Mankenlik Eğitimi

manken-ajans

Mankenlik eğitimi amacı model adaylarının kendilerini, yeteneklerini kesfetmelerini ve mesleki anlamda bunları kullanarak profesyonel kariyer sahipleri olmasını hedefler. Aktüel Ajans bünyesinde yer alan mankenlik eğitimi bu güne kadar bir çok manken adayını sektöre kazandırmıştır.


Aktüel Ajans da mankenlik eğitimi almanın en avantajlı noktası ise başarı gösterildiği takdirde bir ajans aramanıza gerek kalmamasıdır. Kurs bitimiyle birlikte ajans kadrosunda hemen yer alma imkanınız bulunmaktadır. Eğitimin sonunda doğru ve etkili ifade şekilleri kazanarak fotoğrafçı karşısında poz verme podyumda yürüme ve gündelik yaşamda nezaket sahibi olacaksınız.

Mankenlik eğitimi 1 ay, haftada 1 gün (pazar) 3 şer saat sürmektedir. Toplam eğitim için 12 saatlik bir program uygulanır.

mankenlik-kursu
mankenlik-kursu

Mankenlik Eğitimi Kimler İçindir

Mankenliği hobi veya meslek olarak isteyenler,
Kendini dahada geliştirmek isteyen mankenler,
Sadece podyumda değil her yerde düzgün bir duruş ve yürüyüş sahip olmak isteyenler,
Zerafet ve görgü kuralları hakkında kontrol sahibi olmak isteyenler,
Oyuncular ve ajans sahipleri
Model ve cast ajanslarında çalışmak isteyenler,

Mankenlik Eğitimi İçeriği

1. Duruş ve Yürüyüş Teknikleri

Doğru duruş formları
Doğru beden dili ve yansıması
Kapıdan girme ve çıkma kuralları
Araca binme ve inme kuralları
Doğru Yürüme dönme şekilleri
Oturma ve kalkma kuralları

2.Podyum ve studio

Catwalk
Podyum kuralları ve davranışları
Müzik eşliğinde tempo ve ritmik yürüme
Poz verme teknikleri
Aksesuar ve elbise taşıma teknikleri
Koreofrafi kombinasyonları
Kulis kuralları

Mankenlik Okulu Sonrası…

Mankenlik okulu ile birlikte mesleki bir kariyerden önce kişisel bir kariyer sahibi olcağınız garantisini verebiliriz. Oturmanız kalkmanız konuşmanız ve mimiklerinizle mankenlik okulu ve nezaket eğitimin farkındalığını yaşayacaksınız. Mesleki açıdan içinizdeki podyum ve patlayan flasların ışığını farkedeceksiniz. Kendinize olan güveniniz sadece yürüyüşünüzle bile sağlamlık kazanacaktır. Aktüel ajans dışında bir çok ajansa başvuru yapabilir ve ciddi bir kazanç elde edebilrsiniz.

Mankenlik okulu bittiği hafta bütün kursiyerlerin protfolyoları ve fotoğraf çekimleri aktüel ajans tarafından ücretsiz oluturulmaktadır. Sizlere verilen günlerde stüdyoya girerek profesyonel fotoğraf çekimlerine sahip olacaksınız. Bu fotoğraflar ile dilediğiniz manken ajansına başvuruda buluna bilirsiniz.

Modellik Eğitimi Ne Sağlar?

Modellik eğitimi bir fotomodel olarak kariyerinize başlamanın en harika yollarından biridir. Tabiki fotomodel olmak için bir fotomodellik kursuna gitmeniz şart değildir. Çalışmış olduğunuz fotomodel ajansları bünyesinde yaptığınız katalog çekimleri ilede kendinizi çok iyi geliştire bilirsiniz. Fakat sıkıntı fotomodel ajansları tecrübeli fotomodeller istemesinden kaynaklanıyor.

Eğer bir fotomodel ajans kadrosunda değil iseniz bir fotomodellik kursundan eğitim almanız zorunlaşıyor. Fakat fotomodellik temellerini kavramak için bir modellik eğitimi her zaman artı olacak ve diğer fotomodel adaylarından sizi bir adım ilerde tutacaktır. Fotomodellik kursu ve eğitiminin temel amacı, mesleki yaşamınızda ilerlemenize yardımcı olmaktır. Fotomodellik kursu size kariyerinizin bir noktasında veya başka bir yerde faydalı olabilecek bir çok beceri ve uygulama öğretir. Yürüme, nezaket kuralları, sofra adabı vb. Bir çok hevesli fotomodel ve oyuncular fotomodellik kursu kaydı yaptırmaktadırlar, çünkü bu iki alan bir çok benzer özellik ve strateji taşır. Kayıt detaylarını burdan inceleye bilirsiniz.

Modellik eğitimi ana amacı manken ve fotomdel olmakla ilgili bakış açınızı genişletmek ve vizyonunuzu değiştirerek çeşitli yönleri göstermektir. Profesyonel fotomodellik öğrenmenin yanısıra bir çok ders alacaksınız. Makyaj, kulis kuralları, cilt ve saç bakımı, egzersiz ve beslenme tavsiyelerinin yanısıra profesyonel portföy geliştirme yöntemleri. Modellik eğitimi üzerinde duruduğu bir diğer konuda moda fotoğrafçıları ile kuracağınız iletişim ve çalışma koşullarıdır. Bir çok fotomodel katalog çekimlerine gittiğinde bu bunnallı öğrene bilir ancak daha önceden bazı pradik davranışları bilmek faydanıza olacaktır.

Modellik eğitimi verdiği eğitimlerin geneli temel bilgilerdir, kendine güven, podyumda nasıl davranılacağı ve poz vermek bunların başlıcalarıdır. Ancak sizin istediğiniz bir modellik türüne bağlı olarak, belirli alanları derinlemesini anlaşılması ve o alanda en iyi olmak için kendinizi odaklaya bilirsiniz. Yani yapmak istediğiniz modellik türünü bilip modellik eğitimi ve eğitimi o şekilde devam ettire bilirsiniz. Bu modellik türleri; defile mankeni, podyum mankeni, sunum mankeni, fuar mankeni, prova mankeni, nü manken, reklam klip mankeni gibi gibi…