Fuar Hostesi

Fuar hostesi kadrosu, üniversite öğrencileri veya mezunu olan kişilerden oluşmaktadır. Hosteslerimiz ortalama 170 ve üzeri boy, 36 beden ölçülerine sahiptir. İsteğe göre yabancı dil bilen yerli hostesler ve yabancı olan hostesler mevcuttur. Fuar hosteslierimiz iyi eğitim görmüş, güler yüzlü ve iletişim yetenekleri ile müşterileri portfoyunuz artıra bilme ve satışlara yön verme konusunda başarılı kişilerdir.

fuar-hostesi
fuar-hostesi

Fuar Mankeni olmak isteytenler illaki profesyonel olmak zorunda değillerdir. Fuar hostesliği profesyonel bir meslek olmasının yanısıra özellikle üniversite öğrencilerini arta kalan zamanlarında yaptıkları günü birlik bir meslektir. Hostes daha geniş anlamıyla stand hostesliği ülkemizde iki kurum tarafında meslek olarak kabul edilmiş ve tanımlanmıştır. TSE ve İşkur. Her ikiside kendine göre bir tanım yapmıştır. Hostesler TSE ye göre, fuar organizasyonu, lansman, event ve kongre tarzı çalışmalarda müşteri hizmetleri görevini üstlenen ve standın düzenlenemsinden sorumlu olan bayan yardımcıya denmektedir.

Fuar Mankeni

fuar-hostesi
fuar-hostesi

Fuar mankeni ismindende anlaşılacağı gibi fuarlarda servisten ziyade karşılama ve konu mankeni olarak görev yapan modellere denmektedir. Aktüel ajans başta yabancı fuar mankenleri olmak üzere ülkemizinde önde gelen modellerinide fuar mankeni olarak standlarınızda görev almak üzere temin edebilir. Fuar mankeni bir standda güzelliği ve gösterişi ile markanıza olna ilgi artıra bildiği gibi ürün tanıtımlarındada hedef kitleyi doğrudan etkileye bilmektedir. Bilindik bir çok büyük marka fuar standlarında fuar mankeninin yanısıra fuar mankeni talebindede bulunmaktadır. Aktüel ajans olarak en iyi fuar mankenleri ve fuar hosteslerini sunmaktayız

Fuar Hostesi Nedir ?

Fuar hostesi nedir ? genellikle manken veya model olmak isteyen, üniversiteye hazırlanan ya da üniversite okuyan henüz meslek sahibi olmamış kişilerin en çok merak ettiği meslek dalıdır. Bu yazıda hostesler ve fuar hostu üzerine birçok bilgi sunmayı hedeflemekteyiz.

Hostesler denilen kişiler fuarlarda, alışveriş merkezinde, gösteri alanlarında ya da sokakta kurulmuş festivallerde marka tanıtımını özenle yapmaya çalışan bayanlardan oluşmaktadır. Fuar hostu da bu işi yapan erkeklere verilen isimdir. Hostesler markaların veyahut firmaların ürettiği ürünleri ya da sundukları hizmetleri tanıtabilir ve reklam yapabilir.

Fuar Hostesi Fiyatları

Servis hostesleri : 200 TL
Yabancı dil bilen fuar hostesi ( Türkçe + 1 Dil) : 300 TL
Tercüman fuar hostesleri : 350 TL
Stand, karşılama hostesleri (1,70 üzeri): 300 TL
Faur mankeni : 600 TL
Yabancı fuar mankeni : 250 dolar

Fiyatlar günlüktür, stopaj ve kdv dahil değildir.

Fuar Hostesi Günde Kaç Saat Çalışır?

Fuar hostesi, tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışabilmektedir. Nitekim yarı zamanlı çalışmak birçok genç için vazgeçilmez bir olanak sağlamaktadır. Model/manken olmak isteyenler genellikle böyle işlerle mesleğe adım atmak isteyebilmektedir. Manken olmak için sektöre atılmanın ilk adımı budur. Çünkü bu işler sektörde tanınmanın veya sektörde birçok kişiyi tanımanın en kolay yoludur. Bu işlerde deneyim kazanarak modelliğe adım atabilirsiniz.

