Erkek Mankenler

Erkek mankenler başta moda olamak üzere bir çok sektöre hitap etmektedir. Erkek mankenler istenilen yaşta ajanslara başvuru yapıla bilir. Müşteri taleplerine duruşunuz kültürünüz ve ışığınızla cevap vereblileceğinize inanıyor, modayı ve gündemi takip ediyor ve istanbulda yaşıyor iseniz ajansımıza başvuru yapabilirsiniz.

erkek manken
erkek mankenler

Erkek manken ajansları yeni yapılacak bir mankenlik başvurusu değerlendirirken dikkate aldığı bazı kriterler vardır, bunlar aşağı yukarı bir çok ajansda aynı olasada farklılık gösteren ajanslar vardır, Aktüel Ajans bünyesinde yer alacak bir erkek mankende tecrübe, defile olmasada en az 10 15 fotoğraf çekimine katılmış olamsı gerekmektedir. Tabiki bu durumda gidip portfolyo çekimleri yaptırmamalısınız demiyoruz, diğer ajanslara katılmak için ücretli veya ücretsiz portfolyolar çektirerek başvuru yapablirsiniz, Ama ne olursa olsun bir erkek manken ajansı ile çalışmak istiyorsanız göndereceğiniz fotoğraflar portfolyo çekimi veya katıldığınız ticari çekimler olsun farketmez, profesyonel fotoğraflar gönderin.

Erkek manken olmak için ajansımızda boy kriteri 185 dir. Şişman olmanız veya fitness modeli olmanız için bir engel yoktur. Sonuç olarak büyük beden erkek manken isteyende, spor çekimleri için fitness modeli isteyen firmalarda mevcuttur.

Erkek Mankenler Ne Kadar Ücret Alırlar

Görümünüze ve sizin görümünüze sektörde ne kadar ihtiyaç olduğuna göre bu rakamlar değişir. Yukarıda bahsettiğim gibi büyük beden biriside manken olabilir ama fit görünen birisi kadar kazanamaz, aslında büyük beden erkek mankenler az bulunduğu için daha çok kazandıkları zannedilir ama büyük beden ile çekim yapan bir marka, fotoğrafları sadece web sitesinde veya katalogda ürün satışı için kullanır ama kolay kolay vitrinine kayarak marka yüzü yapmaz ( sadece büyük beden satış üzerine kurulu olan firmalar hariç ) durum böyle oluncada fit görününlü yakışıklı ve tecrübeli olan modeller daha fazla kazanır. Yalnız şöyle bir durum vardırki erkek mankenlerin günlük bütçereli bayan mankenlerinkinden daha yüksektir.

Eğer tecrübeniz yok ise haliyle ilk zamanlarda düşük bütçelere çalışırsınız, ama mutlaka kaydolacağınız ajansın sitesinde yer alın. Yapım şirketleri bu siteri sürekli ziyaret ederek projeleri için yeni yüzler aramaktadır. Yani hiç umulmadık bir anda büyük bir dizide veya sinema projesinde yer alabilirsiniz.

Erkek Mankenler ile Çalışmanın Şartları Nelerdir

erkek manken
erkek mankenler

Aktüel erkek mankenler ajansı olarak tecrübesi olan ve 185 üzeri tüm adaylar için kadromuzda yer vardır. Özellikle moda çekimlerinde modelin kıyafeti en iyi şekilde ön plana çıkarta bilmesi için uzun bir boya sahip olması gerekmektedir. Video çekimleri için 180 yeterli olsada, fotoğraf çekimleri için 185 boy kriteri vardır. Bu kriter Aktüel manken ajansı için geçerlidir. 175 boyu kabul eden ajanslarda vardır. Büyük beden manken olsanızda, fit bir manken olsanızda ajansa başvuru yaptığınız halinizi ve vucudunuzu stabil tutmak zorundasınız.

erkek manken
erkek mankenler

Çünkü ajans sizin bu durumunuzu takip edemez, sizi 50 beden olarak müşteriye sunduğunda o çekime 50 beden olarak gitmeniz gerekir. Modellik başvurusu yapan bazı adaylar sadece güzel bir fizikleri olduğu için için ajansa kabul edilecekleri yanılgısına düzerler. sadece yüzünüzün güzel olması veya sadece fiziğiniz güzelolması bu iş için yeterli değildir. Bahsi geçen konu mankenlik her halinizle güzel olmak zorundasınız ki kültürünüz, duruşunuz, konuşmanız yaydığınız bir ışık olmalı, sadece elim güzel, yüzüm güzel fiziğim güzlle manken olunmuyor maalesef.

erkek manken
erkek mankenler

Erkek Manken

Erkek manken bayan manken gibi belirli bir yaşta değil, istediği yaşta mankenlik mesleğine başlaya bilir. Erkek manken ile bayan mankeni mesleğe başlama yaşları ülkemizde insanların mankenlik mesleğine bakış açıları nedeni ile farklılık göstermektedir. Erkeklerin bayanlara göre daha özgür olma nedeninden kaynıklıdır. Müşterilerin isteğini yerine getire bilecek yaşta olduğunu düşünen, modayı takip eden kaliteli bir imaja ve duruşa sahip olduğunu düşünen her erkek kişi bu sektörü kendine meslek edine bilir.

erkek manken
erkek manken

Manken ajansları erkek manken tercihi yaparken hemen hemen aynı fiziksel ve kişislel özellikleri ararlar. Ajans müşterilerinin bazılar a plus karizmatik avrupayi bir görüntü isterken bazılarıda daha sıradan bir imaj istemektedirler. Bu nedenledirki görünüşü her türde oaln erkekler bu mesleği yapabilir. Bayan modeller şıklığı ve zerafeti temsil ederken, erkek mankenler duruma göre gücü temsil edebilmektedirler. Model ve ürünü özdeşleştirmek isteyen firmalar ise sade ve fazla photoshop gerektirmeyecek erkek mankenleri tercih etmektedirler.

erkek manken
erkek manken

Kısacası erkek manken olmak için öncelikle fiziğinize ve duruşunuza güvenmeniz gerekmektedir, bu kriterleri yerine getiriyorsanız bütün paranızı portfolyo çekimlerine harcamanıza gerek yoktur. Başara kazanacağınız tecrübeler ile doğru orantılı olarak gelecektir. Büyük beden erkek manken, prova mankeni, defile mankeni, fotomodel gibi aranan erkek manken sektörü mevcuttur. Tabi her ne kadar erkek manken ihtiyacı olsada bayan mankeni olan ihtiyaç kadar değildir. Durum böyle olunca erkek mankenlerin kazancıda bayanlara istinaden düşüktür. Yüz ifadenize müşteriler tarafından ne sıklıkla ihtiyaç duyulduğuna göre geliriniz belirlenir

erkek manken
erkek model

Mesleği ilk girdiğiniz aylarda hatta yıllarda çok yüksek bir gelir elde edemeyeceğiniz bilmelisiniz. Uzunca bir süre yerli ve yabancı büyük reklam ajansları ve televizyon sektöründen teklif bekleye bilirsiniz. Göztereceğiniz sabır ile tv kanllarında yer alma veya bilindik bir manken olarak büyük modacıların defilelerinde yer alabilirsiniz. Bu seviyeye gelinceye kadar etkinlik, fuar ve promosyon çalışmalarında bulunmanız gerekmektedir. Mesleğin güzel yanı ise yaşlandığınızda dahi bu meslekten kazanç elde etmeye devam edeceksiniz. Manken ajans müşterilerinin ajanstan ne yaşta bir model isteyeceği hiç bir zaman kestirilemez. Aynı zamanda spikerlik ve sunuculuk gibi çalışmalarda da yer alabilirsiniz. Buradaki kritik nokta duruşuşunuzu bozmamanız ve sizi iyi lanse edecek kalieli bir manken ajansıdır.

erkek manken
erkek manken

Erkek manken için teknik konular

Erkek manken öncelikle kendini değil ürünü ön plana çıkarmalı ve taşımalıdır, bunun içinde fotomodellik için min 185 cm, defile mankenliği için ise min. 190 boya sahip olmalıdır. Dönemsel olarak 180 boy yeterli olsada, 190 olan bir erkek mankene göre her zaman ikinci planda kalırsınız. Bunun yanısıra manken ajansına kabul edildiğiniz ölçüleri muhakkak korumanız gerekmektedir, harici bir durumda sürekli olarak ajansa yeni ölçülerinizi bildirmeniz gerekmektedir.

erkek manken
erkek manken

Çünkü ajans sizin kendisine en son verdiğiniz ölçüler ile sunum yapmaktadır. Duruş, fizik ve iyi bir yüzünüz varsa top model olma şansınız çok yüksektir. Mankenlik mesleeğinde çok gerekmesede fotomodellik için yüz duruşu çok önemlidir. Erkek mankenlerin en büyük yaptığı hatalardan biri ise, kaslı olursam yakışıklı oluurum düşüncedir. Bu tamamiyle yanlış bir aldıdır, evet iyi bir vucuda sahip olmalısınız ama badici tarzında bir vucut hiç bir zaman sektörde rabet görmemektedir. Olması gereken ölçüler müşterinin taleplerine göre değişsede, ideal olan ölçülerini koruyan modeller her zaman daha fazla kazanç elde etmektedir.

İnstagram : @aktuel.ajans