Yabancı Model Ajansı

Yabancı Model ajansı denildiğinde ilk akla gelen yurt dışı model ajanları oluyordur muhakkak, ama artık türkiyedeki model ajanslarının birçoğunda olduğu gibi Aktüel model ajans da yurt dışı çözüm ortağı yabancı model ajansı ile kendi bookerlarının sağladığı modeller ile istanbulda hizmet vermektedir. Aktüel model ajans daha önceki portfolyolarını parside milanoda ve benzeri büyük moda şehirlerinde oluşturmum profesyonel modeller ile hizmet vermektedir. BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN…

model ajans

Aktüel model ajansı sektördeki çizgisini devamlı yüksetmek için model kadrosunu sürekli güncelleyip artırarak kaliteli yabancı model ajans kategorisinde olmayı kendine misyon edinmiştir.

Bununu sağlamak içinde en iyi ve disiplinli modeller ile çalışması gerektiği bilincinde olan ajansımız, kadrossuna dahil edeceği modelleri büyük bir titizlik ile seçmektedir. Başvurulalrı sadede yarışmalarda derece yapmış veya eğitim almış kişiler araasından yapan yabancı model ajansımız, gelecek vaad etmeyen hiç bir modeli bünyesine dahil etmemektedir.

Bazı yabancı model ajansları rusya ve benzeri ülkerle giderek hiç bir modellik tecrübesi olmayan kızları ülkeye getirerek modellik yaptırırlar, ve yaptıkları her iş müşteriye ödediği paranın karşılığı olarak dönmez, çalışacağınız model ajansı modellerinin daha önceki çalışma fotoğraflarını muhakkak talep ediniz.

Aktüel Model Ajansı

Model ajansı sektördeki 8. yılını büyük bir grurla tamamlamıştır. Bu gruru geride bıraktığı işlere baktığında yaşayan ajansımız bir çok büyük firmanın çekimlerinde marka yüzü olan modelleri temin etmiştir. Model ajansı bu kaliteyi ve güveni korumak adına iş disiplini ve prensiplerinden kesinllikle taviz vermemiştir. Çalıştığı yerli ve yabancı modelleri büyük bir itina ile seçem model ajansı, hem modelerine hemde müşterilerine karşı olan sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmiştir.

manken-ajans
manken-ajans

Aktüel model ajans uzun yıllar moda ve tv sektörüne hizmet vermiş ve bir çok çalışmaya profesyonel modellerinin katılımı ile kalite çizgisine değer katmış köklü bir kuruluştur. Model ajans bunun takibinde fuar hostesliği, prova mankenliği, fotomodel, katalog mankeni, defile mankini gibi konularda hizmet veren 150 nin üzerinde model ille sektörün ihtiyaçlarına çözümler sunmuştur.

Model Ajansı Nedir

Yabancı Model ajansı piyasadaki kalitesini sürekli yükseltmeyi amaç edinmiş, özellikle moda setktörünün ve tv kanallarının önde gelen firmaları ile çalışan bir kurumdur. Model ajansı, manken sunumu konusunda sadece manken ve fotomodel hizmetleri ile sınırlı kalmayıp, prova mankeni, fuar hostesi, büyük beden manken, moda fotoğraf çekimleri, yabancı manken, make-up, styling ve kuafür gibi mankenlikle alakalı bir çok hizmeti sunmaktadır. Aktüel ile çalışan tüm müşteriler bir model ajansı da alması gereken hizmetleri en iyi sekilde alır ve marklarının yüzlerini oluştururlar. Model ajansı ailesi olarak çalıştığımız modelleri ve müşterilerimizi en iyi şekilde temsil ederiz.

Aktüel model ajansı yerli ve yabacı bir çok modeli çatısı altında tutmaktadır. Avrupa ve amerikadan getirdiği yabancı modeller ile medya ve yapım şirketlerinin isteklerine karşılık verir. Model ajansı olarak sektördeki çizgisini koruyan Aktüel Ajans en iyi sunma çabası içindedir.

Yabancı model ajansı aslında manken ajanslarından biraz farklıdır. öncelikle yabancı manken ağırlıklı çalışılır. Web çekimlerinden ziyade katalog çekimleri tv klipleri, marka yüzleri ve editöryıl çekimler için model sunarlar. Bu şartlar altında yerliden çok yabancı mankenler ile çalışırlar. Tabi bu olmazsa olmaz bir kural değildir. Sektörde belli bir noktaya gelmiş fizikin çok iyi durumda olan yerli modelleride kadrolarına dahil ederler. Ama kesinlikle ne kadar güzel olsanızda amatör bir modelle çalışmazlar. Model ajansları mankenlik sektörünün son noktasıdır.

Ajans Başvuru

Ajans başvuru ilk aşamada aktüel model ajans sitesi üzerinden online olarak alınır, gelen cv ler ekip tarafından değerlendirilir. Beğenilen model ve model adayları göörüşme için ajansa davet edilir. Ajans da yapılacak bir görüşme ardından mankenlik başvurusu uygun görülen adayların, set kartları oluşturulup kadroya dahil edilir. Fotoğrafı ve portfolyosu olmayan modeller için çekim yapılır. Ajans başvurusu sonunda çalışmaya başlayacağımız modeller, katalog çekimleri, web sitesi çekimleri, yapım şirketleri, tv programları, spikerlik, fuar standları ve defile organizasyonlarına yönlendirililer. Aktüel Manken Ajans günlük ortalama 200 ün üzerinde mankenlik başvurusu almaktadır. Müşterileri için profesyonelolan veya gelecek vaad eden kişiler ile çalışmayı tercih etmektedir. Aktüel Manken Ajans mankenlik başvurularında kayıt ve fotoğraf çekimi için bir ücret talep etmez.

Ajans başvuru da model adayların da aranan en önemli kriterler fiziki özellikleridir, mankenlik başvurusu için, bayan min 175, erkek 185 boy kriteri, fotomodel başvurusu için bayan min 165, erkek 185 boy kriterlerini yarine getirmelidirler. bunların yanısa model adaylarının fiziki görünümünde herhangibi bir orantısızlık olmamalıdır, yüz olarak hoş ve kişiler tarafından beğenilen hatlara sahip olmalıdırlar.

En iyi Model Ajansları

Mankenler bir model ajansı ile veya ajans olmadan çalışabilirler ama yinede en iyi model ajansları ile çalışmak bir çok artı sağlayacaktır. İyi bir model ajans ile sözleşme yapmanız önerilir. Her şeyden önce model ajans iyi işler bulmana özen gösterir burada vurguluyorum! Çok sayıda kaliteli marka… Başvuru için tıklayın

En iyi model ajansları, yalnızca saygın müşterilerle çalışmanız ve özellikle deniz aşırı ülkelerde çalışmak istiyorsanız, elinizden gelenin en iyisini göstermenize önem verir. Ardından, bir model ajansı modelin düşük ödemeye veya böyle başka herhangi bir şeye karşı korunması için önemlidir. Sorularınız varsa, endişeleriniz korkularınız varsa size destek veriyorlar. Model ajansları, en iyi kişilerle, yayın kanallarıyla ve kaliteli çalışmalarda ağ kurmanızı sağlar.

Model olarak bir kariyer için erken başlamak gerekir. Ancak okul ve eğitim (daha önce de söylediğim gibi) birinci önceliğiniz olmalıdır. “Model olmak”, kendinizi geliştirme zamanı demektir. En iyi olan, on dört ya da on beş yaşlarında iyi bir model ajansı aramalı ve adım adım deneyim toplamaktır. İki yıl sürebilir ve her ikisini birden yapın – mankenlik ve okulu bitirme. Doğru bir yönetim ile herşeyi organize edebilirsiniz. Ve böylece sizin için en iyi model ajansı bulursunuz, şimdi bir model ajansın araştırmasına bakalım.

İnternetle birllikte ülkemizde ve dünyada bir çok model ajansı ki bir çoğunun ofisi bile sadece bir ineternet siteisnden veya home ofisten işlerini yürütüyorlar. Küçük, büyük, dijital, bilinmeyen ve büyük oyunculardan oluşan bir model ajansı topluluğu. Ama uygun bir model ajans nasıl bulabilirim? Ve bir model ajans bünyesinde kariyer yapabilirmiyim? Büyük olasılıkla internette görüneceksiniz. Kayıt yaptıracağınız ajan sizden uzak olmamalı yani aynı şehirde olmanız gerekir. Şehir ne kadar büyük olursa, modeller için iş olanakları daha fazla oalcaktır. Yani istanbulda bir model ajans kadrosunda yer almanız her zaman daha avantajlı olacaktır. Bazı büyük reklam ajansları, şirketler büyük şehirlerde bulunur ve reklam amaçlı yerlerdir.

Güvenilir Model Ajansları

Ajansın güvenlir model ajansları arasında olduğunu anlamanın en iyi yolu Internetir, tüm model ajansları web sitesine sahiptir. Model kadrosunda yer alan modellere bakarak başlkaya bilirsiniz. Eğer kadrosunda yabancı model barındırıyorsa emin olun büyük ve ciddi bir aajnstır. Çünkü yurt dışından yabancı model getirmek ciddi sermaye istiyor. Bir model ajans bu sermayeye sahip ve bu yatrıımı yapmış ise firma ve marka değerine önem veriyor demektir daha doğrusu vermek zorundadır. Ama asıl sıkıntı şurda başıyor. Ciddi bir yabancı manken kadrosuna sahip olan bir model ajans kadrosunda nasıl yer alacaksınız. Öncelikle gerçekten çarpıcı bir fiziğe ve güzelliğe sahip olmalısınız. Mankenliği sadece güzellerin ve yakışıklıların yaptığı bir meslek olduğunu düşünmmeyin. İyi bir model ajans sizin bilginizi, kültürünüzü ve muhakeme gücünüzüde değerlendirir. Bu kısma belki bir anlam veremediniz ama olay aslında çok basit. Mankende olsanız fiziğinizle güzelliğinizlede iş yapıyor olsanız, sadece model ajansları değil hiç bir kuruluş konuyu anlatamadığı iletişim kuramadığı anlayışı ve zekası zayıf kimseyle çalılşmak istemez.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

About the Author:


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir