Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çekimi öncelikle ticari ve hobi olmak üzere ikiye daha sonra ise 100 lere ayrıla bilir diyebiliriz. Aktüel ajans fotoğraf çekimi’nin profesyone ticari bölümünü ele alarak müşterilerine hizmet vermektedir.

katalog çekimi nasıl yapılır
katalog çekimi

Moda ve tekstil çekimi, katalog çekimi, ürün çekimi, mimari çekimler ve kişiye özel fotoğraf çekimleri. Kendi bünyesinde bulunan fotoğraf stüdyosu ve son teknoloji ekipmanları ile sizi rakiplerinize karşı bir adım öne taşıyacak ve hedef kitleniz tarıfından farkedilir kıalcak olan fotoğraf çekimi çalışmalarına imza atmaktadır.

Fotoğraf çekimi sürecinde müşterisiyle uyum içinde olan ajansımız sizleri dinler tanır isteklerinizi değerlendirir ve sizlere bir çalışma programı sunar. Yapacağı sunum içinde öncelikle ekipmanını tanıtır size uygun olnaları sunar, ekipmanlar yaptıracağınız çekim ve bütçenize göre seçilir. Daha sonrasında yapılacak fotoğraf çekimi moda ise manken ve fotomodel sunumu yapılarak bir kast ayarlanır ve model seçimi yapılır. Çekimin dış mekanmı yoksa stüdyo veya kiralık bir mekanmı olacağı kararlaştırdıktan sonra ürün çekimi süreci başlar.

Fotoğraf çekimi bittikten sonra, fotoğrafların tamamı sizlere çekim sonrasında teslim edilir. Sizler photoshoop uygulaması yapılacak olan fotoğrafları seçerek tarafımızı ildiriyorsunuz. Seçilen fotoğrafların sayısına göre 2 3 gün işinde fotoraflar tarafınızı teslim ediliyor. Fotoğrafların ölçüsü ve kalitesi katalog mu web mi isteğinize gere biçimlendirilmektedir.

Instagram

Fotoğraf Çekimi Fiyatları

Fotoğraf çekimi fiyatları için ürün başı fiyat veren ajanslar odluğu gibi günlük fiyatlar veren ajanslarda mevcuttur, Ürün çekimi bazen kolay olarak görülür fakat işin post prodüksiyon kısmınıda düşünürsek kolay olan bir işte bile ürün sayısı fazla ise çekimin teslim edilmesi günler alabilir. Yani ürün sayısı, ürünün dekopajı, ve ürünün türü gibi etkenler fiyatı etkilemektedir. Ama yinede kaba tabir bir fiyat vermek gerekirse, günlük 50 60 parça kadar bir fotoğraf çekim fiyatı ortalama 3000 TL den başlamaktadır

Ürün fotoğraf çekimi ciddi anlamda profesyonellik isteyen bir iştir. Moda çekimleri fotoğrafçılara çektirilsede günümüzde bir çok firma ürün çekimlerini cep telefonları ile çekrek web sitelerine koymaktadırlar. İnanınki ürün ürün çekimi profesyonel bir ekip ile yapılmış rakibiniz karşısında satış açısından hiç bir şansınız yoktur. Ürün fotoğraf çekimi cep telefonu ile çekilip konulması ürün satışı üzerinde tahmin edilemeyecek olumsuz bir etki yaratacaktır. Ürünlerinizin ne kalitesi nede fiyatının uygun olması internet üzerindeki satışı yeterli olamayacaktır. Ürün hakkında hedef kitlenizin zihninde kalite ve güvenilirlik oluşturmak için kaliteli bir ürün ürün çekimi şarttır.

Markanızın ürünlerinizin sosyal medyada internet sitenizde ve kataloglarınızda beğenilmesini ve bu reklam mecraları aracıluğı ile satılamsını istiyorsanız muhakkak profesyonel bir fotoğraf çekimi yapatırmanız gerekir. Aktüel Ajans 11 yıllık tecrübesi ile sizlere bu hizmeti en kaliteli bir şekilde sunmaktadır. 4.Leventte bulunan 220 m2 lik full donanımlı bir kiralık fotoğraf stüdyosu moda ve ürün çekimleri için tasarlanmış ve sizlerin hizmetine sunulmuştur.

ürün fotoğraf çekimi
ürün fotoğraf çekimi

Fotoğraf çekimi moda çekimlerine karşı basite alınsında göründüğü kadar basit değildir. Öncelikle iyi bir ürün fotoğrafçısı ve ışık sistemine ihtiyaç duyar. Özellikler parlak yüzeyli ürünler profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmelidir. Aksi takdirde çevredeki görüntü ürün üzerinde yansıma yapar veya iyi ayarlanmamış ışık ürünün yüzeyini partlatır.

