Fuar Hostesi

Aktüel Ajans fuar hostesi kadrosu, üniversite öğrencileri veya mezunu olan kişilerden oluşmaktadır. Hosteslerimiz ortalama 170 ve üzeri boy, 36 beden ölçülerine sahiptir. İsteğe göre yabancı dil bilen yerli fuar hostesi ve yabancı olan fuar hostesleri mevcuttur. Fuar hosteslierimiz iyi eğitim görmüş, güler yüzlü ve iletişim yetenekleri ile müşterileri portfoyunuz artıra bilme ve satışlara yön verme konusunda başarılı kişilerdir.

modellerimizi-inceleyin

modellerimizi-inceleyin

Fuar hostsi olmak isteytenler illaki profesyonel olmak zorunda değillerdir. Fuar hostesliği profesyonel bir meslek olmasının yanısıra özellikle üniversite öğrencilerini arta kalan zamanlarında yaptıkları günü birlik bir meslektir. Fuar hostesi daha geniş anlamıyla stand hostesliği ülkemizde iki kurum tarafında meslek olarak kabul edilmiş ve tanımlanmıştır. TSE ve İşkur. Her ikiside kendine göre bir tanım yapmıştır.

Fuar hostesi TSE ye göre, fuar organizasyonu, lansman, event ve kongre tarzı çalışmalarda müşteri hizmetleri görevini üstlenen ve standın düzenlenemsinden sorumlu olan bayan yardımcıya denmektedir. İşkura göre ise tek far kayıt alması dır.

 

Fuar Hostesi Kıyafetleri

Fuar hostesi, müşterinin özel bir isteği yok ise, standar olarak siyah mini etek, beyaz gömlek ve siyah topuklu ayakkabı giyer genel olarak. Bunun dışında müşteri fuar hostesinin elinde olan başka bir tarz giymesinide isteye bilir, modelin elinde o elbise yok ise firma bunu temin edebilir.

 

Fuar Hostesi Hangi Fuar Organizasyonu ve Lansmanlarda Görev Alır

Bu yazıda fuar hostesi ve hostunun en çok görev aldığı fuar organizasyonlarını gözden geçireceğiz. Bu yazımız ile fuar hostesi ve ya adaylarının takip etmeleri gerekn önemli fuar organziasyonlarını takip etmesine yardımcı olacağız. Fuar organizasyonlarının hepsi aynı hedef kitleye ve aynı yoğunluğa sahip değildir. Bir kitap fuarı 3 milyon ziyaretçi çekerken makina fuarı 30 bin ziyaretçiye hitap etmekte. Bu örnekte anlaşıalacğı gibi kitap fuarında bir çok fuar hostesi ihtiyacı vardır. Fuar organizasyonu sektörel bazda yapıldığı için belli bir hedef kitlesi ve farklı iş hacmi vardır. Fuar hostesi bu fuar organizasyonları için satışları etkileyecek kadar önemli bir rol oynar. Fuar hostesi İstanbul başta olmak üzere sadece bir kaç büyük şehirde düzenlene fuar organizasyonlarında görev alırlar. Şimdi her fuar hostesinin takip etmesi gereken istanbuldaki en büyük fuar organizasyonlarına göz atalım.

 

İstanbuldaki Fuarlar

1. Altın Fuarı İçin, Fuar Hostes

Altın ve mücevher fuar organizasyonu istanbulda en fazla ziyaretçi çeken fuarların başında gelir. Bu fuar altın sektörü için çok iyi bir pazardır. Kapalı çarşı başta olamk üzere kuyumcu kentinde en büyük mücevher firmaları bu fuarda boy gösterir. Fuar organizasyonu bu kadar komplike olunca fuar hostesi ihtiyacıda kaçınılmaz oluyor. Bu fuarda fuar hostesleri kadar fuar mankenleride çok fazla bulunmaktadır. Mücevher tasarımlarını tanıtmak isteyen firmalar takıları konu mankneleri üzerinde müşterilerine göstermektedir. Altın fuar için fuar hostesi ve fuar mankeni mutlaka her firma tarından talep edilmektedir. 170 üzeri ve düzgün bir fiziğe sahip tüm fuar hostesleri bu fuarı takip etmeli ve manken ajanslar ile iletişime geçmelidir.

 

2. Autoshow için Fuar Hostesi

Autoshow için fuar hostesi, servis yapanlarda dahil kesinlikle 175 üzeri, bakımlı, fiziği düzgün ve iletişimi kuvvetli olmalıdır. Fuar organizasyonları içinde en prestijli olanlardan biri autoshow fuarıdır. Autoshow fuar organizasyonu 2 yılda bir düzenlenmesi nediyle büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Herşeyin titiz olduğu bir fuarda haliyle fuar hostesi kaliteside düşük tutulmuyor. Kazançlarıda standar bir fuar hostesi için bir hayli fazladır. Autoshow için fuar hostesi olmak isteyen modellerin mutlaka kaliteli bir model ajans ile çalışıyor olmaları gerekir.

 

3. Yapı Fuarı için, Fuar Hostesi

Ülkemizde en hızlı büyüyen ve gelişien sektörlerin başında olan inşaat ve emlak söktörü bu gücünü ortadoğunun en büyük fuar organizasyonu olan yapı fuarı ile taçlandırmıştır. Bu büyüklükte bir fuar organizasyonu için fuar hostesi görevini üstlenen modellerin aynı zamanda iletişimi kuvvetli birer pazarlamacı olmalarıda beklenmektedir. Her yıl nisan mayıs gibi dönemlerde yapılan fuar organizasnu için çok sayıda ve kendini geliştirmiş fuar hostetsi talebi olmaktadır. Bütçeleride diğer çalışmalara nazaran daha fazla olan yapı fuarı hostesi, iyi bir kazanç elde edebilmektedir.

 

4. Kapı Pencere Fuarı için, Fuar Hostesi

Emlak ve inşşat sektörünün bu kadar büyümesi haliye inşaat için kullanılan kapı ve pencere sektörünüde beraberinde büyütüyor. Kapı pencere fuar organiazasyonu ihracatın %7 disini oluşturması nedeniyle ciddi anlamda büyükbir fuardır ve çok sayıda fuar hostesi ihtiyacı bulunumakta. İhracata yönelik bir sektör olması nedeni ile fuar organizasyonunda yer alan davetlilerin çoğu yabancı müşterilerdir. Bu nedenle görev alacak olan fuar hostesleri yabancı dile bilen tercümanlık yapacak kriterlerde olmalıdır. Tabiki bu tamamı için değil, yine servis yapacak, fuar hostesi, sunum yapacak fuar mankeni ve konu mankeni ihtiyaçları fazlasıyla bulunmuktadır.

 

5. Homotex Evtekstili için Fuar Hostesi

Perdecilerin dolu olduğu ülkemiz için en büyük fuar organizasyonlarının başıdan gelir. Fuarlar için pazar payı en üst çıtada olan evteks, yapı fuarında olduğu gibi çok sayıda yabancı dile bilen fuar hostesi ihtiyacı bulunmaktadır. Cnr fuar merkezinde yapılan bu fuar organizasyonu için iyi düzeyde arapça ve ingilizce bilen fuar hostesileri kadrosuna sahip ajansımız sizi en iyi şekilde temsil edecek fuar hostesi sunumunu yapmaktadır.

 

6. Züchex İdeal Home için Fuar Hostesi

Hediyelik eşya ve mutfak araç gereçlerinin yapıldığı bu fuar organizasyonu da en yoğun geçen fuarların başında gelmektedir. Tercüman hostesei fuar mankeni, konu mankeni gibi hosteslerden ziyade servis hostesi ve stand hostesi ihtiyacı duyulan bir fuardır. En büyük özelliği belirli bir sektörden ziyade bütün kadınlara hitap eden haliyle şehrin kadınlarının neredeyse yarısını çeken bir fuar olması sebebiyle en çok fuar hostesi ihtiyacı duyulan bir organizasyondur.

About the Author: