Kas 22

Sergi ve Fuar Hostesi Nasıl Olunur, Gereksinimler ve Görevler

Fuar Hostesi Nasıl olunur? Üniversite döneminde ya da yarı zamanlı bir iş arayanlar için ticaret fuarı ve organizasyon hostesinin rolüne yaklaşmaya karar veren çok sayıda kız vardır. Bu tür bir çalışma, kişisel taahhütlerinizi dikkate alarak esneklik ve seçim özgürlüğü sağlayan uygunluk durumuna göre kazanmanıza olanak sağlar. Fuar Hostesi Başvuru

fuar-hostesi

fuar-hostesi

Fuar hostesi olmak için hangi becerilere ihtiyacınız var? Bunlar geçici işler olsa da, bu tür bir rolü üstlenenlerin kesinlikle, potansiyel adayları müşterilerimize sunmadan önce doğrulamak için çok dikkatli olduğu özel şartlara sahip olmaları gerekir. Her şeyden önce, bunlar halkla doğrudan temasın çok önemli olduğu konumlardır. Bu nedenle, fuar hostesi hoş bir fiziksel varlığa sahip olmalıdır. Bu, en sık olarak, fiziksel anlamda olmaksızın, bir kişinin etkinlikte kendisini tanıtması ile ilgilidir. Davetkar ya da misafirperver fuar hostesi ve ev sahipleri düzgün ve temiz bir makyajla görünmelidir (genellikle toplanmış bir saç modeli ve hafif bir makyaj gereklidir, bakımlı ellerle birlikte gereklidir). Genel olarak, hostes acentemizin daha çok odaklandığı bir girişim, eğitim ve erişilebilirlik derecesidir.

 

Fuar Hostesi için Yabancı Dilin Önemi Nedir?

Fuar Hostesi olmak için yabancı dil önemli bir özelliktir. Uluslararası fuarlar ve yabancı müşteriler ve ziyaretçiler ile kongreler için, yabancı dillerin derin bir bilgisi açıkça bariz bir başka temel gereksinimdir. Günümüzde fuar hostesi olmak için mükemmel bir İngilizce seviyesi şarttır, ancak diğer dillerin de yetkin olması, işbirliği olanaklarını kesinlikle artırabilir. Beklenmeyen son zaman problemleri her türlü etkinliğin bir parçası ve fuarlar ve kongreler kesinlikle bunun bir istisnası değildir. Bir fuar hostesi için önemli olan, acil durumlara derhal tepki vermeden doğal davranabilmektir. Güçlü bir problem çözme becerisine ve proaktif bir tavra sahip olmak, bu pozisyonu ele almak isteyenler için daha önemli özelliklerdir.

 

Fuar Hosteslerinin Ana Görevleri Nelerdir?

Fuar Hostesi olmadan evvel birkaç soruyu cevaplandırmanız gerekmektedir. Bu tür bir işe başvurmadan önce, stant içinde bir kez yapılacak aktivitelerin türünü sormak gerekir. Konuksever bir hostes veya ev sahibi olarak çalışmak, saatlerce ayakta durmayı gerektirir, aynı zamanda mevcut ziyaretçiler ve misafirlerle aynı anda olumlu bir tutum ve kullanılabilirlik göstererek, onlara istenen desteği ve fuarda sergilenen ürünlerle ilgili gerekli bilgileri sağlamak zorundasınızdır. Bunlar, o anda şirketin imajının temsil edildiğine bakılmaksızın, öz kontrol ve iyi iletişim becerileri gerektiren görevlerdir. Fuar Hostesi bu görevleri layıkıyla yerine getirme mecburiyeti içerisindedir. Kabul ve akreditasyon görevlerine ek olarak, fuarda, sergilenen ürünlerin pratik gösterimlerini ve etkinliklere katılımı içeren stand için destek de bulunmakta fuar hostesi görevleri arasında sayılabilir.

 


Takip Et

Fuar Hostesi İçin Müşterilerin Önemi ?

Fuar Hostesi olan kişiler- bir etkinlikte ziyaretçilere eşlik etmeli ve hem servis hem de bilgi için onlara açık sunumlar yapmalıdır. Çekici bir görünüme ek olarak, özellikle müşteri odaklılık, arkadaşlık ve bağlılık gibi kişisel özelliklerin yanı sıra ortak dillerdeki belirli bilgilerin de sağlanması iyi hostesler için önemlidir. Konukların karşılanması ve yolculanması program sırasının açıklanması, soruların cevaplandırılması ve bilgilerin sunulmasının yanı sıra, ürünlerin tanıtımı ve fuar katılımcılarının temsilini gerçekleştirmek gibi işleri fuar hostesi yapmaktadır. Uygun fuar hostesi, acenteler aracılığıyla kolayca rezerve edilebilir. Onlar her zaman uygun hostes ararlar, böylece uygun personel ile büyük bir iş yapma olasılığımız çok güçlü olacaktır. İngilizce ve İspanyolca dışındaki yabancı dillerin bilgisi gibi, kısa süreli bir bildirimde ve hatta çok özel gereksinimler için bile sağlanabilir. Ek olarak, ajans genellikle müşteriyle anlaşarak çalışanlara ön brifing sunar.

 

Fuar Hostesi Sempatik Olmalıdır!

Bir sergiye, konferansa veya tanıtım etkinliğine katılan her şirketin gereksinimi bir fuar hostesi veya tanıtım hostesi olacaktır. Fuar Hostesi, konuksever ve profesyonel iken, şirketin ürün veya hizmetlerini geliştirme becerisine sahip olan , müşterilerinize her türlü fuar veya etkinlikte yepyeni bir deneyim veren kişinin ta kendisidir. Müşterilerinize mükemmel bir ilk izlenim sağlama kabiliyeti onu güzel bir yüzden çok daha fazlasını yapar, her zaman çalışmaya hazır olan marka elçisi olarak görünmesini sağlar. 9 yıldan fazla bir süredir piyasadaki varlığımız bizi en popüler Fuar Hostes Ajanslarından biri yapıyor!

 

Fuar Hostesi ve Pazarlama

Fuar hostesi pazarlama planınızın ve hizmet sağlayıcınızdaki numaranızın bir parçası olarak, müşterilerimizin tüm taleplerini yerine getirir ve ticari fuarlarda, konferanslarda ve endüstri etkinliklerinde yıllarca süren bir deneyim sunarız. Nitelikli bayan ve bay kişisel portföyümüz, size geniş bir kişilik ve görünüm yelpazesi sunmamızı sağlar. İster İstanbul’da isterse başka illerde olsun, personel alımlarımızın standartlarımıza dayanan temeli her zaman aynıdır. Profesyonelce çekici bir görünüme sahip bir fuar hostesi, iyi bir davranış, önemli deneyim ve yetenekler, mükemmel yabancı dil becerileri ve her şeyden önce sorumluluk sahibi olmayı gerektirir. Personelimiz hangi görevle karşı karşıya kalsalar, standartlar her zaman yere çarpmaya hazır olmalarını sağlar. Sorularınız var mı, İhtiyaçlarınızdaki değişiklikler veya yapılacak ek talepler için, profesyonelce ve günün her saati sizin için çalışmaktayız. Sizin ve kendi personelimizin yararına fuar hostesi tanımını daha da genişletmenin arzusu içerisindeyiz. İlk izlenim önemlidir, ancak belirleyici olan en iyi ve kalıcı olandır.
Fuar ziyaretçilerinin beklenti ve talepleri yıldan yıla büyüyor ve tam farkında bir ticaret fuarı mevcudiyeti talep etmektedirler.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN…

Merak Ettiklerinizi ve Önerilerinizi Yorumlar Kısmından İletebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.