Yapılan her fotoğraf çekimi nesnenin farklılaşmasından dolayı ve ışığı olan değişken absorbe durum makina ve ışık ayarlarının sürekli değiştirilmesine neden olur. Bunun neticesi ise ürün çekiminin diğer çekimlere göre daha uzun süreceğidir. Tabi konuşarak sizleri karkutmuşta olmayalım. Bahsettiğimiz bu durum sadece metalik parlak cam gibi benzeri ürünler için geçerlidir. Teksitir ürünleri veya mat plastik gibi ürünlerin çekimi bu dereceye girmemektedir. Bugüne kadar yapmış olduğumuz ürün çekimi çalışmalarında ne kadar titiz çalıştığımızı ve kaliteli sonuçlar elde ettiğimizin garantisi olan müşterilerimizdir.

Aktüel Stüdyo olarak profesyonel ürün fotoğrafçısı ekibimiz ile sıradışı kurgulanmış ve gravik tasarımları yapılmış ürün çekimi portfolyomuzla geniş bir müşteri kitlesine hizmet vermekteyiz.

Fotoğraf Çekimi ve Stüdyo

Fotoğraf çekimi günümüzde gelişien makina teknolojisi ile herkesin yapabileceği bir durum gelmiş gibi görünsede bu meslek için bir ömrün bile yetersiz olduğu bilinmelidir. Sektörde uzun yıllar geçirmiş ve her anında ürün çekimi yapmış bir fotoğrafçı kadrosuna sahip olan Aktüel ajans bütün çalışmalarını büyük bir titizlik ve kalite ile yapmaktadır. Çekimlerimizi incelerseniz sizlerde bu kaliteyi farkedecksinizdir. Aktüel ajans fotoğrafçı kadrosu yanısıra çok iyi bir grafik ekibine sahiptir. Ürün çekimi sonrası fotoğraflara en kaliteli ve gerçekçi retouch çalışmalarını ekibimiz fotoğraflarınızın dijital kullanımında ve özellikle baskı sürecinde kesinlikle ren kaybı olmasını önler.

Fotoğraf çekimi sırasında büyük bir kadro ile hizmet veren ajansımız, bir çekimde ihtiyaç duyulan bütün prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılamktadır. Bnların içinde ışık asistanları, manken model, make-up, kuaför, styling ve kurgu tasarımcıları yer almaktadır. Markanızı imajınızı ve ürünlerinizi kaliteli bir ürün çekimi ile tanıtmak isterseniz bizi tercih etmelisiniz.

Moda Fotoğraf Çekimi

oyuncu ajansi
fotoğraf ajansi

Moda ürün çekimi bir çok çekimi göre daha fazla titizlik isteyen bir çekim türüdür. En büyük sıkıntısı baskıya girecek olan çekimlerde renk tutturma olayıdır. Aktüel ajans fotoğraf çekimi sırasında kullandığı ileri düzey ışık istemi ve 50 mpx lik fotoğraf makinası ile renk kaybını en aza indirmektedir. Bir tam hizmet reklam ajansı olan Aktüel moda fotoğraf çekimlerinde sizlere a dan z ye her şeyi sunmaktaadır. Manken ajansı bölümümüzden yapacağınız modelller ve makyöz kuaför personelimiz ile tam anlamı ile eksiksiz bir moda fotoğraf çekimine bizimle imza atabilirisiniz.

Aktüel Fotoğraf Stüduosu çatısı altında yapılan fotoğraf çekimleri istere web olsun ister katalog emin olun dergilerin editöryıl çekimlerini kıskandıracak kalitede olur. Yaptığımız her moda çekimi için fotoğrafların beğenilmesini marka değerinizi artırmasını ve ürünlerinizin satışllarına doğrudan etkisi olması için uğraşmaktayız. Öncelikle ürün konseptinize göre manken seçimi, mankenin makyajı saçı ve kullanılacak aksesuarları seçeriz.

Böylece ortaya çıkan konsepti sizlere sunarız ve çekimi devam ettiririz. Moda çekimi değişen gündeme ve zamana göre her ne kadar tekrarlanıp yeni ürünler çıktığında yeniden çekilmesi gereksede Aktüel Ajans sizler sanki o fotoğrafları uzun yıllar kullanacakmışsınız gibi tasarlayarak çeker. Ürünler eski moda olsada emin olunki yarattığımız konsept en az 10 yıllıktır.

moda fotoğrafçısı
moda fotoğrafçısı

Fotoğraf çekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi seçilecek katalog mankeni. Doğru seçilmiş bir manken ürününüzü düzgün taşımasının yanısıra kendi yüz ve fizik güzelliğiylede müşterilerin ürüne karşı sempati duymasını sağlayacaktır. Tabiki katalog mankeninin sadece güzelliği değil profesyonelliğide çok önemlidir. Doğru duruş doğru bakışla bu yukarda saydıklarımızı yerine getire bilir. Aktüel Ajans özellikle yabancı manken kadrosu ile dünyanın önde gelen yabancı manken ajansları ile yaptığı model teminini sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Moda çekimi bittikten sonra ikinci aşama çekilen fotoğrafların ayıklanması ve rötuşlanması. Ekibimiz doğru ışıkda doğru açıyla çekilmiş fotoğrafları sizler için ayıklar ve sizlerinde onayını aldıktan sonra rötuşlama işlemine başlar.

Moda Fotoğrafçısı ile Katalog Çekimi

İyi bir fotoğraf çekimi için iyi bir moda fotoğrafçısı şarttır. Öncelikle şu iyi bilinmelidirki fotoğaf çekimi yapmak zannedildiği kadar koaly bişey değildir. Birkere zamanla yarışılır. Ve başarılı bir katalog çekimini akıcı bir konpozisyona çevirmek gerekir. Çekim sırasında sizi bekleyen bir manken, styling ve make up kuaför vardır. Katalog çekimi setinde saatlerce ışık ayalayan mankinayı ayarlayacağım diye vakit harcayan bir moda fotoğrafçısı sette bulunan herkesin yüzünü düşür ve inannın sizinde en kötü günlerinizden biri olur.

Çünkü bu tür çekimlerde görev alan herkes anlaşılan belirli bir saat üzerinden gelmiştir ve siz o saat sürecinde bu çekimi bitiremezseniz maddi ve manevi bir zarara uğrarsızınız. Böyle bir durumun yaşanmaması için gerçek profesyonel bir moda fotoğrafçısı ile çekim yapmanız gerekir.

cast ajansi
fotoğraf ajansi

Bir moda fotoğrafçısı muhakkak en az 20 30 katalog çekimi yapmış olmalıdır. Işıklara makinasına ve geri kalan tüm ekipmanları üzerinde hakim ve bilgi sahibi olmalıdır. Çok fark edilmez belki ama bir moda fotoğrafçısı aynı zamanda sempatik ve neşeli olmalıdır. Çünkü bir mankenle çalışıyordur ve o mankenin heyecanını yitirmemesini hep neşeli olmasını sağlamakta moda fotoğrafçısının görevidir.

Eğer yapılan çekimler web çekimi veya lookbook değilse mankenin nasıl duracağını söyemek, makyajın ve saçların tasarımları fotoğrafın konseptide moda fotoğarfçısı tarafından belirlenemktedir. Çekilen binlerce fotoraflar arasından moda fotaoğrafçısı fotoğrafların netlik durumunu ve gerçekçiliğini ön planda tutarak ayıklar ve uygun bulduklarını müşterisine sunar.

Katalog Çekimi

Fotoğraf çekimi yapabilmek için profesyonel fotoğrafçı ve kaliteli ekipmanlara sahip olmak gerekir. Katalog çekimi web çekimi yada benzeri dijital ortamlar için yapılan çekimlererden çok farklıdır. Yapılan katalog çekimlerinde fotoğraflar yüksek çözünürlüklü ve çekilen ürünle birebir aynı renk olmalıdır. Web çekimlerinde her bakılan monitörün renk ayarı farklı olduğundan gerçek rengi tutarsanız bile herkes farklı göreceğinden renk gerçekçiliği çok önem arz etmez. Fakat kataloglarda yani basılı görsellerde renklerin bire bir tutması şarttır.

ürün fotoğraf çekimi
ürün fotoğraf çekimi

Katalog çekimleri ‘nin diğer bir ayırt edici özelliği ise, beyaz fonlardan ziyade renkli fonlarda ve ya kiralanan dış mekanlarda çekilmesidir. Aktüel Stüdyo sizlerin istek, öneri ve ürün gruplarınıza göre silere fotoğraf ürün çekimi için en uygun gördüğü mekanların sunumu yapar. Sizlerinde tercih ettiği bir mekanda hem fikirolduktan sonra katalog çekimi’nin yapılacağı mekana en uygun görülen ışık sistemi ve diğer ekipmanlar ayarlanır. Bunun yanısıra mekan istenilen konsepte getirilir. Yapılacak katalog çekimi tekstil / moda üzerine ise kadromuzda yer alan yerli ve yabancı modellerden sizler için birs cast (sunum) yapılır.

Fotoğraf ürün çekimi tamamen sizlerin istekleri doğrultusunda önerileriniz dikkate alınarak gerçekleştirilir. Moda çekimi yaparken profesyonel fotoğrafçımız ve ekibimiz ürünlerin detay ve yekbare çekimler ile tamamlamaktadır. Diğer ürünler; büyük motorlau araçlar, mekan çekimleri, makina çekimleri veya ufak obje çekimleri için değişik m2 lerde kiralık fotoğraf sütüdyosu olanaklarından faydalanmaktayız.