Manken Ajansı

Manken Ajansı olarak manken ve hostes kadromuza her geçen gün yetenikli modeller ve yeni yüzler katmaktayız. Manken ajansımız gerek manken gerek fotomodel gerekse hostes gibi bölümlerden oluşturduğu insan kaynakları bölümünü sürekli aktüel tutmaktadır. Manken ajansı çatısı altında bulundurduğu modelleri öncelikle kendi çekimlerinde gerektiğindede çözüm ortağı diğer ajansların sunumlarına eklemektedir.

MODELLERİMİZ ve ÇEKİMLERİMİZ İÇİN İNSTAGRAMDA BİZİ TAKİP EDİN

İnstagram : @aktuel.ajans

modellerimizi-inceleyin

modellerimizi-inceleyin

Manken ajansı çeşitli reklam ajansları, yapım şirketleri, modacılar, ve katalog çekimi yaptıracak firmaları gözeterek modellerimize çeşitli iş imkanları sağlama gayreti içindeyiz. Manken ajansı olarak öncelikle eğitim almış manken ve fotomodel arkdaşlara gereken hassasiyeti göstererek iş tekliflerinde bulunmaktayız. Tecrübesi olmayan diğer arkadaşları ise mankenlik kursu departmanında gereken eğitimleri vererek ve daha kısa süren basit çekimlere yönlendirerek sektöre kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Manken Ajansımızın diğer öncelik gösterdiği model grubu ise web sitesinde yayınlanan mankenlerdir. Manken fotomodel ihtiyacı olan müşterimiz web sitesi üzründe kadromuzda bulunan manken, fotomdoel ve fuar hostesi tercihini yapar, müşteri web sitesi üzerinden istediği kriterde modeli bulamazsa kapalı portföy çalışan modellerin sunumu yapılır. Manken ajansı çoğunluk olarak web sitesi üzürine yayaınlanan manken, fotomodel ve fuar hostesleri tercih edilir.

Manken ajansı sitesi üzerinde yayınlanan modellerin profesyonel tecrübeleri ve fotoğrafları olması zorunlu koşuldur. Eğer bunlara sahip değilse verilen mankenlik eğitiminin ardından model adaylarının profesyonel fotoğraf çekimleri yapılarak, manken ajanslarına, yapım şirketlerine ve eğer katılmak isterlerse yönlendirilecekleri güzellik yarışmalarına gönderilmek üzüere fotoğrafları çekilip seetkartları tasarlanmaktadır. Manken ajansımıza başvuruda bulunan modeller ve fuar hostesleri profesyonel bir ekip tarafından değerlendirilerek kendi işlerimizde ve ya diğer ajansların işlerine yönlendirilmektedir.

 

Manken Ajansı Hizmet Alanları

Manken ajansı başta tv kanalları ve moda/tekstil sektörü olmak üzere katalag çekimi yaptıracak tüm mecralar için gerekli bir sektördür. Çünkü yapılacak her çekim moda ile alakalı olmasada ürünleri en azından kullanırken tanıtacak modellere ihtiyaç duyarlar. Manken ajansı bu gibi durumlarda firmalar ve relam ajansları ile ortak çalışmalar yürüterek herzaman projenin bir parçası olmuşlardır.

 

Manken Ajansı

Aktüel Manken ve Fotomodel Ajans 11 yıllık tecrübesinin ardından sektörün bütün ihtiyaçlarına cevap verecek bir çizgiye ulaşmıştır. Manken ajans, model ve fotomodel tercihlerini, mankenlik eğitimi almış, güzellik yarışmalarında dereceye giren veya sektörde tecrübe kazanmış modellerden yapmaktadır. Manken ajans kadrosuna katılmak isteyen yeni yüzleri ise muhakkak mankenlik kurslarına yönlendirerek eğitimlerinin bitmesi akabinde kadrosuna dahil etmektedir. Müşterilerine profesyonel manken sunmayı kendisine birinci ilke edinmiş olan manken ajansı, firmaların ve markaların reklam yüzlerinin en iyilerden oluşması çabası içindedir. Yeterli düzeyde eğitime sahip manken ve fotomodel kadromuzun geneli üniversite mezunu ve ya öğrencisidir, manken ajansı modelleri, güzler yüzlü, bakımlı, müşteri ilişkilerinde başarılı kişilerdir.

Model ajans aslında diğer depertmanlardan daha farklı olarak sadece a plus manken ve fotomollerin sunumunu yapar. Aktüel model ajans bu bölümde genellikle yapancı mankenlere yer verir. Ünlü markaların yüzü olarak kullanılacak modeller, model ajans bölümünden sunulur. Yurt dışı model ajans ile çözüm ortaklığı yapan Aktüel ajans, bir çok yabancı modeli ülkeye getirmektedir.

 

Manken Ajansları

Özellikle son 5 yılda sosyal medyay aracılığıyla genişleyen manken ajansları sektörü, profesyonel ajanslar dan çok merdiven altı ajansları içinde barındırmaktadır. Bu küçük çaplı manken ajansları, model ve fotomodel olmak isteyen yeni yüzlerden bir kadro oluşturmakta ve profesyonellikten tamamen uzak kalarak sektörü zedelemektedirler. Firmaların kaliteli bir imaj için, poz vermesini, bakmasını, durmasını bilen model kadrosu ile hizmet veren profesyonel manken ajansları ile çalışmalarını önermekteyiz, Aktüel fotomodel ajans, sektörde 8 yıllık olmasına rağmen, ilk yıllarında bile sadece profesyonel mankenlerle çalışarak manken ajansları arasındaki çizgisini her zaman korumuştur. Manken adayı genç kızlarımıza ve erkeklerimizede en büyük önerimiz kesinlikle ismini duyurmuş prfesyonel yaklaşımsergileyen manken ajansları ile çalışmalarıdır.

 

Erkek Manken Ajansı

Ülkemizde moda sektörünün bayanla yönelik olmasından kaynaklanan nedenlerden dolayı ne yazık ki erkek manken ve adayları çok fazla sektörde yer alamamaktadır. Önceleri sadece erkek manken ajansları ve bayan manken ajansları bir birinden ayrıyken günümüzde her ikiside bir çatı altında toplanmıştır. Aktüel ajans kadrosunda yer yer alan erkek mankenlerde bayan mankenler gibi özenle seçilerek çekimlere gönderilmektedir. Erkek manken veya fotomodelin minimum 185 boyunda olması gerekmektedir, bunun dışında fiziki özellikleri ve mimikleride standar manken profiline uymalıdır. Erkek manken başvuruları günde ortalama 50 60 aday tarafından gönderilmektedir. Tecrübeli olanlar veya gelecek vaad edenler ajansa çağrılarak görüşme sağlanmaktadır.

 

Fotomodel Ajansı

Fotomodel ajans esasında br manken ajansla aynı çatı altında olsada kendi içinde ayrılan departmanlardır, manken ajansları defile ve podyum için model sunumu yaparken fotomodel ajansları ise, prova mankeninden, fotoğraf çekimine, gerektiğinde fuar mankenlerinin teminine kadar daha kapsamlı bir yelpazede hizmet vermektedirler. Aktüel manken ve fotomodel ajansı da günümüz aljansları gibi iki model çeşidinide müşterilerine sunmaktadır. Bütün avrupa ülkeleri başt aolmak üzere ülkemizdede fotomodellik mankenlikten daha fazla rabet görmektedir, Defile organizasyonlarını sadece modacılar yaparken, fotoğraf çekimi için modele ihtiyaç duyan sektör daha fazladır, buda fotomodel ajansları na ve fotomodellere olan talebi fazlasıyla artırmaktadır.

 

Prova Mankeni – Prova Modeli – Prova Manken Ajansı

Prova mankeni, manken ajansları nın en büyük sıkıntı çektiği işlerden biridir, bunun nedeni aranan prova mankeni nin ölçülerinin bire bir tutturmaya çalışılmasıdır. Prova mankenleri nde sadece boy beden ölçüleri değil, omuzdan omuza uzunluk, bacak içi uzunluğu ve daha bir çok uzulun ölçülerinin tuturulması gerekmektedir. Özellikle büyük beden prova mankeni konusunda sıkıntılar yaşayan mmanken ajansları, büyük beden mankenlerin sektörde yer alması için büyük bir çaba sarf etmektedirler. Sektörde bulunan büyük beden prova mankenleri az olmaları nedeni ile çalışma fiyatları normal modellere oranla fazladır. Manken ajansları prova mankeni ve özellikle büyük beden prova mankeni alımlarında kesinlikle tecrübe aramadan kadrolarına dahil etme çabası içindedirler.

 

Mankenlik Başvurusu

Mankenlik başvurusu ilk aşamada aktüel manken ajans sitesi üzerinden online olarak alınır, gelen cv ler ekip tarafından değerlendirilir. Beğenilen model ve model adayları göörüşme için ajansa davet edilir. Ajans da yapılacak bir görüşme ardından mankenlik başvurusu uygun görülen adayların, set kartları oluşturulup kadroya dahil edilir. Fotoğrafı ve portfolyosu olmayan modeller için çekim yapılır. Mankenlik başvurusu sonunda çalışmaya başlayacağımız modeller, katalog çekimleri, web sitesi çekimleri, yapım şirketleri, tv programları, spikerlik, fuar standları ve defile organizasyonlarına yönlendirililer. Aktüel Manken Ajans günlük ortalama 200 ün üzerinde mankenlik başvurusu almaktadır. Müşterileri için profesyonelolan veya gelecek vaad eden kişiler ile çalışmayı tercih etmektedir. Aktüel Manken Ajans mankenlik başvurularında kayıt ve katalog çekimi için bir ücret talep etmez.

Ajanslara başvuru da model adayların da aranan en önemli kriterler fiziki özellikleridir, mankenlik başvurusu için, bayan min 175, erkek 185 boy kriteri, fotomodel başvurusu için bayan min 165, erkek 185 boy kriterlerini yarine getirmelidirler. bunların yanısa model adaylarının fiziki görünümünde herhangibi bir orantısızlık olmamalıdır, yüz olarak hoş ve kişiler tarafından beğenilen hatlara sahip olmalıdırlar.

 

Ajans Başvuru

Sadece İstanbul içi başvurular kabul edilir.
Yaş aralığı 18-30
Erkek Boy : Şuan erkek başvuru alınmamaktadır, daha sonra tekrar kontrol ediniz
Bayan Boy: 165-180

İsim Soyisim
Yaş
Boy
Kilo
En Az 5 Kare Fotoğraf

Yukarıda yer alan bilgileri whatsapp, instagram veya mail adresi üzerinden bize ulaştıra bilirsiniz. Sizinle tanışmaya can atıyoruz.

Whatsapp : 0546 843 64 58
E-Mail : [email protected]

 

Büyük Beden Manken

Büyük beden manken, büyük beden fotomodel ve büyük beden prova mankeni yukarıdaki satırlarda da belirttiğimiz gibi özellikler Türkiye de ciddi anlamda bir model açığı vardır, bunun neticesinde büyük beden manken fiyatları normal manken fiyatların daha fazla olarak sektöre yansımaktadır. 38 beden olan manken ve fotomodellerin bazıları daha yüksek bütçeli işler için kilo alma yoluna gitmektedir, Büyük beden manken eksikliği 40-42- ve 44 bedenleri kapsamaktadır. Tabiki burdan çıkarılacak sonuç bu bedenlere sahip olan kişilerin bu mesleği icra edebilecekleri değildir. Büyük beden mankenlik ve fotomodellik yapmak için vucudun ne kadar şişman olsada fid olması, min 170 üzeri boy ve güzel bir yüz. Büyük beden prova mankeni ölçülerin tutmasında en çok zorlanılan bölümdür,

Aktüel Manken Ajansı sizlere daha iyi hizmet ve daha hizli bir sekilde manken model ve çekimleriniz de müsterilerine hizmet vermektedir.
Aktüel Manken Ajansı müsterilerinin istekleri üzerine model ve manken temin etmesin de siz degerli müsterilerimizin islerin de ve çekimlerin de hizli bir sekil de gerçeklestirmektedir. Müsterilerimizi istegi üzerine Aktüel Manken Ajansi Yabanci Manken ve Türk Manken ile sizlere hizmet vermektedir. Sizlere Daha Iyi Hizmet Vermek Için Aktüel Manken Ajansi Ile Iletisime Geçiniz.

 

Manken Ajansı Başvuru

Aktüel manken ajansı müşterileri için en iyi olanı seçer ve hizmet verir, mankenlerini ve modellerini itina ile seçen manken ajansımız sektördeki çizgisini korumak ve davam ettire bilmek adına sadece A plus mankneler ile çalışmkatadır. Modellerini güzellik yarışmalarında derece yapmış, mankenlik eğitimi alan ve ya gelecek vaad eden kişiler arasından seçen Aktüel Ajans bir çok model adayınıda sektöre kazandırmıştır.

 

Manken Ajansı Başvuru Kriterleri

Aktüel Manken Ajansının öncelikli kriteri tecrübedir, tecrübesi olmayan veya eğitim olmamış model adaylarını kadrosuna dahil etmemektedir. Gelecek vaad eden modellerle ise sadece freelance olarak çalışmaktadır. Erkeklerde minimum 185, kızlarda minimum 170 boy aranmaktadır, beden ve ölçüler konusunda bir sınırlama yoktur, yaş aralığı ise 16-26 arasıdır. A plus modellerde yaş 35 a kadar çıkabilir.

Başvurusu değerlendirilip kabul edilen modeller fotoğraf çekimi ve set kart tasarımları için ajansa davet edilir. Aktüel Manken Ajans değerlendirmeri kendi insan kaynaklarında kendi kriterlerine göre yapmakta ve herhangi bir açıklama zorunluluğu yoktur. Aktüel Manken Ajans yaptığı çekimlerden ve kayıtlardan ücret talep etmemektedir.

About the Author: