sosyal medya ajansı

Sosyal medya ajansı olarak markalar için en iyi performansı gösteren kampanyaları tasarlıyor ve yönetiyoruz. Aktüel ajans, aynı çatı altında, fotoğraf ve video çekimi, manken model casting gibi sosyal medyanın en önemli unsurlarınıda sunarak, sosyal mecralarda markaların büyümesi ve hedef kitle ile olan etkileşiminin artması için sosyal medya stratejilerini kullanıyor. Web sitesi gibi diğer dijital pazarlama platformlarınıda, sosyal ağları destekelemesi için entegre ederek maksimum sonuç alıyoruz.

sosyal-medya-yonetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi ile ağlardaki varlığınızı, yüksek kaliteli görsel, hikayeleştirilmiş içerik, haftalık aktiviteler ile izlenme ve etkileşimleri potansiyel müşterilere dönüştürüyoruz. Bu çalışmalar markanızın hikayesini anlatırken sadık müşterilere dönüşecek ve satışlara yön verecektir.

Yönetim Akışı

  • Markayı, Pazarınızı ve Rakipleriniz Tanıma
  • Sayfaların Oluşturulması veya Düzenlenmesi
  • Strateji Belirleme
  • İçerik Oluşturma
  • Reklam Yönetimi
  • Gönderi Planlama İçerik Takvimi
  • İzleme ve Raporlama
sosyal-medya-rakipler

Markayı, Pazarınızı ve Rakiplerinizi Tanıma

Markayı / ürünü rekiplerinden ayıran nedir, kullanıclar neden rakibi değilde sizi seçmeli, hedef kitlenin yaşları, konumları ve davranışları nedir. Ürün ve hizmet gamında çözülmesini istedikleri problemler nedir gibi soruların cavabını bulduktan sonra, diğer aşamaya geçiyoruz.

Potansiyel kitlenin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi almaya neyin teşvik ettiğini bilmek, sosyal medya kanllarınızda neyi yayınlayacağımızı bilmemiz sağlayacaktır.

Sayfalarınızı Oluşturma veya Düzenleme

Eğer marka belirlenen platformlarda bir sayfaya sahip değil ise veya amatör olarak düzenlenmiş sayfalara sahipse, yapılan marka ve pazar araştırmalarından sonra markayı en iyi şekilde tanımlayacak profiller oluşturulur.

Kapak fotoğrafları, profil fotoğrafları ve biografi bölümleri hikayeleştirilerek tasarlanır.

sosyal-medya-ajansi
sosyal-medya-ajansı

Strateji Belirleme

Öncelikle ulaşılmaya çalışılan hedef kitlenin demografisi hakkında derinlemesine bir araştırma yapılır. Sosyal medya yönetim ekibimizin potansiyel müşterilerinizde yankı uyandıracak içerik için bir araya gelerek görseller, video ve metinlerler ile markanın kurumsal dilini ve stratejisini belirler.

İçerik Oluşturma

Tüm reklam kanalları için en önemli konu içerik oluşturmaktır. İçeriğin farklı ve özgün olması markıyı rakiplerinden ayrıştırdığı gibi dijital kanallar ve arama motorlarında da daha kolay bulunur yapar.

Görsel içeriklerin ve üzüerinde düşünülmüş metinlerin etkili olduğu hızlı tüketim çağındayız. Sosyal medya kanallarının istediği ölçülerde ve markanın kimlik tutarlılığını koruyacak tasarımlar ve kısa ve öz metinler tasarlıyoruz.

sosyal-medya-ajansı
sosyal-medya-ajansı

Reklam Yönetimi

Sosyal medya kampanyası oluşturmak ile daha fazla kişiye ulaşa bilir, sitenize daha falza trafik çekebilir ve daha fazla etkilesşim alabiliriz.

Reklam oluşturmaktaki en önemli nokta doğru kişilere ulaşmaktır. Hedif kitlenizi doğru belirleyerek reklam bütçelerinizi en verimli şekilde yönetiyoruz.

Influencer Yönetimi

Markaları, hedeflerine uygun takipçi kitlesine sahip, gerçek etki gücü olan influencer’lar ile doğru projelerle buluşturuyoruz.

İnfluencerlar tıpkı güvenilir ünlüler gibi, markanın hedef kitlesinin davranışlarına yön verebilir ve yeni fikirler aşılaya bilirler. En güvenilir ve beğenilen influencer ortaklarımız ile hizmet veriyoruz.

sosyal-medya-ajansı
sosyal-medya-ajansi-icerik-takvimi

İçerik takvimi

Hiç bir marka günde 2 3 tane gönderiyi bir kaç farklı platformda yayınlayacak kadar zamana sahip değildir.

Müşterimiz için aylık veya haftalık yayınlanacak tüm içeriği tasarlıyor ve sunuyoruz. Müşterinin onayından geçen içerikler kullandığımız özel yazılımlar ile belirlenen gün ve saatte otomatik olarak paylaşılıyor.

Markadan düzenli paylaşım bekleyen müşterilerinde takipte kalmasında büyük rol oynar.

İzleme ve Raporlama

Sosyal medya ajansı olarak, tüm platformlardaki takipler, beğeniler, erişim ve büyümü oranlarını sürekli olarak takip ediyor, değerlendiriyor ve bu dinamiklere göre yeniden biçimleniyoruz.

sosyal-medya-raporlama

.

Her markanın aklındaki ilk sosu sosyal medya ajansı benim için ne yapabilir? Paylaşımları ben kendim yapamazmıyım? Eğer iyi bir grafikerseniz, metin yazarlağınızın ve bolca vaktiniz varsa tabiki yapabilirsiniz. Ama bunlara sahip değilseniz ve markayı amatör gibi göstermek istemiyorsanız, kesinlikle bir sosyal madya ajansına ihtiyacacınız var demektir. Ajanslar daha az zamanda minimum maliyetle daksimum dönüş alabilecek donanıma sahiptirler.

.