Nasıl Ünlü Olunur

Nasıl ünlü olunur sorusu için 5 Püf Nokta

Nasıl ünlü olunur ile ilk söyleyeceğimiz öneri tabiki ajansımıza kaydolun, Ajanslara kayıt olmak ünlü olmak için geleneksel bir yol olsada hala en etkili yöntemdir. Bir ajansa kaydolduğunuzda ajans sitesini başlıca ziyaret edenler, yapımcılar, yönetmenler, fotoğrafçılar ve tv şirketleridir. Sosyal medyada sizi tesadüfen bulma olasılıklarıda vardır ama bir oyuncu aradıklarında sizi bulmak için sosyal medyada gezinmek yerine ilk bakacakları yer ajans siteleridir. Nasıl ünlü olurum sorusunun en iyi cevabıda budur. Gelelim diğer yöntemlere… BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Nasıl ünlü olunur sorusunun cevabı için size 5 yöntem yazacağım. Katılcağınız bir katalog çekimi veya sosyal medyadaki bir paylaşımınızlada ünlü olabilirsiniz. Günümüz şartlarında kendinizi insanlara tanıtabileceğiniz iki yol vardır. Birincisi ajanslar, ikinciside kendi çabanızla intrenet ve sosyal medyada tanınmak. Oyuncu dansçı model olmak için en iyi yöntem ajanslar iken, müzisyen yada farklı bir özel yetenek için internet daha doğru bir seçenek olacaktır.

nasil-unlu-olunur
nasil-unlu-olunur

Şöhretin ve ünlü olmanın şüphesiz birçok avantajı vardır ve ünlü olmak için bir çok yol olduğunu göreceksiniz. Ünlü olmak için en iyi yollardan biri yetenek geliştirmektir. Sonraki adım bu yeteneği ve kendinizi insanlara pazarlaya bilmektir. Nasıl ünlü olurum ve öyle kalabilirim? çok fazla iş yükünüz olacağını aklınızdan çıkarmıyın. Çünkü bu iş sabun köpüğü gibidir, temmellini iyi atmadığınız sürece yok olup gitmeye mahkum olursunuz. Bu yüzden çok çalışmaya hevesli değil iseniz nasıl ünlü olurum yolu sizin için olması gereken bir yer değildir. Ayrıca en yetenkesiz insan veya çocuk olsanızda yinede bir şans unsuru olarak ünlü olabilirsiniz.

nasil-unlu-olunur
nasil-unlu-olunur

1) Bir Yol Belirleyin ve Vazgeçmeyin

1) Ne Kadar Ünlü Olmak İstediğinizi Belirleyin, Şöhret farklı seviyelerde gelir, mesela okuduğunuz okulda veya iş yerinizde popüler olabilirsiniz. Ülkende veya şehrinde ünlü olablirsin. Yada en iyisi nihai ünlü olma yoluna gidebilir ve dünya çapında ünlü olmak isteye bilirsiniz. Bunların herbirinin kendine özgü avanjları veya dezavantajları olabilir, bu nedenle ilk olarak ne kadar ünlü olmak istediğinize karar vermelisiniz.

2) Bir soruna yaratıcı bir çözüm oluşturun. Hayatınızdaki, iş veya okul çevrenizdeki sorunlara bir göz gezdirin. Eğer eşsiz bir çözüm veya eşsiz bir fikir ile gelebilrseniz, bununla nasıl ünlü olurum cevabını bir anda gerçekleştire bilirsiniz. Bu size zaman kaybettirecek belkidi artık hergün bunları düşünmekten nefret edeceksiniz ve vazgeçeceksiniz. Ama altık kuralın sabırlı ve tutarlı olmak olduğunu unutmayın. Acı bir gerçek olsada sizlerinde takip ettiği gibi ülkemizde 50 yaşından sonra şöhreti yakalayan bir çok ünlü var. Ama sezin avantajınız internet gibi bir hazine olması. O insanlar nasıl ünlü olurum diye bu yola girdiklerinde sizin kadar bilgi kaynağına sahip değillerdi.

3) Kendiniz olun, taklit etmeyin. Bugünün ünlüleri bu soruyu kendilerine sordıklarında ilk oluşturdukları fikir yapısı kendileri gibi olmaktı. Farkındaysanız hiç bir ünlü diğerine benzemez veya benzemeye çalışma, böyle girişimde bulunan kişiler ise hemen farkedilir ve alay konusu olur. Ünlü olmak için birine benzemeye çalışmak en büyük hatalardan biridir. Kendiniz olmanın veya dünyaya bakmanın benzersiz bir yolunu bulunu bularak fark yaratmalısınız. Yani kaykay yapmayı seviyorsan kendi benzersiz figürünü bul, tipik bir patenci görünümüne gitmek yerine kendi yeteneğinizi keşfedin.

4) Ünlü Olmak İçin Yarışmalara Katılın. Nasıl ünlü olunur sorusunun bir başka cevapıda şovlara, yarışmalara veya benzeri tv proglarına katılmaktır. Yetenek isteyen bir çok yarışma gibi yetenek istemeyen şov programlarıda mevcuttur. Bu yarışmalarada göstereceğiniz başarı veya söyleyeceğiniz o anki küçük bir kelime dahi sizi ünlü yapabilir. Sakıp sabancının çok güzel bir sözü vardır ”zengin olmak istiyorsanız, zenginlerin arasında yaşayın’ yani ünlü olmak istiyorsanız ünlülerin arasında takılın.

5) Benzersiz Bir Şekide Cömert Olun. Benzersiz bir şekilde derken bu çok para harcayın herkese yardımedin anlımında değil. Size ait olan çok sevdiğiniz şeyleri paylaşın. Naıl ünlü olunur diyen bir çok insan farkında olmadan bu şekilde ünlü olmuşlardır. Fakat bu teknik için fazla doğal olmanız gerekir. Ünlü olmak için bişeyleri paylaşmamalısınız. Siz paylaştığınızda zaten ünlü olmanın kapıları bir şekilde açılacaktır. Nasıl ünlü olurum diye hiç bir girişimde bulunmayan bir adam var. Kaşlarının uzunluğu yaklaşık 12 cm. Bağış toplayan bir grup için kameralar önünde bu adam kaşlarını kestirdi. Ve bir anda ülkenin gündemine oturdu. Biraz saçma bir durum evet ama bahsettiğimiz cömertlik için ideal bir metafor.

6) Ünlü Olmak İçin Bir Dünya Rekoru Üzerinde Çalışmak. Bir baska cevabı bir dünya rekoru kırmanız olabilir. Dünya rekoru kayıtlarına interenetten göz atarak ünlü olmak için size yatkın olan birtanesi üzerinde çalışabilirsiniz. Tabi okuyacağınız bu yazıların mutlaka bir guinness rekor kitabı yöneticisi tarafından doğrulanmış olması gerekir. Bu tercihi yaparken insanların önemsediği bir kategori seçmeniz önemli tabiki.

7) Sıradış Bir Video Yayınlayın. sosyal medya odaklı bir dünyada kısacık bir video ile ünü yakalaya bilirsiniz. Çok zor birşey olmak zorunda değil. Sadece ilgi çekici ve eğlenceli olmalı. İyi bir fikir için iyi çevrenizi iyi gözlemleniz yeterlidir. Herkese açık bir yerde komik bir video olabilir bu. Yaratıcı olun ve videoyu önce kendiniz komik bulduğundan emin olun. Siz kendinizden hoşlanırsanız ve eğlenirseniz, kitlenizin videolarınızı beğenme olasılığı daha fazla olur.

2) Nasıl Ünlü Olunur ; Yeteneğinizi Geliştirin

1) Yetenek Geliştirin; Bir şeye doğuştan yenekli iseniz başlamak için iyi bir şans. Ancak seçeceğiniz yetenek kesinlekle zevk alacağınız birşey olmalı. Bu yetenek üzerinde uzunca bir süre çalışmalıgerekiyorsa eğitim alamlısınız. Aksi durumda ünlü olmak uğruna mutsuz bir yaşam sürersiniz. Ayrıca insanlar yaptığınız işe ne kadar tutku ile bağlı olup olmadığınız hemen anlayacakları için kesinlikle aşık olmayacağınız bir işe yönelerek zaman kaybetmeyin. Sevdiğin işi yap çok klişe bir söz olsada inanın çok doğru.

Ünlü olmak için gerekenlerin başında müzik, oyunculuk, yazı veya resim gibi sanatsal kariyerleri değerlendirilmesi iyi olur. Ancak unutmayınki bu alanlarda kendinizi iyi pazarlamak ve iyi bir isim yapmak gerekir, aksi durumda kısa bir ünlülük durumu yaşarsınız. Oyuncular müzisyenler gibi sanattaki kariyeriyerinizi şöhretle birleştirmeye çalışın. Bu durumsadece oyunculuk ve müzsizyenlik meselesi diğil. Şahsen benim çok yajın bir arkdaşım ünlülerin veterinerliğini yapıyor ve onlarla birlikte dolaşarak beraber olarak bir şekilde kariyeri üzerinde ünlü oluyor.

3) Nasıl Ünlü Olunur ; En İyisinden Öğrenin

Geliştirmeye çalıştığınız yetenek her ne olursa olsun, muhakkak bir uzmandan faydalanın. Onu taklit etmeyin ama tecrübelerinide göz ardı etmeyin. Bu, özel veye kurs ortamında ders almak, internetten araştırma yapmak veya kitapları okumakta olabilir. Ki bunların hepsini birdende yapabilirsiniz. Başkarının yardım etmesine engel olma.

Ünlü Olmak İçin Uygulama Uygulama Uygulama.

Önce hoşunuza giden hemen herşeyde bir kaç uygulama yapın ve nelere yeteneğiniz olduğunu keşfedin. Daha sonra nasıl ünlü olurum becerinizi bulduktan sonra onun üzerine yoğunlaşarak sürekli denemeler yapın. Başlarda muhakkak zor gelecek, bıkacak vazgeçmek isteyeceksiniz. Ama sakın bu hatalara düşmeyin. Nasıl ünlü olunur sorusunun altın anahtarının istikrar olduğunu sakın unutmayın.

4) Nasıl Ünlü Olunur ; Kendinizi Markalayın

Ünlü olmak için oluşturacağiniz kişisel marka zaten var olan karakterinizin temellerine dayanmalıdır. Ancak kendinizi ünlü olarak tüm dünyaya göstermek isterseniz bunun yerine sizi benzersiz kıalcak olan bir yeteneğinize dayanmalısınız.

Sosyal medyada kendinizi tanıtın. Nasıl ünlü olunur diyen günümüzü bir çok ünlüsü sosyal medya aracılığı ile üne kavuştular. Sosyal medya ünlü olmanın en kolay yoludur internet. Markanızı oluşturacak yayınları, videoları, fotoğrafları veya blogları oluştura bilirsiniz. Oluşturacağınız içerikler güvenverici olsun bu şekilde insanlara bişeyler sunarken sizinde tanınmanıza yardımcı olacaktır. Nasıl ünlü olunur dedikten sonra yeteneğinizi pazarlamaya çalışıyorsunuz diyelim, şarkı söylerken dans etmek gibitakipçileriniz durgun görseller yerine hareketli içerikler sunmanız daha fazla beğeni toplayacaktır. Öte yandan yaptığınız çalışmalara insanların yorum yapmasına izin verin. Bu yorumlar bazı durumlarda olumsuzda olabilir ama olumsuz yoruma itiraz edecek kişininde sizin için ücretsiz içerik ürettiğini göz ardı etmeyin.

5) İnsanların Sizi Takip Etmeye Teşvik Edin

Ünlü olmak için sosyal medyada içerik üretmek şarttır, fakat bir takipçi kitlesi oluşturamıyorsanız ürettiğiniz içerik zaman kaybından öteye gidemez. Arkadaşlarınızın sizi takip etmesini isteyin demeyeceğim çünkü bu kadar küçük bir grupla malüm ünlü olmanız imkansız. Fotoğraftan çok video çekin. Yeteneklerinizi gösteren insanları güldüren eğlendiren videolar. Diğer insanların paylaşımlarını beğenin yorumlar yapın ve paylaşın. Spam üretmekten ve sahte takipçi olayından kesinlikle uzak durun.

Sadece sosyal medya değil geleneksel medyadada boy göstemeniz gerekir. Gerçi bu işin ikinci kısmı. Peki bu bölümü nasıl gerçekleştireceksiniz. Geleneksel medyada yer alabillmek için öncelikle manken ve cast ajansları ile iletişim kurun. Bu ajanslar sizi katalog çekimleri, reklam filmleri ve dizi filmler gibigeleneksel medyanın baş aktörü olan kanallara yönlendireceklerdir. Bu şekilde nasıl ünlü olunur sorusuna kaliteli bir dönüş alabilirsiniz. Geleneksel medyada yer alarak ünlülerle tanışma ve onlarla arkdaş olma imkanlarıda yakalarsınız bu şekilde sizlerde ünlü olabilirsiniz.

Nasıl ünlü olunur diyorsanız ilk önce korkularınızı yenin ve başarısız olmaktan korkmayın. Günümüz ünlülerinin ünlü olmak için 100 lerce belkide 1000 lercekez görüşmelere gittiklerini ve hepsinin başarısızlıkla sonuçlandığını unutmayın. Bu birazda şans işidir belki ilk görüşmeniz belkide 1000. görüşmenizde ünlü olma hayallariniz gerçek olablir.

Ünlü Olmak İçin Kısaca Yapmanız Gerekenler

Nasıl ünlü olunur diye araştırmaya başladınız. Şöhretin ve ünlü olmanın şüphesiz birçok avantajı vardır ve ünlü olmak için bir çok yol olduğunu göreceksiniz. Ünlü olmak için en iyi yollardan biri yetenek geliştirmektir. Sonraki adım bu yeteneği ve kendinizi insanlara pazarlaya bilmektir. Nasıl ünlü olunur ve öyle kalabilirim diyorsanız çok fazla iş yükünüz olacağını aklınızdan çıkarmıyın. Ünlü olmak günümüz interneti ve sosyal medya aracılığı ile başka bir boyut kazanmış olsada hala en etkili yöntem cast ve model ajanslardır. Tüm yapımcılır, fotoğrafçılar ve medya firmaları için ilk bakılacak yer ajansların sitesidir. Bu nedenle sizlerinde ilk yapacağı bir ajansa kayıt yaptırmaktır.

Çünkü bu iş sabun köpüğü gibidir, temmellini iyi atmadığınız sürece yok olup gitmeye mahkum olursunuz. Bu yüzden çok çalışmaya hevesli değil iseniz nasıl ünlü olunur yolu sizin için olması gereken bir yer değildir. Ayrıca en yetenkesiz insan veya çocuk olsanızda yinede bir şans unsuru olarak ünlü olabilirsiniz.

About the Author:


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir