Hayalet Manken Fotoğraf Çekimi

Hayalet Manken Fotoğraf Çekimi

Hayalet manken fotoğraf çekimi, elbiselerinizin tanıtımı için etkili ve uygun bir maliyet çıkarmanın yoludur. Hayalet manken fotoğraf çekimi ile ürünleriniz manken üzerinde istenildiği gibi oturtula bilir, daha profesyonel ve tutarlı görünmesi sağlana bilir. Canlı mankenle yapılan çekimler satışı olumlu yönde ne kadar etkilesede en büyük dezavantajı çoğu durumda mankenin elbiseden daha ön planda olmasıdır. Buda bazı alıcılarda ne yazıkki olumsuz etkiler yaratmaktadır. Bu durumda hayalet manken çekimi yapmak harika bir seçenektir.

Profesyonel olmayan fotoğraf stüdyoları için ne yazıkki bu hayalet manken etkisi yaratmak biraz sor olablir ve en az bir yıllık bir çekim ve photoshop tecrübesi gerektirir. Aktüel Ajans hayalet maken çekimi ile ülkemizde ilk gerçekleştirilen çalışmalara imza atmıştır.

Hayalet manken çekimi için istenilen görüntünün yakalana bilmesi için ürünün iki farklı şekilde çekilmesi gerekir. Normal düz hali ve ters çevrilmiş hali. Sonrasında bu iki görüntüyü photoshopda birleştirerek istenilen etki oluşturulur. Tecrübenin önemli kısmı photoshop olduğu kadar fotoğraflamanında nasıl çekileceğini bilmek gerekir. En önemli detay ürün önden ve tersten çekildiğinde aynı açıları tuttura bilmektir.

Hayalet Manken Fotoğraf Çekimi için Manken

Hayalet manken fotoğaf çekimi özel tasarlanmış cansız mankenler ile yapılmaktadır, bunu yanısıra fotoğrafçı için biraz zor olsada canlı mankenle veya özel tasarım olmayan bildiğimiz cansız vitrin mankenleri ilede yapıla bilir. Fotoğrafın kalitesinde sonuç değişmeyecektir. Özel tasarım cansız mankenler sadece fotoğrafçının işini kolaylaştırmaktadır. Bizde bu işe ilk girdiğimizde cansız bir manken alarak kollarını boynunu keserek çekime uygun bir hale getirmiştik mesela.
Hayalet manken efetkti ( görünmez manken olarakda bilinmekte bu arada ) oluşturmak için yapacağınız en sağlıklı şey bir çok açıdan çekim yapmaktır. Çünkü yukarıdada bahsettiğim gibi ürünün içten ve dıştan çekimi birleştirildiğinde açı problemleri yaşana bilir. Yani ne kadar çok fazla çekerseniz açıları tutturma olasılığınız o kadar artacaktır. Ki, diğer bir artısıda kullanmadığınız fotoğrafları müşterinize verirsiniz onlarda başka işlerinde kullana bilirler bu çekimleri ilerleyen zamanlarda yani….

Eğer hayalet manken çekimlerinde ( görünmez manken çekimi) canlı model kullanmak isterseniz modelinizin statik durmasına dikkkat edin. Aksi durumda daha ciddi açı prblemleri yaşaya bilirsiniz. Ek olarak modelinizin minimal tarzda şekillendirilmesi ve uzun saşları varsa ürünün önüne gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Hayalet Manken Çekimi Nasıl Yapılır / Ghost Çekim

Hayalet manken çekimi e ticaret mağzanızın profesyonel bir dokunuş sunmanın en iyi ve popüler yoludur. Aktüel Ajans hayalet fotoğraf çekimi ve çekim sonrasındaki photoshop çalışması ile sizlere harika çalışmalar sunmaktadır. Cansız hayalet manken çekimlerini, canlı model kullanarakta yapılabilmektedir. Aktüel Ajans, ürünlerinizi düz bir görünümden çıkartarak hareket ediyormuş etkisi ile daha yaratıcı çekimleri sizlere sunmaktadır.

Hayalet manken çekimi, mankenli ve ya mankensiz moda çekimlerinde gizli kalan detayların tek bir karede ortaya çıkmasına ve potansiyel müştirinin ürününüzü daha iyi tanımasına, ürünleri zihinlerinde görselleştirerek üzerlerinde nasıl duracağını anlamalarının daha kolay olmasını sağlar.

Haylet manken çekimi bazı durumlarda ürünlrinizi tanıtmak için daha etkili ve düşük maliyetlidir. Çekimlerde mankenlerin ürünün şeklini alması daha kolaydır ve buda ürün çekimlerinin daha profesyonel ve tutarlı olmasını sağlar. Canlı mankenler ile yapılan çekimler dikkat dağıtıcı olabilir, bu durumda hayalet fotoğraf çekimi harika bir altrnatiftir.

Hayalet manken çekimi ülkemizde yeni yaygınlaşmaya başlayan fakat yurtdışında uzun süredir popüler olan e ticaret siteleri için yapılan bir moda çekimidir. Hayalet fotoğaf çekimi ile nesnelere alan derinliği ve üç boyut kazandırılarak etkileyici fotoğraflar elde edilmektedir. özellikle müşterileriniz hedef kitle tarafından bir hayli hoş karşılanan hayalet fotoğraf çekimi potansiyel müşteriye doğrudan etki ederek olası satışlar oluşturmaktadır.

İnstagram : @aktuel.ajans