Yüz Mankeni

Yüz mankeni genel olarak kozmetik söktöründe yer alan çekim veya reklam filmleri için tercih edilmekle beraber, daha farklı bir çok sektördede yer almaktadır. Güzel bir yüze, fiziğe ve temiz bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız Aktüel manken ajans ailesinde sizleri aramızda göremekten büyük bir mutluluk duyarız. Yüz mankeni olmak için fiziğiniz hiç bir önemi yoktur diyen kişilere itimat etmeyiniz. O kişilerin bahsettiği mankenlik değil oyunculuktur. Veya manken ajanslarında değil reklam ajansları için çalışan kişilerdir.

Yılbaşı Çekilişi, 3 Kişiye Ücretsiz Portfolyo Fotoğraf Çekimi

Kozmetik ürün çekimi ( l’oréal yüz mankeni gibi )dahil bütün çekimler için yüz mankeninin fiziği önemlidir. Boy ikinci planda olsada beden olarak 34-38 arası bir bedene sahip olunmaldır. Tabiki büyük beden isteyen markalarda oluyor, ama yüzde 1 bile değil, binde bir olan bir durumdur. Düzgün bir fiziğe sahip olmayan arkadaşlar başta oyunculuk ajansları olmak üzere bir çok cast ajansına yüz mankeni olarak başvuru yapabilirler.

Instagram

Yukarıdada belirtiğimiz gibi yüz modeli , parfüm, makyaj malzemeleri, kremler ve benzeri kozmetik ürün çekimlerinde yer alırlar, bununla birlikte yüz modeli reklam ajanslarında gelecek başka herhangi bir ürünün çekimlerinde de yer alabilir. Bu tarz çekimler genellikle dergilerde ve bilboardlarda yer almaktadır. Bu da yüz modeline eğer düzgün bir fiziğe sahipse ünlü olma yolunda ilerlemesi için iyi bir fırsat verir.

Günümüz manknelerinin bir çoğu reklam çekimleri ve bilboard çekimlerine yüz modeli olarak yaptıkları çekimler ile bugünkü konumlarına gelmişlerdir.

Yüz Mankeni Maaşlar Ne Kadardır ?

Yüz mankeni yapılan çekimin nerde kullanılacağını bağlı olarak alacağı ücret değişir. Eğer e-ticaret ve katalog çekimi için kullanılacak ise bir yüz modeli aylık 3-4 bin arası kazana bilir. Çekim video ve tv kanllarında yaınlanacak ise bir çekim için ortalama 1000 TL kazanıla bilir. Bunlar bir yüz modeli için ortalama fiyatlardır. Çekimi yaptırcak firmanın marka değeri ve çekimin ne kadar süreceği gibi etkenler fiyatı değiştirir.

Not: Yüz modeli olarak çalışacak kişilerin cilt bakımlarını çok dikkat etmeleri gerekir. Yüzdeki kusurların makyözlerle kapatılacağı yanılgısına düşmemelidirler. Makyajla gözün göremeyeceği kadarı kapatılsa bile yüksek çözünürlüklü makinalarda detaylar görünmektedir.

erkek-mankenler
erkek-mankenler