Modellik Ajansı

Modellik Ajansı Nedir?

Modellik Ajansı

Modellik Ajansı 1800’lerin sonlarına kadar öncelikle bir portre için poz veren insanları tanımlamak için kullanılan bir terimdi. Kameranın icadı üzerine insanlar boyalı portrelerden daha fazlasını ortaya koyar ve yakında erkek manken ve kadın resimlerini içeren ilanlar gazetelere eklenirdi. Bundan önce, çoğu kişi tarafından haute couture’un babası olarak kabul edilen Charles Frederick Worth , 1850’lerin başlarında karısının tasarımların için manken kullandı. O zamana kadar mankenler kıyafetleri prova mankeni olarak kullanılıyordu. Modellik ajansı terimi o zamana kadar henüz kullanılmamaktaydı. BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Worth’ın karısı Marie Augustine Vernet canlı prova mankeniydi ve ilk moda mankeni olarak kabul ediliyor. Sadece canlı modeller kullanan ilk tasarımcı değil Worth, aynı zamanda etiketine elbise üzerinde yer verek ilk tasarımcıydı

Modellik Ajansı olan Worth canlı modelleri kullanmaya başladıktan sonra, meslek olarak mankenlik ajansı oluşturulduğu için diğer canlı model ajanslarıda bunu izlemeye başladı. Fotoğrafçılığın icadından sonra moda fotoğrafçılığı dahil, sektör canlandı. 1946’da Ford model ajansı mankenleri Eileen ve Gerard, Ford tarafından bilinir hale getirildi. Ford model, dünyanın ilk ve en prestijli modellik ajanslarından biridir ve bir zamanlar sadece bir hobi olarak kariyer yapmak isteyen modeller için birçok kapı açmıştır. Model ajansı bu noktada ortaya çıkmaya başlamıştır.

1950’lerde çok başarılı modeller varken, başarılı bir model olmak bir bütün olarak popüler kültürden ziyade moda toplumu içinde tanınmak anlamına geliyordu. O zamanki ünlü isimlerden bazıları Dovima, Carmen Dell’Orefice, Wilhelmina Cooper ve Dorothea Parker’dı. En başarılı modeller o zamanlar çok para olarak kabul edilen 25 $ / saate para kazanırlardı. Modellik Ajansı bünyelerinde yer almaktan gurur duydukları düşünülmekteydi

1960’lı yıllarda modellik ajansı adı altında birçok firma tüm dünyada ortaya çıkmaya başladı. Londra, 1960’larda Twiggy, Jean Shrimpton ve Joanna Lumley gibi ünlü ettiği modeller sayesinde bir moda merkezi haline geldi ve bugüne kadar bir moda ve modellik merkezi olmayı sürdürüyor.

Modellik Ajansı Başvurusu

Modellik Ajansı Başvuru

Reklamlar, kampanyalar, defileler, kataloglar, showroomlar ve butik modacılar için etkileyici yeni yüzler model ajansları tarafından her zaman aranmaktadır. Modellik ajansı olarak yetenek ve güzelliğe her zaman değer veriyoruz. Model ajansı bünyesinde yer alacak olan yeni yüzlere eğitimler ve özellikle yabacı modeller ile yapılan fotoğraf çekimleri ve defile organizasyonlarına gözlemci olarak katılmalarına olanak sağlıyoruz. Aktüel Model Ajansı markalar ve modeller için her türlü hizmete yanınızda olmayı hedeflemektedir. Sahnelerin, setlerin önünde ve arkasında mdoellerimiz ve müşterileriniz için sorunsuz süreçler düzenliyoruz. Bizim işimiz mükemmel ve başarılı modellerle yetiştirmek ve markaların yüzü yapmaktır. BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Modellik ajansı bünyesine girmek birçok genç için bir rüyadan ibaret olarak çok zor güzüke gözükmektedir 14, 15 veya 16 yaşında olmanız çok önemli değildir modelliğe ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olacaktır. İlk ufak deneme çekimlerinde ve aynı zamanda ilk işlerde kademeli olarak tecrübe kazanabilirsiniz. Bir modellik ajansı olarak doğrudan umut verici bir yol izlemenize yardımcı olabiliriz. Tecrübemiz ve samimiyetimizle size özel ve iyi çekimler sağlamak profesyonel, kariyerlerinde çok iyi fotoğrafçılar için model temin ediyoruz, bunlardan biride siz olabilr ve harika portfolyo fotorğafları elde edebilrisniz. Portfolyonuz ne kadar kapsamlı olursa müşterinin sizi aklındaki kampanyada hayal etmesi o kadar kolay oalcaktır.

Modellik ajansı bir modelin kariyerini ne kadar iyi temsil ederse, modelin müşteriler tarafından tercih edilmesi ve iş olanakları o kadar başarılı olur. Bu nedenle sadece model ajansı olarak modellerimizin çok iyi bir görünüşe hızlıca ulaşmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda model koçlarıyla eğitimler düzenliyoruz, Böylece model olmak daha etkili ve daha hızlı öğrenilebilir bir iş olur. Modellik sadece poz vermekten daha fazlasıdır, bu yüzden işin detaylarına ve püf noktalarını hakim tecrübeli bir ajans olarak kariyerinizi en iyişekilde yöneteceğimizden emin olabilirsiniz.

Bir Meslek Olarak Modellik

Modellik Ajansı

Modellik ajansları 1970 1980 arası modeller için daha iyi ücretler ve çalışma koşulları sağlandı aynı zamanda kozmetik ve saç gibisektörler için yüz modelleri gib parça modeller de ortaya çıktı. Modellik yarışmaları 1970 1980 lerde yeni yüzler bulmanın en iyi yollarıydı. 1980 yılında dünyanın dört bir yanından yeni yüzleri bulmak için dünya güzellik yarışması’nın ilk olarak ford model ajansı düzenlendi. 1970’ler aynı zamanda moda ve mankenlik sektörünün önemli kilometre taşlarını işaret etmek anlamına geliyordu. Model Ajans altında 1974’te Beverly Johnson, Amerikan Vogue’un kapağınde yer alam ilk Afrika kökenli Amerikalı model oldu ve bir milyon dolarlık kontrat imzaladı.

Buradan da anlaşılacağı üzere model ajansı birçok alanda hayatın vazgeçilmez unsuru haline geldi. Moda dünyası için model ajansı, önemli bir etkendi. Günümüzde model ajans adı altında cast ajans gibi birçok şirket açılmıştır.

Modellik Ajansı İçin Önemli Anektotlar

Modellik ajansı olarak müşterilerimiz için fotoğraf çekimi, make-up, hair, styling ve defile gibi ek ve profesyonel hizmetler sunuyoruz. Türkiye’deki en iyi fotoğrafçılara, videografçılara, sosyal medya fenomenlerine, oyunculara silzerin reklamlarını gerçekleştirmesi için ön ayak oluyoruz. Başvuru yapan modeller için yeni bir yüz modeli olmasına yardımcı oluyoruz.

Burada, özellikle hangi modelin hangi işe uygun olduğu konusunda müşterilerimize bilgi veriyoruz. Bu nedenle Aktüel modellik ajansı olarak, müşteriler için çeşitli görünümlerden uygun adaylar arıyoruz ve bunları dijital olarak veya kişisel bir cast toplantısında kısa ve canlı bir şekilde sunuyoruz.Ve müşterilerimizin modeli canlı görerek prova alamsına imkan sağlıyoruz. Defile, çekim, reklam kampanyaları ve tümmedya çalışmaları için en uygun modeli bulacağımızdan emin olabilirsiniz.