Hostes ya da fuar hostu olacak kişiler iyi ve temiz bir görünüme sahip olmalıdır. Dış görünüşü iyi, temiz ve bakımlı olan insanların bu iş için seçilme olasılığı çok yüksektir. Manken olmak isteyenler fiziki yönden avantajlı olduklarından dolayı bu sektörde ilk adım için hostes olmayı deneyebilirler. Ayrıca hosteslya da fuar hostu denilen kişiler belirli bir kültür düzeyine sahip olmalıdır. Eğitim seviyesi olarak en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır. Yabancı dil bilmek ise tamamen hostes olmak için ekstra avantaj kazanmanızı sağlamaktadır.

fuar-mankeni
fuar-mankeni

Fuar Hostesi Başvuru

İsim Soyisim
Yaş
Boy
Beden
Kilo
En az 5 ad. fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri mail adresi veya instagram üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz.

İnstagram : @aktuel.ajans
E-Mail : [email protected]

Fuar hostesi başvuru ve fuar hostu olarak ajanslarda çalışmanın zorlukları ve kolaylıkları mevcuttur. hostes olarak piyasada var olmanın kolaylığı bu işin tam zamanlı işler gibi olmamasıdır. Her gün yapılma zorunluluğunun olmaması avantajlı bir yönü olarak kabul edilebilir. Yani sadece fuar, etkinlik, gösteri, açılış ve benzeri faaliyetlerin olduğu zamanlarda görev almak bir açıdan avantajdır. Bunun yanısıra manken ajansı ile fuar hostesliği konusunda anlaşma imzalamanız sizin yararınıza olabilir Fakat sözleşme yapmak demek ajansın verdiği tüm işleri layıkıyla ve zamanında yerine getirme yükümlülüğü sağlayacaktır.

Fuar hostesi ve fuar hostu olarak görev almanın bazı zorunlukları vardır. Örneğin iş süreleri uzayabilmektedir. Bu da işin çok fazla yorucu olması demektir. Fakat model ya da manken olmak isteyenler için uzun çalışma saatleri yorucu olsa da iyi bir deneyim olabilir. Çünkü çekimler de uzun süren işlerdir ve fotomodelliği hedefleyen biri için kendini test etme fırsatı çıkar ortaya. hostes olmak isteyenler bunları göz önünde bulundurmalıdır.

Fuar Hostesi Neden Gereklidir

Aküel Manken Ajansı kadrosunda 200 den fazla manken, oyuncu ve fuar mankeni bulunmaktadır. Günümüzde bir çok mankenlik ajansı fuar hostesi ve modellerini seçerken sadece dış güzelliğini dikkate alıyor. Aktüel model ajansda bu sektörde modelin güzel olması gerektiğinin farkındadır, ama bunlara rağmen Aktüel Manken Ajansı olarak ilk kriterimiz modellerimizin ilitişim yeteneği ve güler yüzlü olmasıdır. Bir fuar hostesi veya model ne kadar güzel olursa olsun, asık bir suratla asla istenilen sunumu yapıp ürünü veya hizmeti pazarlayamaz.

Aktüel manken ajansı sadece fuar mankeni değil aynı zamanda dansçı, müzisyen, fuar mankeni, stand tasarımları gibi konulardada sizlere hizmet vermektedir.

Fuar Hostesi ajansımızın diğer hizmetlerinden biridir. Tüm ülke genelinde Fuar mankeni temini yapan firmamız gerekli tüm garantileri firmalara ve çalışanlara sunmaktadır. Aktüel Manken Ajansı Fuar mankeni konusundaki yıllardır elde ettiği tecrübeyi müşterilerine sağladığı hizmetlerle sunmaktadır. Bu açıdan Aktüel Ajans Fuar mankeni temini çalışmalarına ara vermeden onlarca kişilik Fuar mankeni kadrosu ile güvenilir bir şekilde devam etmektedir. Aktüel Model Ajans bu dik duruşu ve istikrarlı yapısı ile Fuar mankeni, Hostes temini, Fuar hostesliği ile alakalı her kelimede ilk akla gelen firma olma haline gelen Aktüel Ajans’ın Fuar Hostesi konusundaki bu başarısının ardında Fuar mankenliği ile ilgi titiz istikrarlı ve sürekli sorunsuz devam eden çalışmaların birikimi ve gücü yatmaktadır.

Neden Fuar Hostesi ?

Bir çok firma katıldıkları fuarlarda fuar hostesi tercih eder, bunun en büyük nedeni modellerin güler yüzlü olması ve servis görevlerini üstlenmeleridir. Aktüel manken ajansı bünyesinde çalışan fuar mankeni müsterilerinizle iletişime geçerek firmanızı ve ürününüzü en iyi şekilde anlatır.

Fuar hostesliği genelde üniversite öğrencisi veya mezunudur, bu nedenle iletişim yetenekleri gelişmiştir,
Fiyatları uygundur,
Yabancı dil ihtiyacını karşılarlar,
Fuar mankeni olmak için gerekli şartlar,
Diksiyonu ve iletişim becerisi kuvvetli,
Dış güelliğine önem veren,
Ortalama 36 beden,
Minimum 160 boy,

Aktüel Manken Ajansı Fuar Hostesi sektöründeki başarısını sürekli yükseltmek adına fikir takımını sürekli güçlendirir. Bu pressipler ile Fuar mankeni olak isteyen birçok genç insana iş vermeyi ve onların pozitif yönde yükseltip kazanmalarını ilke edinmiştir. Bu makalede yapmak istediğimiz asıl şey bu yolda gençlerimize yol göstermek ve karşılarına çıkabilecekleri ve yapmak istedikleri iş ile ilgili ayrıntı bilgileri sizlerle paylaşmaktır. Amacımız her zaman Fuar Hostesliğini yükseltmek ve gençlerimizin önünü açarak onlara olanak tanımaktır.

Fuar Hosteleri fuar sırasında müşterilerinize hizmetlerinizle alakalı bilgi verir, standınızda dikkat çeken gösteriler yaparak dikkati standınıza çekmeye çalışır. Verdiğiniz hizmet ya da ürünle alakalı bilgi vermenin yanı sıra bu ürün ya da hizmeti ziyaretçilerin görmesine ve denemesine olanak sağlarlar. Özellikle araba fuarlarında Fuar hosteslerinin satışta çok büyük etkisi olduğu kesinleşmiş durumdadır.

Bu durumdan bütün araba firmaları haberdar olduğu için her fuarda mutlaka Fuar hostesi kullanırlar. Artık sadece fuarlarda değil televizyon programlarındaki standlarda da artık Fuar hostesleri kullanılıyor. Reklam amaçlı her tanıtım alanında Fuar hosteslerini kullanarak ürününüz ve hizmetinizle ilgili ayrıntılı bilgi verebilme olanağına sahip olabilirsiniz. Fuar hosteslerinin iletişim eğitimleri bulunduğu için ürün tanıtımlarında her konuda başarı getireceklerine inanıyoruz.

Fuar Hostesi İş İlanları

Fuar hostesi iş ilanları ile temin etmek hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. ülke içerisindeki her noktada Fuar mankeni temini gerçekleştiren firmamız gerekli tüm imkanları müşterilerine ve çalışanlarına sağlamaktadır. Fuar hostesi temin etmekle ilgili tüm tecrübemizi hizmetlerimizle müşterilerimize yanstırız. Ajansımız sağlam yapısı ile Fuar mankei temini konusunda sektörde ilk sıralarda yer almaya devam etmektedir ve yerini korumak en önde gelen hedeflerindendir. Ajansımızın, Fuar mankeni konusundaki başarısını üst seviyelere taşımak için kadrosunu sürekli güçlendirip sektördeki Fuar mankeni ile ilgili duyulmuş ajanslar arasında olmak daima vizyonudur.

Fuar Hostesi iş ilanları ile ilgili yalnızca bilinen akvitiler değil tüm sektörlere Fuar Hostesleri ile uygulamaya koyulabilecek yeni fikirler verebilmeye çalıştık. Bu çizgide devam ederek Fuar mankeni bir çok çalışana iş vermeyi ve onları ileri taşımayı ilke edindik ve Fuar Hostesliği olarak adlandırdırğımız bu sektörde bunu kendisine meslek edinmiş herkese ve Fuar hostesine ihtiyaç duyan her müşterimize sorunsuz hizmet sunmayı hedefledik.

Fuar Hostesi Ne Kadar Kazanır ve Hangi Fuar Organizasyonu / Lansmanlarda Görev Alır

Bu yazıda fuar hostesi ve hostunun en çok görev aldığı fuar organizasyonlarını gözden geçireceğiz. Bu yazımız ile hostes ve ya adaylarının takip etmeleri gerekn önemli fuar organziasyonlarını takip etmesine yardımcı olacağız. Fuar organizasyonlarının hepsi aynı hedef kitleye ve aynı yoğunluğa sahip değildir. Bir kitap fuarı 3 milyon ziyaretçi çekerken makina fuarı 30 bin ziyaretçiye hitap etmekte.

Bu örnekte anlaşıalacğı gibi kitap fuarında bir çok hostes ihtiyacı vardır. Fuar organizasyonu sektörel bazda yapıldığı için belli bir hedef kitlesi ve farklı iş hacmi vardır. Hostesler bu fuar organizasyonları için satışları etkileyecek kadar önemli bir rol oynar. Hostesler İstanbul başta olmak üzere sadece bir kaç büyük şehirde düzenlene fuar organizasyonlarında görev alırlar. Şimdi her fuar mankeninin takip etmesi gereken istanbuldaki en büyük fuar organizasyonlarına göz atalım.

İstanbuldaki Fuarlar

1. Altın Fuarı İçin, Fuar Hostes

Altın ve mücevher fuar organizasyonu istanbulda en fazla ziyaretçi çeken fuarların başında gelir. Bu fuar altın sektörü için çok iyi bir pazardır. Kapalı çarşı başta olamk üzere kuyumcu kentinde en büyük mücevher firmaları bu fuarda boy gösterir. Fuar organizasyonu bu kadar komplike olunca fuar mankeni ihtiyacıda kaçınılmaz oluyor. Bu fuarda fuar hostesleri kadar fuar mankenleride çok fazla bulunmaktadır. Mücevher tasarımlarını tanıtmak isteyen firmalar takıları konu mankneleri üzerinde müşterilerine göstermektedir. Altın fuar için hostes ve fuar mankeni mutlaka her firma tarından talep edilmektedir. 170 üzeri ve düzgün bir fiziğe sahip tüm fuar hostesleri bu fuarı takip etmeli ve manken ajanslar ile iletişime geçmelidir.

2. Autoshow Fuar Mankeni

Autoshow için fuar mankeni, servis yapanlarda dahil kesinlikle 175 üzeri, bakımlı, fiziği düzgün ve iletişimi kuvvetli olmalıdır. Fuar organizasyonları içinde en prestijli olanlardan biri autoshow fuarıdır. Autoshow fuar organizasyonu 2 yılda bir düzenlenmesi nediyle büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Herşeyin titiz olduğu bir fuarda haliyle fuar mankeni kaliteside düşük tutulmuyor. Kazançlarıda standar bir fuar mankeni için bir hayli fazladır. Autoshow için fuar mankeni olmak isteyen modellerin mutlaka kaliteli bir model ajans ile çalışıyor olmaları gerekir.

3. Yapı Fuarı için Fuar Hostesi

Ülkemizde en hızlı büyüyen ve gelişien sektörlerin başında olan inşaat ve emlak söktörü bu gücünü ortadoğunun en büyük fuar organizasyonu olan yapı fuarı ile taçlandırmıştır. Bu büyüklükte bir fuar organizasyonu için yapı fuarı için fuar hostesi görevini üstlenen modellerin aynı zamanda iletişimi kuvvetli birer pazarlamacı olmalarıda beklenmektedir. Her yıl nisan mayıs gibi dönemlerde yapılan fuar organizasnu için çok sayıda ve kendini geliştirmiş fuar mankeni talebi olmaktadır. Bütçeleride diğer çalışmalara nazaran daha fazla olan yapı fuarı hostesi, iyi bir kazanç elde edebilmektedir.

