Model Ajans

mankenlik-ajans
mankenlik-ajans

Model Ajans, tek bir servis dışında daha fazla hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Model ajansı ayrıca ihtiyaç duyulan hizmetleri en iyi şekilde sunmayı da amaçlamaktadır. Model ajansı adınızı duyurmanın en iyi yoludur. Böylece kolayca iyi bilinen bir model olabilirsiniz. Aktüel Manken Ajansı olarak ilk amacımız doğru modeli bulmaktır. Genellikle fiziğe ve modeli seçme yeteneğine dayanır. Birçoğu ayrıca ajansın eğitimine ve yeteneklerine katkıda bulunur, bir kişinin istediği şeylerin mükemmel olmasını gerektirir.

Bu Model Ajans aktif bir vaka araştırmasına girmeye çalışan bir model arayışı içinde doğru ve nitelikli kişileri seçmeyi amaçlamaktadır. Katalog çekimlerine tanıdık bir yüze sokmanın yanı sıra bu modeller iyi bir referans modeli olacaktır. Mankenlkte, fiziksel özelliklerin ele alınmasına rağmen, kabiliyette doğrudan önemli bir rol oynamaktadır. Öyleyse model ajansı modelleri iyi ve titiz seçmelidir. Kapsamlı model ajansları, çoğu zaman herkesin hayalini tanıdık bir meslek haline getiren bir kurumlardır. Bu, hem şirket için hem de model için iyi bir referans olabilir.

Model Ajans Bünyesinde Çalışmak İçin Nasıl Başvurulur?

katalog-mankeni
katalog-mankeni

Bazı Modeller kendi ülkelerinde bulunan Model Ajans için çalışmak isterken bazı mankenler de aşina olduğu başka ülkelerle çalışmayı uygun görürler. Ajanslar, göründüğü kadar zor değildir. Genellikle fizik ve yeteneklere dayanarak karar verilir. Model ajansına, kesinlikle amatör bir modelin ne kadar güzel olduğunu sormazsanız o modellerde yetenek ve güven görüyorlar.

En önemli faktörler, model ajansı bünyesinde çalışmak için gönderdiğiniz fotoğraflardır. Ancak amatör fotoğraflarda yüzünüzü kapatacak bir aksesuar olmamalı ve yüzünüz, fiziğinde açıkça görünmelidir. Fiziğinize ve yüzünüze net bir bakış önemlidir. Model ajansı onayını gördükten sonra, tanıdıkları gösteren bir yol haritası sunarak özel iş modelinizi hedeflemelisiniz.

Bayan Model Ajansı

Özellikle ülkemizde birçok çekimlerde bayan modeller tercih edilmelidir. Bayan modeller genellikle fiziğin ön saflarında yer alır ve bundan sonra başarılı olmak için bir plan yapılır. Bayan modellerin modellerin eğitimli olması ve kendine güvenmesi önemli noktalardan biridir. Bayan Modeller, ihtiyaç duyduğunuzda ciddi olmalıdır ve işi mutlaka benimsemelidir.

Erkek Model Ajansı

Erkek modeller için dış seçimi daha önemlidir. Çünkü ülkemizdeki erkek modeller kadınlarla karşılaştırıldığında daha az çalışıyor. Erkek modellerde ayrıca vücut çalışması yapmış olmalıdır. Ağırlık ve boy dengelenmelidir. Erkekler için dış görünüş önemlidir. Ancak Model ajansı için dış görünüm kadar eğitimde tercih edilen modelde göz önünde bulundurulması gereken önemli bir unsurdur. Bir erkek model seçerken bakımlı bir yüz olması gerektiğini de belirtmek gerekir.

Çocuk Model Ajansı

Model seçiminde daha genç modellerin seçilmesi için yardım koçu olmalıdır. Çocuk modeller genellikle genç yaşta tanınması adına ebeveynleri tarafından kuruma getirilir. Bu işe alım yapılırken çocukların yetenekli olduğunu anlamak için ve buna göre karar vermek zor olduğu için çocuk modeller birçok kez göz önünde bulundurulacaktır. Projede çocuk modellerin yapacağı işler net olmalıdır ve proje tarafından seçilen çocuklara uygun adımlar sunulmalıdır.

Model Ajans Ne Yapar?

mankenlik-ajanslari
mankenlik-ajanslari

Model Ajans, bir çok marka ve firmaya manken, fotomodel, fuar hostesi, prova mankeni ve oyuncu temini yapan 11 yıllık tecrübe ile hizmet veren kreatif bir model ajanstır. 4.leventte 220 m2 fotoğraf stüdyosu bulunan manken ajans, ürün-katalog çekimleri ilede hizmet vermektedir. Yerli modellerden ziyade yabancı modeller ile piyasade yer edinen model ajansımız başta rusya ve ukrayna olmak üzüere bir çok ülkeden modelleri ürkemize geitrerek müşterilerinin marka yüzü yapmaktadır.

Model ajans olarak bir noktaya gelmiş başarılı Türk modellerlede hizmet vermekteyiz. Manken ajans kadrosunda yer alan bütün manken ve fotomodeller iyi bir portfolyo ve eğitime sahiptir. Manken ajans manken seçimlerini yaparken modelin fiziki özelliklerini bakımını güzelliğini ve tecrübesini en ince ayrıntıına kadar değerlendirerek kadroya dahil eder.

Model ajans kurulduğu ilk günden bugüne tv reklamlarına genelde bayan olmak üzere bayan, erkek ve çocuk oyuncular, dansçılar spikerler ve expozisyon mankenler temin etmiştir. Bilindik moda marklarına katalog çekimi ve fotomodel hizmeti sunmuştur. Teksitil firmalarına ise yine katalog çekimleri için manken, prova mankeni, büyük beden manken hizmetleri vermiştir. Ülkenin önde gelen manken ajans ve organizasyon hizmetleri sunan firmaları arasında yer alan aktüel bugüne kadar birçok başarılı projeyi en şekilde yapmışştır.

Model Ajans Hizmet Anlayışı

Model ajans olarak iki ana prensibimiz vardır. Modelelrimiz için güvenilirlik, müşterilerimiz için kalite. Model Ajanslar aslında model ve firma arasındaki köprü kuran bir sektördür. Durum böyle olunca iki tarafında haklarını korumak model ajans ‘a düşüyor. Aktüel manken ajans söktörde yaklaşık 11 yıldır faliyet göstermekte, bu süreç içinde müşterilerinin ve yerli yabancı modellerinin taktirini kazanmıştır.

Aktüel model ajans ‘a tecrübeli modeller, güzellik yarışmalarında dereceye girmiş veya gelecek vaad eden model adayları başvura bilir. Model ajans gelecek gördüğü model adayların sözleşme yaparak modellik eğitim masraflarını ve set kart çekimlerini üstlenmektedir. Manken ajans olarak başvurusu kabul edilen modeller için yapım şirketleri ve moda sektörü ile iletişim kurarak modellerimizin tanınması için elimizden geleni yapmaktayız. Aynı zamanda müşterilerimizi yeni yüzler ile tanıştırarak markaları en iyi anlatacak modelleri sunmaktayız.

Model ajans hizmetinde sektörün önce ajanslarından Aktüel Manken Ajans, kadrosunda bir çok a plus manken bulundurmaktadır. Manken ajans sadece manken ve fotomodel hizmeti vermektedir, bünyesinde oyunculukk veya fuar organizasyonu gibi işleri barındırmaz.

Aktüel model ajans modellerini yerli mankenlerde ziyade yabancı mankenlerden seçerek çalışmaktadır. Bir çok yurtdışı manken ajans ile çözümortaklığı yapan Aktüel Ajans markanızı ve firmanızı en iyi anlatacak yüzleri sizlere sunmaktadır.

A plus modellerin sunulduğu istanbul model ajansın hedef kitleside aynı kalitede olan müşterileridir. Özellikle yabancı modellerin tercihi orta ve büyük ölçekli tekstil firmalarıdır. Fiyatlarının Türk modellere göre fazla olduğu yabancı modeller küçük ölçekli firmalar tarafından çokda tercih edilmemektedir. Model ajans firmaları orta ölçekli bu firmalar için yerli mankenleri hizmete sunmaktadır.

Aktüel Model Ajans

Model ajans, stand hostesi, fuar hostesi, prova mankeni, katalog mankeni, defile mankeni, fotomodel, erkek manken, bayan manken, yabancı manken, ünlü manken ve medyatik manken kadrosu ile bir tam hizmet manken ajansıdır. 17-28 yaş arası olan model kadrosu ile Türkiyenin en büyük model ajansıdır. Tüm çalışanları ve kadrosunda yer alan modelleri bu mesleğe gönül vermiş, işine severek ve kariyer oadaklı olarak yapan bu kişilerden oluşmaktadır. Başvuru için Tklayın

Ülkemizde bugüne kadar icra edilen model ajans hizmetlerine yeni bir persfektif ile sunan manken ajansımız, yaptığı çalışmalara bir kerelik gözü ile bakmayarak büyük bir müşteri ve model portfoyuna sahip olmuştur.

Aktüel model ajans uzun yıllardır sektörde bir çok organizasyon ve defile yönetmiştir, yaptığı çalışmalar ile insanların yüzünde bir mutluluk bırakan manken ajansı gördüğü bu mutluluktan daha fazla çalışma azmine sahip olmaktadır. İstanbul başta olmak üzere bir çok büyük şehirde çözüm ortakları bulunan mankenlik ajansı tüm ülkeye hizmet vermektedir.

İnstagram : @aktuel.ajans