Profsyonel Ürün Fotoğraf Çekimi

Profesyonel Ürün Fotoğraf Çekimi
Profesyonel Ürün Fotoğraf Çekimi

Profesyonel fotoğraf ürün çekimi, ürünleriniz kalitesi konusundaki düşünceleri ve satışlarını etkileyen en büyük etkendir. Üretimini yaptığınız veya satışa sunduğunuz ürünleri internet ve sosyal medya aracılığıyla görenlerin beğenmelerini, insanların ürünlerinizi konuşmasını ve isminizin duıyulmasını istiyorsanız profesyonel ürün fotoğraf çekimi için profesyonel bir stüdyoyla çalışmanız gerekmektedir.

Profesyonel Ürün fotoğraf çekimlerinde ışık ve stillerle oluşturulan özel fotoğraflar ortaya çıkar bunu yapabilecek ekipmanlara sahip olmak gerekir buda profesyonel bir katalog çekimleri demektir. Profesyonel yapılan fotoğraf çekimi ile ürünlerinizi daha şık gösterebilirsiniz. Bu sayede hem ürünlerinizin beğenisini arttırabilir, hem de müşterilerinizin size güvenmesini sağlayabilirsiniz. Amatör olarak yapılmış profesyonel ürün fotoğraf çekimi malınızı kötü göstermenin yanı sıra müşterilerinizin ürünlerinizin kalitesiz olduğunu düşünmesine de neden olabilir.

Ürün Fotoğrafçısı

İyi bir ürün çekimi için iyi ekipmanların yanısıra profesyonel bir katalog fotoğrafçısı şarttır. Aktüel Ajans kadrosunda yer alan iki katalog fotoğrafçımız yaklaşık 10 yıldır sektörde fotorğaf çekimi yapmaktadırlar. Yaptıkları ürün çekimleri ile ürünleri ön plana çıkartarak markanın büymesine değer katmaktadırlar. Sektörde yer alan bir çok ürün fotoğrafçısının aksine Aktüel Ajans kadrosunda yer alan fotoğrafçılar tamamı Üniversite eğitimi alarak fotoğraf sanatını en iyi fotoğrafçılardan öğrenerek icra etmektedirler.

Bu durumun en etkili görüldüği yer ise yapılan fotoğraf çekimleri baskıya girdiğinde kendini belli etmektedir. Dijital ortamda kullanılan katalog çekimleri bir şekilde shoplanırken baskı sürecinde daha ciddi bir çekim kalitesi gerekmektedir. Bu nedenle iyi bir katalog fotoğrafçısı ile kaliteli bir katalog çekimi yaptırmalısınız.

Profesyonel Ürün Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılmalı?

Profesyonel ürün fotoğraf çekimi ürünleri standart bir şekilde çekmek değildir. Gerekli ekipmanlar aracılığıyla ve teknik detaylarla ve özellikle ürünün gerçeğiyle aynı görünmesini sağlayarak yapılır. Fotoğraf çekimi sonraki aşamada fotoğraflar düzenlenirken de yine ürünün gerçeğiyle benzerlik göstermesi gerekir. Bu Aktüel Ajans için ilk planda yer almaktadır. Öncesinde yaptığımız fotoğaf çekimleri ve memnun müşterilerimiz bunun en büyük garantisidir.

Ürün çekimi detayların önemi bizim için büyüktür. Hiçbir detay atlanmaz ve ürünün her özelliği fotoğrafa yansıtılmak için özel bir çaba harcanır. Bugüne kadar yapılan fotoğaf çekimlerinde de olduğu gibi fotoğraflarla ürünleri karşılaştırabilir ve arada hiç bir fark olmadığını görebilirsiniz.

Aktüel Ajans olarak profesyonel katalog fotoğrafçısı kadromuzla müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, ürünlerini ve firmanın kalitesini doğru ve en iyi şekilde yansıtmaktan gurur duyuyoruz.

Ürün Çekimi Yaptıracağınız Fotoğrafçıyı Nasıl Seçersiniz?

Ürün çekimi yapıladan önce fotoğrafçısınzın önceki çekimlerini, stdyosunu ve ekipmanlarını öğreniniz ve inceleyiniz. Daha sonra karşılıklı yapcagınzı bir görüşmede kişiliğini analiz ediniz ve aranızdaki iletişimi değerlendiriniz. Eğer fotoğrafçı ile iletşim kuramuyorsanzı bu ciddi bir problemdir. Nasıl bir ürün çekimleri istediğinizi ona anlatamazsınız ve sonuç olarak içinize sinmeyen kötü bir çalışma ortaya çıkar. İyi bir fotoğrafçı ile yapacağınız katalog çekimi satışlarınızı artıracaktır.

İnstagram : @aktuel.ajans