4. Kapı Pencere Fuar Hostesi

Emlak ve inşşat sektörünün bu kadar büyümesi haliye inşaat için kullanılan kapı ve pencere sektörünüde beraberinde büyütüyor. Kapı pencere fuar organiazasyonu ihracatın %7 disini oluşturması nedeniyle ciddi anlamda büyükbir fuardır ve çok sayıda kapı pencere fuar hostesi ihtiyacı bulunumakta. İhracata yönelik bir sektör olması nedeni ile fuar organizasyonunda yer alan davetlilerin çoğu yabancı müşterilerdir. Bu nedenle görev alacak olan fuar hostesleri yabancı dile bilen tercümanlık yapacak kriterlerde olmalıdır. Tabiki bu tamamı için değil, yine servis yapacak, fuar mankeni, sunum yapacak fuar mankeni ve konu mankeni ihtiyaçları fazlasıyla bulunmuktadır.

5. Hometex Fuar Hostesi

Perdecilerin dolu olduğu ülkemiz için en büyük fuar organizasyonlarının başıdan gelir. Fuarlar için pazar payı en üst çıtada olan evteks, yapı fuarında olduğu gibi çok sayıda yabancı dile bilen hometex fuar mankenleri ihtiyacı bulunmaktadır. Cnr fuar merkezinde yapılan bu fuar organizasyonu için iyi düzeyde arapça ve ingilizce bilen fuar mankenleri kadrosuna sahip ajansımız sizi en iyi şekilde temsil edecek fuar mankenleri sunumunu yapmaktadır.

6. Züchex İdeal Home Fuar Mankeni

Hediyelik eşya ve mutfak araç gereçlerinin yapıldığı bu fuar organizasyonu da en yoğun geçen fuarların başında gelmektedir. Tercüman hostesei fuar mankeni, konu mankeni gibi hosteslerden ziyade servis hostesi ve stand hostesi ihtiyacı duyulan bir fuardır. En büyük özelliği belirli bir sektörden ziyade bütün kadınlara hitap eden haliyle şehrin kadınlarının neredeyse yarısını çeken bir fuar olması sebebiyle en çok ideal home fuar mankeni ihtiyacı duyulan bir organizasyondur.

……..

Fuar Mankeni ülkemzide çok yayıgın olarak bilinsede malesef az sayıda bulunmaktadır. Çok fazla bilinmesinin sebebi fuar manken ajansları ile fuar hostes ajanslarının aynı olmadığının bilinmemesindendir. Aktüel ajans mankenlik mesleğinde tecrübeli işinde uzman modellerin yer aldığı bir fuar manken ajansları arasında yer almaktadır.

Fuar mankeni ajansları adı altında olan bir çok ajans üniversite öğrencilerinden oluşan 165 boylarında fuar hosteslerini sunmaktadır. Aktüel manken ajans kadrosunda yer alan fuar modelive hostelerinin tamamı işlerinde uzman ve modellik eğitimi ve ikili ilişkilerde eğitim almış kişilerden oluşmaktadır.

Aklınıza gelecek bütün fuarlar için fuar mankeni temin eden manken ajansımız markanıza yaptığı katkı ile kendi değerinide artırarak her geçen gün daha da büyümektedir. Fuar manken ajansları bir çok işi aynı anda yaparken Aktüel Manken Ajans sadece medya kategorisinde yer alarak mankenler ve fotomodel temini gerçekleştirmektedir. Fuar organizasyonu ve fuar stand çalışmalarımız….

2006 yılında fuar manken ajansları kategorisinde hizmet vermeye başlamış olan manken ajansımız öncesinde ve sonrasında manken ve medya himeteri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Fuar manken ajansları sadece fuarlarda manken değil aynı zamanda toplantı, kongre ve firma çaçılışlarınızdada görev almaktadırlar. Aktüel manken ajans bu cizgide ve kaliteli fuar modeli kadrosu ile fark yaratmak için çalışmaktadır.

Fuar Mankeni Özellikleri

Fuar mankeni yukarıdada değindiğimiz gibi fuar hostesinden farklıdır. Ortalama 175 boy sınırında olan fuar modeli standlarınızda görselliği ve ürün reklamını yapan ve markanıza değer katan bir kişidir. Fuar tanıtmlarında en büyük yardımcını zolan fuar modeli aynı zamanda bir firma temsilcisidir. Fuar modeli konusunda bir çok firmaya hizmet veren manken ajansımız, eğitimli ve prezantable modelleri ile sizlerlede çalışmayı dlemektedir.

Aktüel ajans ailesi olarak müşterilerimize en kısa zamanda en kaliteli hizmeti vermek ve fuar manken ajansları arasında var olan kalitemizi korumaktır. Tecrübeli fuar modeli kadromuz ve gelişen dünya ile yenilenen altyapımız ülkenin bir çok yerinde katıldığımız başarılı fuarlar ve tecrübemizi dahada ilerletmektir.

Fuar Mankeni Nedir?

Fuar mankeni; yaptıkları işlerde başarılı, güleryüzlü, eğitimli, çalışkan ve müşteri ilişkilerinde başarılı olan kişilerden oluşmaktadır, Aktüel model ajans, fuar mankenlerini, fuar hosteslerinden ayrı bir kategoride değerlendirmektedir. Fuar modelini sadece sunum için kullanılmaktadır, servis için ise fuar hostesi hizmeti verilmektedir. Katılacağınız kongre, lansman çalışması, seminer, fuar, açılış ve panel gibi bir çok topluluk yönetiminde firmanızızın ve markanızın yüzü olacak fuar modeli, iyi bir ajanstan tercih edilmelidir.

Aktüel model ajans ekibi olarak, sizlere sunduğumuz tüm çalışmalar ve hizmetlerde memnuniyet sağlama odaklı çalışmaktayız. Memmuniyetin kalite odaklı bir çalışma sonucu alına bileceğini kavramış bir ekibbe sahip olam aktüel fuar modeli en iyisi için sürekli çalışmaktadır.

Fuar Mankeni Olmak İçin Gerekli Şartlar

Fuar mankeni yukarıdada bahsettiğimiz gibi fuar hostesi ile aynı şey değildir, fuar modeli olabilmek için, öncelikle çok iyi bir fiziğe ve güzel bir yüze sahip olmak gerekir, fuar modeli katılacağı işlerde servis için deği firmanın yüzü olmak için orda bulunmaktadır. Bunların yanısıra bir fuar modeli akıcı konuşmalı, insan ilişkilerinde başarılı olmalı, iyi anlamalı ve iyi anlata bilmeli.

Aktüel ajans fuar mankeni seçimlerinde ilk önem verdiği şey mankenin eğitimidir. Eğitimli bir manken nasıl oturmasını kalkmasını gerektiğini nasıl konuşmasını bilen mankendir çünkü. Fuar sahibini müşterilerine karşı onurlandıracağı gibi ajansımızıda sizlere karşı grurlandırmalıdır. Bir çok manken ajans üniversite öğrencilerine hiç bir deneyim kazandırmadan fuar modeli olarak işlere göndermektedir. Aktüel Manken Ajans bu konuya büyük bir titizlik göstermektedir.

Fuar Mankeni ve Karşılama

Fuar mankeni diğer fuar görevlilerinden farklılık göstermektedir. Özellikle fiziki görünümleri ile fuar hostesinden görünüm olarak farklıdır. Fuar modeli normal şartlarda katalog çekimi defile ve lansmanlarda görev yapan profesyonel modellerden oluşmaktadır. Fuar modeli standlarda ürün tanıtımı, karşılama ve konu mankenliği yapmaktadır. Aktüel Ajans kadrosunda yer alan fuar manknelerinin çoğunluğu yabancı modellerden oluşmaktadır. Bir çok fuara katılan ajansımız fuar modeli ve diğer fuar hizmetleri konusunda markanıza hizmet vermektedir.

Fuar Modeli Başvuru

Yukarıdada bahsedildiği gibi fuar mankeni sadece konu mankeni olarak kullanılır yani servis ve benzeri şeyler yapmaz. Sadece sunum ve bazende karşılama. Fuar mankeninin orda bulunma sebebi görselliktir yani güzelliği. Durum böyle olunca fuar modeli başvurusu için min 170 boy, 36 beden ölçü ve güzel bakımlı olmak gerekir.

Fuar Mankeni Fiyatları Ne Kadar

Fuar hostesi fiyatları haliyle modeliğin fiziki güzelliği ve eğitimine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tek bir cümleyle fuar hostesi densede aslında kendi arasında 3 4 varyasyonu mevcuttur. Modelin donanımıyla beraber fuarın yada çalışmanın kaç gün süreceğide fiyatları etkiler. Aynı fuar hostesi aynı görevde 4 gün çalışmasıyla 8 gün çalışması günlük fiyatları değiştirir.

About the Author:


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir