini kaybetmemenizi tavsiye ederiz.

 

Mankenlik Başvurusu Neden Gereklidir?

Mankenlik başvurusu için herhangi bir ajansa başvurmadan önce model olma isteğinizi gözden geçirmelisiniz. Bu sayede zorlu koşullara maruz kaldığınızda bu sorunlarla mücadele edebilirsiniz. Mankenlik her şeyden evvel oldukça iş disiplini, ahlakı ve ciddiyet gerektiren bir meslektir. Eğer işinizi önemsemediğiniz kanaatine varılırsa bu sizin için hiçte iyi olmayacaktır. Nasıl ki iyi bir çalışan herkes tarafından tanınırsa işini ciddiye almayan bir kişi de insanlarda o kadar olumsuz etki yaratacaktır. Sektörde kötü tanınmamak adına iş ahlakını benimsemeniz gerekmektedir.

 

Mankenlik Başvurusu için İletişim Bilginiz

Mankenlik başvurusu yaptıktan ve defile ya da tanıtımlara çağrıldıktan sonra kişisel iletişim bilgilerinizi başka şahıslarla paylaşmamanızı öneriyoruz. Gereken acil durumlarda şahısların mankenlik ajansı ile bağlantı kurmasını ısrarla isteyin. Mankenlik başvurusu için ajans tarafından birçok farklı açılardan fotoğraflarınız istenebilir. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Ancak Aktüel Mankenlik Ajansı olarak biz mankenlik ışığınız var mı bunu kontrol etmek amaçlı böyle bir istekte bulunabiliriz ya da defile için çağrılacağınız müşterilerin sizin birçok farklı işlerde çalıştığınızı düşünmesini sağlamak için isteriz.

Mankenlik başvurusu sadece 15-30 yaş arası alınmaktadır. Mankenlik başvurusu fiziki durumunuz ve yetenekeriniz göz önüne alınarak uygun işlerde değerlendirilir. Onaylanan mankenlik başvurusu sonrası iletişime geçilerek manken ajansa davet edilirsiniz. Amatör olan yeni yüzler için 2 saatlik bir eğitim ve sonrasında portfolya çekimi yapılır. Onaylanmayan mankenlik başvurusu için ajans sizlere dönüş yapmaz bu durumda lütfen ajansı arayarak başvurunuzu sorgulamayınız.

 

Nasıl Manken Olunur ? Yeni bir model adayının izlemesi gereken yol

Mankenlik başvurusu ile kadromuza her geçen gün yeni yüzler eklenmekte ve büyük bir aile olmaktayız. Manken ajans, dizi sinema oyuncusu, reklam oyuncusu, katalog mankeni, defile mankeni gibi bir kadro ile insan kaynaklarını en iyi şekilde yönetim, sektörde çalışanların eşit gelir edinmesini sağlamaktadır. Başta modelleri olmak üzere, müşterileri ve tüm çalışanlarının güvenini kazanan Aktüel Model Ajans sektörün kötü şöhretinden kesinlikle bir iz taşımamaktadır.

Yeni yapılan mankenlik başvurularına kesinlikle amatör model gözüyle bakılıp arka planda tutulmamaktadır. Başvuru yapan her modeli biran önce sektöre kazandırıp bir naoktaya getire bilmek için çalışmaktayız. Kısacası bütün modellerimizi büyük küçük tüm projelerde yer almaktadır. Aktüel manken ajans ülkemizde bulunan bir çok fotoğrafçı, tv kanalı ve yapım şirketleri ile ortak projeler yürüterek, manken portföyü ile bir çok modele iş imakanı sağlamaktadır.

Mankenlik başvurusu yapan yeni mode adayları cast ekibimiz tarafından incelenerek en iyi şeilde değerlendirilir ve uygun görülmesi halinda kadroya dahil edilir.

 

Mankenlik Başvurusu için Kriterler

Mankenlik başvurusu için aranan özelliklerin başında fiziki form gelmektedir. Fotomodellik için bayanlarda min. 160 cm, erkeklerde 180 cm, Podyum mankenliği için bayanlarda 160, erkeklerde 180 boy gerekmektedir. Boy kriterlerini uymayan adaylar ise yine sektörde yer almak isterlerse mankenlik başvurusunu el, yüz ve ayak mankenliği şeklinde veya oyunculuk olarak yapabilir. Sitemizde yer alan başvuru bölümünde kendilerine uygun katagoriye seçerek başvur formlarını doldura bilirler.

 

Mankenlik Başvurusu ve Getirileri

Mankenlik başvurusu ile daha iyi bir gelecek ve kariyer sizi bekliyor olacak. Prestijli ve bilinir bir kişi olarak hayatınızı devam ettirmeniz için Aktüel Ajans ailesinde yer almanız yeterli olacaktır. Başta Avrupa ve Rusya olmak üzere yapılan yüzlerce mankenlik başvurusu ile geniş bir aileye sahip olan Aktüel Manken Ajans bilinir markaların yüzü olmaya devam etmektedir. Manken veya oyuncu olam için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Seçilmeniz durumunda geri kalan bütün işlemler Aktüel Manken Ajans tarafından halledilecektir. Mankenlik başvurusu için maneknlik ajanslarını dolaşmaya hiç bir gerek olmadan sadece Aktüel Ajansa site üzerinden başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Çocuk manken ve 18 yaş altı mankenlik başvuruları aileleri tarafından yapıldığın kabul edilmektedir.

About the Author: