Ünlü Nasıl Olurum ?

manken olmak
manken olmak

Ünlü Nasıl Olurum? Ünlü Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Nasıl ünlü olunur diye araştırmaya başladınız. Şöhretin ve ünlü olmanın şüphesiz birçok avantajı vardır ve ünlü olmak için bir çok yol olduğunu göreceksiniz. Ünlü olmak için en iyi yollardan biri yetenek geliştirmektir. Sonraki adım bu yeteneği ve kendinizi insanlara pazarlaya bilmektir. Nasıl ünlü olunur ve öyle kalabilirim diyorsanız çok fazla iş yükünüz olacağını aklınızdan çıkarmıyın. Ünlü olmak günümüz interneti ve sosyal medya aracılığı ile başka bir boyut kazanmış olsada hala en etkili yöntem cast ve model ajanslardır. Tüm yapımcılır, fotoğrafçılar ve medya firmaları için ilk bakılacak yer ajansların sitesidir. Bu nedenle sizlerinde ilk yapacağı bir ajansa kayıt yaptırmaktır.

cast ajansi
cast ajansi

Çünkü bu iş sabun köpüğü gibidir, temmellini iyi atmadığınız sürece yok olup gitmeye mahkum olursunuz. Bu yüzden çok çalışmaya hevesli değil iseniz nasıl ünlü olunur yolu sizin için olması gereken bir yer değildir. Ayrıca en yetenkesiz insan veya çocuk olsanızda yinede bir şans unsuru olarak ünlü olabilirsiniz.

1) Ünlü Olmak İçin Bir Yetenek veya Yol Belirleyin

1) Ne Kadar Ünlü Olmak İstediğinizi Belirleyin, Şöhret farklı seviyelerde gelir, mesela okuduğunuz okulda veya iş yerinizde popüler olabilirsiniz. Ülkende veya şehrinde ünlü olablirsin. Yada en iyisi nihai ünlü olma yoluna gidebilir ve dünya çapında ünlü olmak isteye bilirsiniz. Bunların herbirinin kendine özgü avanjları veya dezavantajları olabilir, bu nedenle ilk olarak ne kadar ünlü olmak istediğinize karar vermelisiniz.

cast ajansi
cast ajansi

2) Bir soruna yaratıcı bir çözüm oluşturun. Hayatınızdaki, iş veya okul çevrenizdeki sorunlara bir göz gezdirin. Eğer eşsiz bir çözüm veya eşsiz bir fikir ile gelebilrseniz, bununla nasıl ünlü olunur cevabını bir anda gerçekleştire bilirsiniz. Bu size zaman kaybettirecek belkidi artık hergün bunları düşünmekten nefret edeceksiniz ve vazgeçeceksiniz. Ama altık kuralın sabırlı ve tutarlı olmak olduğunu unutmayın. Acı bir gerçek olsada sizlerinde takip ettiği gibi ülkemizde 50 yaşından sonra şöhreti yakalayan bir çok ünlü var. Ama sezin avantajınız internet gibi bir hazine olması. O insanlar nasıl ünlü olurum diye bu yola girdiklerinde sizin kadar bilgi kaynağına sahip değillerdi.

3) Kendiniz olun, taklit etmeyin. Bugünün ünlüleri ünlü nasıl olunur diye kendilerine sordıklarında ilk oluşturdukları fikir yapısı kendileri gibi olmaktı. Farkındaysanız hiç bir ünlü diğerine benzemez veya benzemeye çalışma, böyle girişimde bulunan kişiler ise hemen farkedilir ve alay konusu olur. Ünlü olmak için birine benzemeye çalışmak en büyük hatalardan biridir. Nasıl ünlü olunur diyorsanız, kendiniz olmanın veya dünyaya bakmanın benzersiz bir yolunu bulunu bularak fark yaratmalısınız. Yani kaykay yapmayı seviyorsan kendi benzersiz figürünü bul, tipik birpatenci görünümüne gitmek yerine kendi yeteneğinizi keşfedin.

cast ajansi
cast ajansi

4) Ünlü Olmak İçin Yarışmalara Katılın. Ünlü nasıl olunur veya ünlü nasıl olunur sorusunun bir başka cevapıda şovlara, yarışmalara veya benzeri tv proglarına katılmaktır. Yetenek isteyen bir çok yarışma gibi yetenek istemeyen şov programlarıda mevcuttur. Bu yarışmalarada göstereceğiniz başarı veya söyleyeceğiniz o anki küçük bir kelime dahi sizi ünlü yapabilir ve reklamlarda oynatabilir. Sakıp sabancının çok güzel bir sözü vardır ”zengin olmak istiyorsanız, zenginlerin arasında yaşayın’ yani ünlü olmak istiyorsanız ünlülerin arasında takılın.

5) Benzersiz Bir Şekide Cömert Olun. Benzersiz bir şekilde derken bu çok para harcayın herkese yardımedin anlımında değil. Size ait olan çok sevdiğiniz şeyleri paylaşın. Ünlü nasıl olurum diyen bir çok insan farkında olmadan bu şekilde ünlü olmuşlardır. Fakat bu teknik için fazla doğal olmanız gerekir. Ünlü olmak için bişeyleri paylaşmamalısınız. Siz paylaştığınızda zaten ünlü olmanın kapıları bir şekilde açılacaktır. Ünlü nasıl olurum diye hiç bir girişimde bulunmayan bir adam var. Kaşlarının uzunluğu yaklaşık 12 cm. Bağış toplayan bir grup için kameralar önünde bu adam kaşlarını kestirdi. Ve bir anda ülkenin gündemine oturdu. Biraz saçma bir durum evet ama bahsettiğimiz cömertlik için ideal bir metafor.

cast ajans
cast ajans

6) Ünlü Olmak İçin Bir Dünya Rekoru Üzerinde Çalışmak. Ünlü nasıl olurum sorusunun bir baska cevabı bir dünya rekoru kırmanız olabilir. Dünya rekoru kayıtlarına interenetten göz atarak ünlü olmak için size yatkın olan birtanesi üzerinde çalışabilirsiniz. Tabi okuyacağınız bu yazıların mutlaka bir guinness rekor kitabı yöneticisi tarafından doğrulanmış olması gerekir. Bu tercihi yaparken insanların önemsediği bir kategori seçmeniz önemli tabiki.

7) Sıradış Bir Video Yayınlayın. sosyal medya odaklı bir dünyada kısacık bir video ile ünü yakalaya bilirsiniz. Çok zor birşey olmak zorunda değil. Sadece ilgi çekici ve eğlenceli olmalı. İyi bir fikir için iyi çevrenizi iyi gözlemleniz yeterlidir. Herkese açık bir yerde komik bir video olabilir bu. Yaratıcı olun ve videoyu önce kendiniz komik bulduğundan emin olun. Siz kendinizden hoşlanırsanız ve eğlenirseniz, kitlenizin videolarınızı beğenme olasılığı daha fazla olur.

İnstagram : @aktuel.ajans