Mankenlik Eğitimi

Mankenlik eğitimi‘nun amacı model adaylarının kendilerini, yeteneklerini kesfetmelerini ve mesleki anlamda bunları kullanarak profesyonel kariyer sahipleri olmasını hedefler. Aktüel Ajans bünyesinde yer alan mankenlik eğitimi bu güne kadar bir çok manken adayını sektöre kazandırmıştır.

MODELLERİMİZ ve ÇEKİMLERİMİZ İÇİN İNSTAGRAMDA BİZİ TAKİP EDİN

İnstagram : @aktuel.ajans

Aktüel Ajans da mankenlik eğitimi almanın en avantajlı noktası ise başarı gösterildiği takdirde bir ajans aramanıza gerek kalmamasıdır. Kurs bitimiyle birlikte ajans kadrosunda hemen yer alma imkanınız bulunmaktadır. Eğitimin sonunda doğru ve etkili ifade şekilleri kazanarak fotoğrafçı karşısında poz verme podyumda yürüme ve gündelik yaşamda nezaket sahibi olacaksınız.

Mankenlik kursu 1 ay, haftada 1 gün (pazar) 3 şer saat sürmektedir. Toplam eğitim için 12 saatlik bir program uygulanır.

 

 

Mankenlik Eğitimine Kimler Katılabilir

Mankenliği hobi veya meslek olarak isteyenler,
Kendini dahada geliştirmek isteyen mankenler,
Sadece podyumda değil her yerde düzgün bir duruş ve yürüyüş sahip olmak isteyenler,
Zerafet ve görgü kuralları hakkında kontrol sahibi olmak isteyenler,
Oyuncular ve ajans sahipleri
Model ve cast ajanslarında çalışmak isteyenler,

 

Mankenlik Eğitimi İçeriği

1. Duruş ve Yürüyüş Teknikleri

Doğru duruş formları
Doğru beden dili ve yansıması
Kapıdan girme ve çıkma kuralları
Araca binme ve inme kuralları
Doğru Yürüme dönme şekilleri
Oturma ve kalkma kuralları

 

2.Podyum ve studio

Catwalk
Podyum kuralları ve davranışları
Müzik eşliğinde tempo ve ritmik yürüme
Poz verme teknikleri
Aksesuar ve elbise taşıma teknikleri
Koreofrafi kombinasyonları
Kulis kuralları

 

Mankenlik Eğitimi Sonrası…

Mankenlik kursu ile birlikte mesleki bir kariyerden önce kişisel bir kariyer sahibi olcağınız garantisini verebiliriz. Oturmanız kalkmanız konuşmanız ve mimiklerinizle mankenlik kursu ve nezaket eğitimin farkındalığını yaşayacaksınız. Mesleki açıdan içinizdeki podyum ve patlayan flasların ışığını farkedeceksiniz. Kendinize olan güveniniz sadece yürüyüşünüzle bile sağlamlık kazanacaktır. Aktüel ajans dışında bir çok ajansa başvuru yapabilir ve ciddi bir kazanç elde edebilrsiniz.

Mankenlik kursu bittiği hafta bütün kursiyerlerin protfolyoları ve fotoğraf çekimleri aktüel ajans tarafından ücretsiz oluturulmaktadır. Sizlere verilen günlerde stüdyoya girerek profesyonel fotoğraf çekimlerine sahip olacaksınız. Bu fotoğraflar ile dilediğiniz manken ajansına başvuruda buluna bilirsiniz.

 

About the Author: