Profesyonel Makeup Artist

Set Makyajı

Aktüel Ajans kadrosunda yer alan, profesyonel makeup artistler fotoğraf setleri, video film, klip ve hatta gelin damat çekimlerinde en iyi hizmeti vermektedir. Profesyonel makeup artistlerimiz ile şimdiye kadar bir çok ünlü, fotoğrafçı ve yönetmenlerin setlerinde yer alarak harika işler çıkarttık. Sizlerinde setlerinde en iyi profesyonel makeup artist personelimiz ile hizmet etmekten mutluluk duyarız.

profesyonel-makeup

profesyonel-makeup

profesyonel-makeupProfesyonel makeup artist olarak sektöre hizmet veren tüm kişilerin yaptığı en önemli şey en küçük detaylara dahi dikkat etme gerekliliğidir. Özellikle set makyajlarında, profesyonel makeup artist oynanan karktere göre veya fotoğraf çekiminde konsepte göre uygun görülen makyajları yapılması gerekmektedir. Set makyajlarında profesyonel makeup artistlerin yüz bazı kulanmaları çok büyük önem ve ciddiyet ister. Makyaj bazı modelin veya oyuncunun yüzünde kullanıldığında makyajın kusursuz görünmesini ve kalıcılığını korumasını sağlar. Bu yüz bazları modelin yüzünü sürülmeden öne muhakkak yüzün iyice temizlenmiş olması gerekmektedir. Çekimlerde modelin yüzünün temiz ve pak görünmesi isteniyor ise tene yapılan aşırı yoğun makyajlardan uzak durulmalıdır.

Fotoğraf ve video çekimlerinde yüksek çözünürlük makinaların kullanımında yüze sürülen makyaj malzemelerinin bazen fotoğraflarda özellikle çene bölgelerinde toz şeklinde görebilirisiniz. Bunun nedeni yüze sürülen bazın kalitesiz olası, yanlış kullanımı ve ya makyözün profesyonel makeup artist olmamasıdır. Alt kısma baz sürülmez ise yüze yapılan makyaj tüylein üzerinde toş şeklinde görünür. Aktüel Ajans kadrosunda yer alan profesyonel makeup artistler sektörde yer alan en iyi yüz bazlarını ve makyaj malzemelerini kullanmaktadır.

Tabiki bütün iş profesyonel makeup artist ve yüz bazında bitmiyor, kullanılan diğer malzemelerin tamamının su bazlı olması gerekir. Bunun nedenide yüksek voltlu set oşıklarının yüze vurduğunda yapacağı parlamaları önlemektir. Tüm bu çalışmaların hepsi Türkiyenin önde gelen profesyonel makeup artistleri ve Aktüel Ajans tarafından sizlere sunulmaktadır.

About the Author: