Fuar Organizasyonu

Fuar Organizasyonu ile ülkemizde ve yurtdışında yapmış olduğu çalışmalar, lansman ve etkinlikle bir çok bilindik markanın projelerine imza atmıştır. Yaptığımız fuar organiasyonu ve lansmanlarda binlerce kişiyi bir araya getirerek uzun vadeli müşteri ilişkileri başlatıp büyümü oranlarını iyileştirdik ve olası satışlar yarattık. Aktüel Ajans turizm, otomotiv, tekstil, sanayi, teknoloji gibi bir çok alanda fuar organizasyon hizmetleri vermektedir. Aktüel için kazancın en büyüğü, yaptığı fuar organiasyonu ve projelerin markaya kattığı değerdir. Uluslararası düzenlenen fuar organizasyonu çalışmalarında ihracat hacminin büyümesi ve fuar firmaları aracılığıyla networklerinin genişlemesi adına pazarlama fikirleri üretiriz.

Yönetim Akışı
  • Tanışma ve konsepti belirleme
  • Fuar Stand Tasarımı
  • Ekipman Kiralama / Aksesuar Seçimleri
  • Ses, Işık, Görüntü, Sistemleri
  • Video ve Prodüksiyon
  • Grafik ve Fotoğraf Çalışmaları
  • Promosyon Ürünleri Basım ve Tasarım
  • Catering Hizmetleri
  • Hostes / Tercüman / Dansçı / Müzisyen
Fuar Stand Tasarımı

Sizlerle yapılacak görüşme sonucunda, standın büyüklüğü ve kullanılacak malzemeler tesbit edildikten sonra, fuar stand tasarımı 3 boyutlu olarak tasarlanır ve görselleri üzerinde tekrar konuşarak onayınız alınır ve fuar stand tasarımı üretime geçer.

Fuar stand tasarımı, katılımcıların ürünlerini ve hizmetlerini hedef kitleye en iyi şekilde yansıtıcak olan en iyi fuar reklam sistemidir. Bu yüzden fuar stand tasarımı etkileyici, davetkar, gerçekçi, mütevazi ve görülmeye değer olmalıdır. İyi bir fuar stand tasarımı hedef kitlenin dikkatini çekebilmek adına bazı standartlara sahip olmalıdır. Bu yüzden fuar standı hem sizler tarafınan en iyi şekilde kollanılacak fonksiyonelliği sağlamalı hemde misafirlerinizin gereksinimleri ön planda tutularak tasarlanmalı ve konumlandırılmaldır.

Fuar standı hazırlanırken şirketin değerleri ve imajı hedef kitleye en iyişekilde aktarılacak şekilde düşünülmelidir. Bu durum fuar standı tasarlayan ekibin mimari, grafik ve teknek yetenekleriyle orantılı olarak sonuç verir. Ancak bu şekilde ziyaretçilerinizin dikkatini standınıza çekebilirsiniz.

Ahşap Fuar Stand Tasarımı : Ahşap fuar standı firmanın isteklerine göre tasarlanır ve üretilir. Tek kullanımlık bir stand türüdür. Ahşap fuar standı tekrar kullanılmak istenirse bu öhnceden belirtilmelidir. Bu durumda kullanılan malzeme ve standın tasarımı tekrar kullanılacağı göz önünde bulundurularak tercih edilir. Tabiki iyi bir işçilik ve stan söküldükten sonra dikkatli bir şekilde muhafaza edilmelidir. Ahşap fuar standı, sunta ve mdflamdan yapılmaktadır. Eğer daha kaliteli ve görünüm açısından daha etkileyici bir fuar stand tasarımı istenirse gloss ve lake gibi bütçesi daha yüksek olan fuar standı tasarımları mevcuttur.

Modeüler Fuar Stand Tasarımı : Sökülüp takıla bilme özelliğine sahip fuar standıdır. Ahşap fuar stand tasarımı aksine tekrar tekrar kullanıla bilme özelliğine sahiptir. Yıl içinde 2 3 veya daha fazla fuara katılan firmaların kesinlikle tercih etmeleri gereken bir seçenektir. Kullanılan malzeme alüminyum ve mdflam karışımı olarak üretilir. Modüler fuar standı değiştirilemez bir yapıya sahip değildir. işlevselliği ve görselliği katılcağınız fuarlara göre revize edilebilir.

Fuar Ekipman Kiralama

Fuar ekipmanı kiralama işi diğer hizmetleri almadan ayrı olarakda yapılabir fakat bütün fuar organizasyonu bir ajanstan yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Fuar organizasyonu kesinlikle ekipman kiralamaya ihtiyaç duyar. Aktüel Ajans kendi içimdinde bulundurduğu bir çok ekipman ile bu hizmeti en iyi şekilde vermektedir. Ekipmanlarımızın tamamı sıfır ayarında olup temizliğine önem verilmektedir. Fuar organizasyonunuzun son gününe kadar hergün ekipten bir arkdaşımız standınızı siyaret ederek oluşabilecek sorunlarla ilgilenmektedir. Fuar organizasyonu ve lansmanlarda kullanılacak olan ekipman içeriğimiz aşağıdaki gibidir.

Masa Sandalye Bistro Masa Bar taburesi Koltuk Takımı sehpa Büyük ve Mini Buzdolabı Elbise Askılıkları Led TV Su Sebili Videowall Çay ve Kahve Makinesi Projeksiyon ve Görüntüleme Sistemleri

Fuar Catering Hizmeti

Fuar catering hizmeti ile müşterilerinize ve misafirlerinize sunacağınız yiyecek ve içeceklerin kaliteli ve özenle hazırlanmış olması çok önemlidir. Aktüel ajans fuar catering hizmeti dikkatle seçilmiş yiyecek içecek ve servis elemanları ile sizlere ve müşterilerinize en iyi hizmeti vermektedir. Fuar organizasyonu ve Caterin konusunda hizmet odaklı bir yol izleyen ajansımız fuar süresince en iyi destekçiniz olmaktadır. Sınırsız hizmet anlayışıyla fuar catering hizmetini sağlayacağınız ajansımız yiyecek ve içecek konusunda maliyetlerinizi düşürür.

Fuar caterin hizmeti ile şık ve çeşitli menüler, lezzetli yiyecekler ve pratik çözümler sunarak sizlere kolaylık sağlar. Fuar caterin hizmeti yapılan ikramlardan sonra en önemli husus kokteyl masaları süslenmesi ve sunum şeklidir. İlk bakışta ne kadar önemsiz gibi görünsede inanın firmanızın imajına yön verebilecek bir hassas bir detaydır. Fuar organizasyonu kadrosunda yer alan tasarımcılarımız ile misafirlerinize en iyi sunumları yapabilirsiniz. Fuar caterin menümüzde kanepe türleri, kuru pastalar, meyve salataları ve kekleri, cips ve kabuksuz çerezler gibi bir çok seçenek bulunmaktadır. Aynı zamanda fuar organizasyon yemek türlerinde açık büfe kahvaltı, müşteri yemekleri organizasyonu ve coffe break menü seçenekleri ile sizlerleyiz.

Fuar organizasyon ajansı olarak vereceğimiz fuar caterin hizmeti ile sizin yükünüzü hafifletmek ve müşterilerinizi memnun etmektir.

Fuar Coffee Break Hizmeti Fuar Kokteyl Hizmeti Lunchbox Hizmeti Fuar Host / Hostes / Garson Hizmeti Temizlik Personeli Hizmeti

Fuar Hostesi / Tercüman / Dansçı / Müzisyen

Fuar organizasyonu ve lansmanlarda en büyük yardımcının şüphesizki fuar hostesleridir. Firma temsiliği görevinide üstlenen fuar hostesi aynı zamanda kuracağı iletişimle müşteri sayısını artırıp olası satışlar yaratabilir. Bunun farkında olan ajansımız, üniversite mezunu veya öğrencisi, iletişim yeteneği gelişmiş, güler yüzlü, girişken ve kendi kendine iş uğraş yaratan bilen düzgün görünümlü bir kadro ile hizmet verktedir. Fuar hostesi sizlerin talebine çeşitlenir. Bunlar servis hostesi, fuar mankeni, yabancı fuar mankeni, tercüman hostes, karşılama hostesi, prova mankeni gibi çeşitlendirile bilir.

Fuar Prodüksiyon

Fuar prodüksiyon hizmeti video ve fotoğraf çekiminden oluşmaktadır. İstenildiği takdirde drone kamera hizmetide verilmektedir. Fuar organizasyon eğer komplike bir şekilde düşünülmüş ise mutlaka fuar prodüksiyon hizmetine ihtiyaç duyacaktır. Fuar prodüksiyon hizmetinin en büyük avantajı yapılan kayıtların bir reklam aracı olarak kullanıla biliyor olmasıdır. Bu kayıtları tv kanalları ile paylaşa bilir, kendi isyerinizin ekranlarında, web siteniz ve sosyal medya gibi dijital platformlarda yayınlayarak reklam yapablirsiniz.

Fuar Reklam ve Tanıtım; Basılı İşler / Promosyon Tasarımlar

Fuar organizasyonu boyunca kullanacağınız görsel tasarımlar, afişler, billboardlar, promosyon tasarımlar ve standın kendi tasarımı reklam çalışmaları kapsamında gözetilmektedir. Hedef kitlenin ilgisini çekişp standınıza yönlendire bilmek için ince düşünülmüş ve etkili grafik tasarımlara ihtiyaç vardır. Görsel kalitesi yüksek tasarım açısından etkileyici çalışmalar mutlaka hedef kitle üzerinde bir etki bırakır. Fuar reklam ve Tanıtım çalışmalarında ilk olarak stand için yapılacak olan reklam çeşitleri belirlenir. Bu amaçla fuar reklam çalışmasında dijital ve basılı tasarımlar, tabela ve diğer tüm görseller profesyonel bir ekip tarafından standa uygulanır.

Fuar organizasyonu sırasında standınızı ziyaret edecek olan müşterilerinizi sizi daha sonraki zamanlardada anımsaması ve standınızdan mutlu ayrıla bilmesi adına mutlaka promosyon ürün dağıtımı yapılmalıdır. Aktüel Fuar Organizasyonu olarak; kalem, bloknot, çanta, takvim, ajanda, şapka v.b. tüm promosyon ürünlerinin tasarımı ve baskısını sağlamaktayız.