El Mankenliği

El Mankenliği konusunda, lütfen bu kısmı dikkata alın: El mankenliği fotoğraf çekimlerinin %90 ı kozmetik ve takı için yapılmaktadır. Takı ve kozmetik sadece elde değil yüzdede kullanılan malzemeler olduğu için her çekimde olmasada bazı çekimlerde el mankeninin yüzüde çekilmektedir. Yani sadece elleriniz değil yüzünüzde kullanılmaktadır. Bu nedenle yüzünüzünde güzel olması gerekir. Tabiki yüzünü çektirmek istemeyen model, yüz görünmeyen çekimleri terceh edebilirler.

Modellik veya El Mankenliği Yapabileceğini Düşündüğünüz Diğer Arkdaşlarınız ile de Lütfen Bu Sayfayı Whatsapp ile Paylaşmak için Tıklayın…

model-basvuru
model-basvuru

Aktüel Manken Ajans bünyesinde yer alan el mankenliği kadrosu türkiyenin en iyi el mankenliği yapan kişilerinden oluşturulmuştur. Aktüel manken ajans, takı tasarım firmaları, kuyumcular, kozmetik söktörü gibi bir çok firmaya katalog çekimi ve reklam hizmeti vermektedir. Aynı zamanda el mankneliği hizmeti verdiği firmalara fotoğraf çekimide yapmaktadır.

El Mankenliği ve Çalışma Alanları

El mankenliği önceleri genel olarak takı ve benzeri işlerde yer alırdı. Günümüzde teknolojinin artmasıyla ve özellikle dokunmatik telefonların çıkması el mankenliğini bambaşka bir boyuta taşıdı. El mankenliği artık cep telefonlarını veya cep telefonlarındaki uygulamaları tanıtır oldular tabi bunun yanısıra takı tanıtımlarıda eksiksiz devam ediyor. Yani gelişen teknoloji el mankenleri ‘nin bir hayli işine yaradı.

El Mankeni Nasıl Olunur

El mankeni olmak için öncelikle el ve parmak yapınızın düzgün olmalıdır. Sonrasında doğal olarak ve ya yapılan bakım ile pürüzsüz temiz bir tene sahip olmak gerekir. Kısacası el mankeni olmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Her zaman dikkat etmeniz ve bakımlarını aksatmamanız gerekir. Ülkemizde pek fazla yapılmadığından el mankeni bulmak zordur. Bu nedenle el mankenlerini gelirleri normal bir mankenin geliriyle neredeyse denktir.