Modellik Başvuru

Modellik Başvurusu Nasıl Değrlendirilir?

Fotomodellik ajansları
Fotomodellik ajansları

Modellik başvuru ile ajans seçtiği yeteneklerle günlük görüşmeler yapmaya, talep üzerine yeni model kategorileri ve müşteri hizmetleri eklemeye devam etmektedir. Bir moda müşterisi veya modelinin bir iş gereksinimi varsa, çözümü bulacağımızdan emin olmalısınız. Sizleri doğru vizyonu paylaşmaya ve başarı merdivenlerini tırmanmaya davet ediyoruz.

Modellik başvuru sonrası çalışmak, bir modelin işe yaraması için en yaygın yoldur ve bir modellik görüşmesinde iyi iş yapmak, ayağınızı kapıya sokmanın anahtarıdır. Ajansla bağlantıya geçtiğinizde veya kendi başınıza giderseniz, kalıcı bir izlenim bırakmak için kendinizi en iyi şekilde sunmanız gerekir. Bu, röportaj için sadece iyi görünümünüzden daha fazlasına güvenmeniz gerektiği anlamına gelir.

Manken Ajansı araştırın, böylece ne tür modelleri temsil ettiklerini, vücut stilleri, portföyleri ve diğer gereklilikleri öğrenin. Bu kriterlere uymanızı ve görüşme için iyi hazırlanmanızı sağlar. Birçok ajans bu bilgiyi web sitelerine koyar, ancak siz de bilgi edinmek için Aktüel Manken Ajansı ile görüşebilirsiniz.

Modellik başvuru için ilk olarak Portföy Hazırlayın; Portföy, aday bir modelin sahip olduğu en etkili araçlardan biridir ve manken ajansı bu aracı oldukça önemsemektedir. Ajanslar, portföyünüzde bulundurmanız gereken fotoğrafların sayısını ve türünü belirleyebilir, ancak en az genellikle bir baş vurma ve bir ayakta durma vücut çekimi ile ilgili fotoğraflarınız bulunmalıdır. Ayrıca oturma, profil ve omzunuza bakma gibi basit pozlar da ekleyebilirsiniz. Genellikle gülümsemen gerekmez, ancak çok yönlülük göstermek için çeşitli yüz ifadeleri içeren bazı resimleriniz olabilir. Giydiğiniz kıyafetler, bikini, tank üstleri ve skinny jeanler gibi dar olmalıdır. Ajansın tamamen sizi doğal görmesi gerektiğinden çekimlerde makyaj yapmayın. Manken ajansı için önemli kriterlerden bazıları bunlardır.

Modellik Başvuru
Modellik Başvuru

Modellik Başvuru için Portfoy

Modellik başvuru için Özgeçmiş hazırla; Manken ajansı için bu belge görüşmeci ile bir bakışta hakkınızdaki en uygun bilgiyi sağlar. Geçmiş mankenlik çalışmanızdan, oyunculuk eğitiminizden ve göründüğünüz şovların veya yayınların bir listesinin yanı sıra moda veya ilgili bir alandaki eğitim geçmişinizden oluşur. Bazı kurumlar bu bilgiyi “bilgisayar kartı” olarak adlandırılan ayrı bir belgeye koymanızı istediklerine rağmen, yükseklik, ağırlık, büstü, bel, kalça, kavrama, elbise ölçüsü ve ayakkabı bedenini de içeren ölçümlerinizi de ekleyebilirsiniz. Manken Ajansı bu tarz bir özgeçmiş sayesinde sizinle çalışmayı uygun bulabilir.

Görünüşünüze İyi Bakın; Manken ajansı için kendilerine başvuruda bulunacak modellerin saçı, tırnakları ve cildi temiz, düzgün ve lekesiz olmalıdır. Olabildiğince doğal görünmek istiyorsan, az miktarda makyaj yapmalısınız. Bu, biraz fondöten, maskara, göz farı ve dudak parlatıcısını içerebilir.
Aktüel Manken Ajansı belirli bir kıyafet belirtmediği sürece, görüşme yapan kişinin vücut şeklini görebilmesi için portföy resimleriniz için kullandığınız kıyafetlere benzer bir şey giymelisiniz. Düz renklerdeki gömlekler ve kotlar ve basit desenler en iyi sonucu verir. Bayanlar topuklu giyerse görüşme daha etkili geçebilir.

Modellik Başvruu için en Uygun Model Tipi

Modellik başvuru sonrası ajans bünyesinde sizinle görüşme yapan kişi ne kadar iyi poz verdiğinizi ve yürüdüğünüzü değerlendirecek, bu yüzden en azından temelleri anladığınızdan emin olmak için önceden pratik yapın. Manken ajansı içerisinde yer alan modellerin podyumda nasıl yürüdüklerine dair dergi okuyup aynı zamanda videolar izleyebilirsiniz. İyi göründüğünüzden emin olmak ayna karşısında prova yapın, ardından aile üyelerinden ve arkadaşlarından sizi izlemelerini ve bazı göstergeler vermelerini isteyin. Zorlandığınızda rahatlığınızı korumaya çalışın. Manken ajansı için uygulama kadar modellerin özgüvenli olması da önemlidir.

Aktüel Manken Ajansı modellik başvuru genellikle bazı standart soruları içerir. Bunlar genellikle ne kadar süredir modelleyeceğiniz, özellikle dikkat çekici gösterileriniz veya yayınlarınız, yapmak istediğiniz modelleme türü (örneğin ticari, moda vb.) Ve neden çalışmak istediğiniz ile ilgili sorular içerir. Aktüel Manken Ajansı olarak size ayrıca uzun vadeli hedefleriniz, egzersiz ve beslenme alışkanlıklarınızı ve sahip olduğunuz sınırlamaları da sorabiliriz.
Manken Ajansı içerisinde yapılan görüşmeler genellikle yaklaşık yirmi dakika sürer ve ondan dokuz kez, ajansın sonunda ilgilenip ilgilenmediği size söylenir. Muhtemelen üç tepkiden birini alacaksın.

Ajansın kadrosuna kabul edileceksin. Portföyünüzün durumuna bağlı olarak, yakında bir portföy çekimi yapmaya davet edilebilirsiniz. Ayrıca, daha sonraki bir tarihte size gönderilebilecek olan sözleşmeyi imzalamanız veya yerinde imzalamanız istenebilir.

Modellik Başvuru Sonrası Devam Edecek Süreç

Modellik başvuru sonrası kabul edilmezseniz, saçınızı kestirmek, modelleme tekniğinizi geliştirmek veya biraz kilo vermek gibi başka bir şey yaptıktan sonra ileriki bir tarihte geri dönmeniz istenecektir. Bu tam bir reddedilme değildir, bu yüzden çok cesaretiniz kırılmasın, ancak bu temsilci ile imzalamak istiyorsanız bazı işler yapmanız gerekecek. Size başka bir röportaj için bir tarih verilecek veya daha sonra tekrar aramanız istenecektir. Manken ajansı size belirli şartları açıklayacaktır.

Reddedile bilirsiniz. Kendinize çok fazla sert olmayın başvuruda bulunmayı düşünen ancak kabul edilmeyi düşünen tüm kızlardan daha öte, daha sonra röportajı bile yapmadan önce başvuruları reddedilenlerden daha da öte olduğunuzu bir düşünün! Bunun yanı sıra, kariyerinizi başlatmak sadece bir iyi manken ajansı bulmanız şarttır, bu yüzden belki başka bir manken ajansı denemelisiniz. Güzel görünmek için biraz mücevher takmayı ve kısa bir çanta veya el çantası getirmeyi unutmayın. Örgülü saçlarınız veya bükülmüş saçlarınız varsa, saçınızı bir topuzun içine koymalısınız.

Modellik Başvurusu Görüşme

Modellik başvuru sırasında görüşme yapan kişinin stresli veya üzgün olduğunuzu anlamadığından emin olun. Başka bir şey ya da başka birini getirme bu manken ajansı tarafından özgüvensizlik olarak görülecektir. Bir not defteri ve bir kalem getirmelisin. Manken ajansı ile görüşmenizde gerçekten şansa ve özgüvene ihtiyacınız olacaktır. Temsilcinin söylediklerini dikkatlice dinleyin ve size özenle verdikleri her şeyi okuyun. Beklenmeyen sorular için hazırlıklı olun. Bazı manken ajansı görüşmecileri esnekliğinizi test etmek için size zor sorular sorabilir. Sorular genellikle emelleriniz ve kişisel algınızla ilgilidir. İçeriği: Kendiniz hakkında en çok neyi seviyorsunuz? Sizi diğer adaylardan ayıran nedir? Bir yılda kendinizi nerede görüyorsunuz? 5 yıl? Bu sorulara cevap vermeye hazır olun.

Modellik başvurusu, model olmak isteyen herkesin atacağı ilk adımı oluşturur. Bu bağlamda düşündüğümüzde manken olmak isteyenler ilk anlamda başvuru yapacağı ajansı bulmaya çalışmalıdır. Mankenlik başvurusu sanıldığı kadar zor olmamakla beraber ciddi bir araştırmanızın ürünü olmalıdır. Son birkaç yılda daha da fazla gözde olan mankenlik mesleği pek çok bireyin hayallerini süslemektedir.

Modellik başvuru yapmak isteyen pek çok genç aklında birçok soruyla bu yola çıkmaktadır. Acaba benden manken olabilir mi? Manken olmak için ne gibi şartlara sahip olmam gerekmektedir? Manken olmak istiyorum ancak boy ve kilo şartı nedir? Manken olma yolunda eğitimin önemi nedir? Yaşım manken olmak için uygun mu? Katalog çekimleri içinmi model olmalıyım defile içinmi? Nasıl ünlü olurum? Bu ve benzeri sorular herkesçe merak edilen ve cevabını öğrenmek adına birçok araştırma yapılan konulardır diyebiliriz.

İnstagram : @aktuel.ajans