Bir model ajans sahibi veya cast direktörü size teklifte bulunduğunda ne yapmalısınız ?

Model ajans veya bir fotoğrafçı / yetenek araştırmacıları sokakta veya kamusal alanda size yaklaşırsa ve model olup olmadığınızı veya mankenlik isteyip istemediğinizi sorarsa, mutlaka kendi kartvizitini, numarasını ve ayrıntılarını alın. Kim olduklarını bilene kadar kendi telefon numaranızı sunmayın. Ödevinizi bir kez daha yapın ve bireyi veya model ajansı kontrol edin ve saygın olup olmadıklarını araştırın.

MODELLERİMİZ ve ÇEKİMLERİMİZ İÇİN İNSTAGRAMDA BİZİ TAKİP EDİN

İnstagram : @aktuel.ajans

Sokakta ya da alışveriş merkezinde kimi zaman çok güzel bulduğumuz yeni yüze yaklaştım ve kartımı dağıttım. Bazen belirli bir yüzdeki dikkatimi çeken bir şeyler görüyorum. Bu bireylerin birçoğu başarılı mankenlik kariyerlerine devam ettiler. Fotoğrafçılar model ajans direktörleri aradıklarını biliyorlar ve çoğu zaman sahip olduğunuz küçük bir şey bile onlar içim bir ilham kaynağı olabilir.

 

Model Ajans Başvuru

Sadece İstanbul içi başvurular kabul edilir.
Yaş aralığı 18-30
Erkek Boy : Şuan erkek başvuru alınmamaktadır, daha sonra tekrar kontrol ediniz
Bayan Boy: 165-180
Başvurularınızı 24 saat süresince yapabilirsiniz.

İsim Soyisim
Yaş
Boy
Kilo
En Az 5 Kare Fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri whatsapp, instagram veya mail adresi üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz. Sizinle tanışmaya can atıyoruz.

Whatsapp : 0546 843 64 58
E-Mail : [email protected]

Amatör bir model olarak nasıl başarılı olabilirim ? Hangi Model Ajanslar ile Çalışmalıyım ?

Her yıl yüzlerce amatör ve profesyonel maken ile çalışmakta olan bir model ajans olarak, başarı ve profesyoneliği yakalayan mankenlerin sahip oldukları bir ışık olduğunu söyleyebilirim. Ve onun için harika görünüyor ve başarı yakalıyorlar. Yani söylemeye çalıştığım iyi bir manken olmak ve profesyonel bir model ajans ile çalışmak için manken ışığı dediğimiz o karizmayasahip olmanız gerekir. Her ne kadar kısa boylu fiziği mükemmel bir insan için manken olamaz diyor isek uzun boylu ve güzel olmanızda bir model ajans kadrosunda yer alacağınız anlamına gelmiyor. Sahip olmanız gereken tek şey ışık.

Elbette harika görünmeniz ve mükemmel bir figür sahibi olmaya yardımcı olur. Ancak tembellik ederseniz, saat 07: 00’de uyandırma çağrısı yapmaktan hoşlanmayın, geç saatte gelin, fromunuzu korumayın, soğuk, aç veya yorgun olduğunuz için sızlamaya başlayın, sonra mesai günlerinizde isteksiz davranın ve ben nasıl profesyonel olacam diye düşünün. Model ajans hez zaman disiplinli manken den yanadır. Çekimlere zamanında giden, cekim öncesi günü çekime hazırlık yaparak geçiren, telefonlarına cevap veren, cevapsız aramalarına geri dönen, önceki gece iyi bir gece uykusu çeken ve çekimin ne kadar zor ve tatsız olursa olsun şikayet etmeyen…. Başarılı olan mankenler, görünüşlerinin üstünde büyük bir tutum sergilediği için bugün iyi bir model ajans ile çalışa bilmektedirler.

Gerçekten de, sahip olduğunuz yıldızlık aynı hayalleri olan milyonlarca mankenin hepsinin profesyonel bir model olmasını istemek olduğunu unutmayın. Model ajans işinde yaşayan insanlar, her gün çalışıyorlar. Bu bir iş, bazen de bir sınanma olabilir. Dışarıdan göz alıcı görünebilir, ancak fotoğrafçı bir bulutun havada kalmasını beklerken kışın karlı bir caddede yarı çıplak durdurup seksi görünmenizi isteye bilir !

About the Author: