Nü Model

Nü model başvuruları sadece İstanbul içi ve 18 yaşından büyük modeller için geçerlidir. Ajansımızda yer alan nü modeller sağlık, kozmetik, film, ressam ve fotoğraf sanatçılarının sergi ve benzeri çalışmaları için görev almaktadır. Ajans olarak kendi çekimlerimiz dışında olan tüm çekimlere gönderdiğimiz modellerimizin yanında mutlaka ajanstan birisi yer almaktadır. Modellerimizle ve müşterilerimizle olan ilişkilerimizi tamamen güven üzerine kuruyor ve iki tarafında güzel bir tecrübe ve deneyim kazanamsına gayret ediyoruz.

Nü Model Başvuru

Başvuru için
İsim Soyisim
Boy
Beden
Yaş
En az 5 kare nü fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri instagram, whatsapp veya mail adresi üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz.

WhatsApp : 0546 843 64 58
İnstagram : @aktuel.ajans
E-Mail : [email protected]

Nü Model Ne Demek

Başta fotoğraf çekimleri olmak üzere heyke, resim ve son zamanlarda kozmetik ve sağlık sektörü için çıplak veya yarı çıplak poz veren mankenlerdir. Nü modeller resim atölyelerinde öğrenciler önünde durarak ( genelde yarı çıplak halde ) ressam adaylarının insananatomisi konusunda kendilerini geliştirmeleri için poz verirler. Fotorğaf sanatında ise entellektüel çekim yapan ve bunları kendi portfolyosu için veya sergilerde göstrmek için çeken fotoğrafçılara poz verirler, bunlar tam çıplak veya yarı çıplak olabilir, bir bölümünde ise yüzünü arkaya döne bilir veya fotoğraf tamamen arkadan çekile bilir. Heykel sanatındada aynı çalışma yapılır. Sağlık sektöründe ise hastalığın olduğu bölgeleri hastaya göstere bilmek için nü model fotoğraflarından faydalanılır.

resim, fotoğraf, heykel gibi plastik sanatlara konu mankenliği yapan giysisiz insanlardır.
yakında benim de dahil olacağım bu insan topluluğunun çalıştığı sanatçılar yeterliyse, mükemmel sonuçlar ortaya çıkar. tadından yenmez.

Nü model ülkemiz için marjinal ve çizgide bir meslek olduğunun farkındayız. Bu koşulların gereği olarak nü model başvursu yapan mankenimiz, müşterimiz ve ajans arasında kapsamlı bir sözleşme imzalanmaktadır. Modelin tam çıplak, yarı çıplak, yüz görünmesi, görünmemesi, fotoğrafın/resmin yayım süresi ve mecralarının belirlenmesi gibi.

Nü model başvurusu yapan kişiler, beğenilmeyi, başkaları tarafından izlenmeyi içten içe akıllarının bir köşesinden geçirselerde, ne yazıkki ülkemizde bu düşünce ile değil maddi sıkıntılar yüzünden daha fazla nü model başvurusu alınmaktadır. Bu ekonomik sıkıntıları fırsat bilen özellikle free çalışan ajanslar ve kendilerini fotoğrafçı olarak tanıtan kişiler yüksek bütçeler söyleyerek insanları aldatmaktadır.

Nü model olarak alacağınız paralara maksimum 1000 dolar civarıdır. Yurtdışı fotoğraf sanatçıları tarafında çekilirseniz 2 3 bin dolarlara çıkabilir. Özellikle sosyal medyada karşılaştığımız 50 bin, 100 bin TL gibi rakam veren insanlara kesinlikle itibar etmeyiniz. Ki o kadar da iddalılarsa ücretin yarısını çekim öncesi isteyin.

Nü Çekimde Yüz Görünüyormu?

Bu konu fotoğrafçının aklındaki konsepte bağlıdır. Bir çok çekimde yüz karartılır veya modelin arkası dönük olur ama bu bütün nü çekimler bu şekilde demek değildir. Konsept ve çalışmanın içeriği belirlendikten sonra modellere iş ile ilgili bilgi verilir. Yüzün görünüp görünmeyeceği, nerede kullanılacağı, ücreti vb…. Eğer çalışma model için uygunsa projede yer alır. Yani anlatmaya çalıştığımız modeller gelen her işi kabul etmek zorunda değillerdir.

Nü Model Başvurusu Kimler içindir

Nü model başvuru için yukarıdada belirttiğimiz gibi ilk iki şart 18 yaş üstü olmak ve istanbulda yaşamaktır. Başvur yapcak adayların öncelikle kendi vucutlarında barışık olmalarıdr. Fotoğarfçı karşısında rahat olmalarıda beklenir ama o kadar rahatlık nü modeliğin doğasıyla çok da uyuşmadığı için amatör olmak profesyonel olmaktan daha fazla fotoğraf sanatçıları tarafından tercih edilmektedir.

Nü model olamak için boyun çok bir önemi yoktur, ajanslar için kilonunda pek bir önemi olmasada, 38 beden üstü fotoğrafçılar tarafından çok tercih edilmemektedir. Başvuru yapacak adaylar bu işe başlamadan önce nü çekim fotoğraflarını incelemeli ve en azından ayna karşısında kendini gözlemleyerek bedeninde duruşunda neyin eksik olduğunu tesbit etmesi çekimlerde daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Model Arayan Güvenilir Ajansları Bulmak

Aktüel ajans 2010 yılından bu yana en iyi nü modellerin kariyerini yöneterek profesyonel hizmet vermektedir. Modelleri kendimize bağlamak sadece bizimle çalışmaları için şart koşmak gibi bir prensibimiz yoktur. Bizimle çalışan modelin başka ajnaslar ile de çalışmasına izin vermekteyiz. Yaptığımız sözleşmeler modeli ajansa bağlayan değil sadece yapacağı çekim için geçerli olan sözleşmelerdir.

Başka kişi ve ajanslarla çalıştığınızda tercihleriniz için dikkat etmeniz gereken şeyler; Nü fotoğraflarınızı ajansa göndermeden önce mutlaka ajans hakkında araştırma yapmalısınız, Free çalışan ajanslardan uzak durarak ofisi, stüdyosu olan ajanslara yönelmelisiniz. İnternet ve sosyal medya aracılığı ile ajanslar hakkında gerekli olan tüm bilgiyi toplaya bilirsiniz.

Nü model olarak verdiğiniz pozların güvenliği dışında ajansınız ödemeler konundada iyi olduğunu bi şekilde teyit etmelisiniz.
Çekime gitseniz ödemenin bir kısmını peşin alsanızda, eğer çekim sırasında sözleşmeye uyulmayan bölümler veya sizi rahatsız eden farklı etkenler varsa hayır demekten kesinlikle çekinmeyin. Gerkirse parayı iade edip orayı terk edin. Ajanslarda fotoğrafçılarda bu işin çok hassas olduğunu bilmeli ve ona göre davranmalıdır. Bu ciddiyetin bozulduğunu farkketiğiniz an işi bırakın.

Nü model olmak istiyorsanız en tehlikeli ve dikkat etmeniz gereken yer sosyal medyadır. Kesinlikle sosyal medya üzerinden sizinle nü çalışmak isteyen insanlarla irtibat kurmayın. Düzgün hiç bir ajans model arayışında olmaz. Model adayı kendisi ajansa başvurmalıdır. Ki tüm bunlara rağmen ne olursa olsun en iyi ajansı bulduğunuzu bile düşünseniz, çekim günü öncesi olmasada, çekime gittiğinizde çalışma başlamadan paranızın en az yarısını peşin olarak talep edin.