Cast Ajans

model-basvuru
model-basvuru

Cast ajans aracılığı sizlerde kendi kişiliğinize uygun olan yapabileceğinizi düşündüğünüz roller için Aktüel Model Ajans ailesine katıla bilir ve ünlü olabilirsiniz. Cast ajans yapım şirketleri tv kanalları ve yönetmenlerin talep ettikleri oyuncu seçimleri için büyük bir titizlikle çalışır istenilen rollere uygun gördükleri oyuncuları sunarlar. Bunlar için cast ajans başvurunuz profesyonel bir ekip tarafından değerlendirmeye alınır ve uygun bulunan oyuncu adayları mülakat için ajansa davet edilir.

Başvuruların bir çoğu model ajans tarafından kabul edilmektedir. Bunun nedeni ise sonuçta bu mankenlik veya fotomodellik işi değil, belirli bir boy yada fiziki özellikleriniz olması gerekmemektedir. Aktüel model ajans sadece tecrübe kriterini şart koşmaktadır. Aktüel model kadrosunda yer alan bütün modeller ve oyuncular en az iki yıllık bir tecrübeye sahip olmaları gerekir.

Cast ajans yukarıdada bahseetiğim gibi oyuncu olabilmeniz için hiç bir fiziki özellik istemez. Bu sektörde yer almak istiyorsanız ( aktüel model için tecrübe gerekmektedir ) kendinizi olan ve ben bu işi yapablirim özgüveni, iletişim kurma, diyalog becerisi yeterlidir. Bu şartları yerine getire biliyorsanız sektörde sizi bekleyen bir çok rol olduğuna emin olabilirsiniz. Bir dizi veya sinema oyuncusu olabilmeniz için cast ajans sizleri gerekli olan tüm eğitimlerden ve çekim süreçleri konusunda yapılması gereken bilgilerden haberdar edecektir. Bir cast ajans ile başlayan medya serüveniniz hayal daha edemeyceğini çok güzle noktalara gelebilir.

Bu işi her ne kadar para içinde yapıyor olsanız bir çoğunuz için yaşam tarzı olacak ve gündelik yaşamlarınıza ve insan ilişkilerinize doğrudan etki edecektir. başarılı bir aktris veya aktör olableceğinizi düşünüyorsanız, çeklecek her sinema filmi için sizler için bir rol muhakkak vardır. Yapmanız gereken tek şey bir cast ajans kapısı çalımaktır.

Cast Ajans Başvuru

oyuncu ajansi
oyuncu ajansi

Cast ajansları başvuru, günümüz televizyon kanalların, sinemanın ve özellikle dizilerin artışı ile en yüksek seviyelerde talep almaktadır. Bu sayede oyunculuğa ve tv ye yeteneği olan bir çok oyuncu için yeni fırsatlara olanak doğmuştur. Oyunculuk sunucuk ve medya ile ilgili insan kaynaklarının yüzde 80 i oyunculuk başvurusu ile hayat bulmaktadır.

Sizlerde oyunculuk başvurusu ile tv medya da bir yer edinerek kendinizi en iyi ve en mutlu olcağınız şekilde ifade edebilme şansını yakalaya bilirsiniz. Yukarıdada belirtiğimiz gibi son zamanlarda dizi sektöründeki büyüme cast ajanslarına olan talebi en üzst düzeye çıkartmıştır. Bu gelişimde sizlerde payınızı almak ve televizyon dünyasında şöhreti yakalamak istiyorsanız hemen Aktüel Manken Ajans kadrosunda yerinizi almalısınız.

Oyunculuk başvurusu bölümü sizleri en iyi ve güvenilir bir şekilde sektöre kazandırmak için çok titiz ve özenle çalışırlar. Yapılan cast ajansları başvurusu sonrası ajans yetkilileri sizi değerlendirerek uygun görmelere durumunda ajansa davet ederler. Bu görüşmeler güzellik ve çirkinliğe bakılmadığından dolayı genel olarak olumlu sonuçlanır. Onayın ardından adayın fotoğrafları yoksa 10 kare kadar fotoğrafı çekilerek sunumlara hazır hale getirilir.

reklam-oyunculugu
reklam-oyunculugu

Cast ajansları kadrosunu dahil olan oyuncu ve modeller tv kanllarına ve yapımcılara cv leri gönderilir aynı zamanda dışarıdan gelecek müşteriler için web sitelerinde profilleri oluşturulur. Modeli veya oyuncuyu uygun gören yapım şirketleri ajansla iletişime geçerek uyuncuyu talep eder. Böylece ışıltılı bir dünyanın kapısı sizler için açılmış olur. Bundan sonrası sizlerin yeteneğine kalmıştır.

Cast ajansları başvuru yapan ve kadroya dahil olan bir aday için oyuncu manken olmak o kadarda zor değildir. Her şey bir yapımcının veya yönetmenin aradığı karakter olmakktadır. Malum bir film veya dizide hemen her karakterde insan mevcut be nedenle işiniz çok zor olmayacaktır. Küçükte olsa biyerden başlarsınız. Tabiki her şeyin başında sizin kendinize ve bu mesleğe inanıyor olmanızda gizli. Bir çok rol için konuşma beceriniz doğaçlama yeteneğiniz ve ezberiniz iyiyse oynayamayacağınız bir rol yoktur diye bilirim.

Cast Ajans Oyuncu Başvuru Kriterleri

Yeni olduğunuz yapımcı tarafından bilindiğinden oyun önesi işinizi kolaylaştıracak bütün oyunculuk taktikleri ve püf noktalar sizlere anlatılacaktır. Tabiki çok iyi bir oyuncu olmak için sadece yetennek yetrli değildir. Eğer bu meslekte ilerlemek ve üst noktalara çıkmak istiyorsanız iyi bir eğitim almanız şarttır. Cast ajansları başvuru sonucunda sağlanmış olan bütün seçenekler sayesinde her yaş gurubundan her boydan bedenden ve cinsiyetten kişiler başvuru yapa bilirler.

Tabiki cast ajans başvurusu her zaman sizi ticari bir hayatın içine çekmek için hizmet vermez kimileri içinde bir hayat tarzı, mutluluk duyacağı ve sadece eğlenmek için bu sektörede yer almak isteyen oyuncu adayları içinde faliyet gösteriler. Tabiki bunun yanında yine para kazanacaksınız. Sizleri ve medyayı en iyi şekilde temsil eden cast ajansları her iki tarafında tüm haklarını koruyarak sektör için çaba harcamaktadır.

Cast Ajans Güvenilir mi ? En İyi Cast Ajansları

cast ajans
cast ajans

Cast ajansı da manken ajansı gibi genel olarak reklam ve film endüstrisine hizmet vermektedir. Günmüz Türkiyesinde sinema ve reklamdan çok dizi sektörü ve yarışma programlarına hizmet veren cast ajanslar, çok geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olmalıdırlar. tahmin edileceği üzere fotomodel ve manken ajans kadrolarının yaş aralığı ekstra bir durum olmadıkça 17 – 30 dur, fakat oyunculuk ajansları birkaç aylık bebekten 80 yaşındaki insanlara kadar bir oyuncu kadrosu hedefler.

Ülkemizde son yıllarda gelisen ve büyüyen dizi sektörü beraberinde cast ajansları nda büyümelerine ve sayılarının artmalarına neden olmuştur. Aktüel Manken Ajans, kendi kadrosunda bulundurmasa da çözüm ortağı ajanslar aracılığı ile cast ajans hizmeti de vermektedir.

Manken ve Cast Ajansları

cast ajans
cast ajans

Cast Ajansları ve Manken ajansları bulunduğu ajans sektörüne uluslar arası kalite ve standartlarında manken, fotomodel, stand ve fuar hostesi, büyük beden manken, çocuk oyuncu, yabancı manken, erkek manken, defile mankeni ve oyuncu seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Manken ajansları müşterilerinin imajına, kataloglarına web sitelerine ve fuar standlarına değer katmak için çaba göstermektedir. Aktüel Manken Ajansı, genç ve kreatif bakış açısına sahip çalışanları ile müşterileri için sürekli yeni fikirler ve manken fotomodel seçenekleri üretmektedir.

Manken Ajansı bir çok yerli ve yabancı mankenler ile çalışmaktadır, ağırlıklı olarak yerli modellerin tercih edildiği ülkemizde ünlü ve no name birçok modeli kadrosunda bulunduran manken ajansı müşterine geniş bir model yelpazesi sunmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi yerli olan modeller şuan tercih ediliyor.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]