Yüz Mankeni

Yüz mankeni

Genel olarak kozmetik söktöründe yer alan çekim veya reklam filmleri için tercih edilen yüz mankeni daha farklı bir çok sektördede yer almaktadır. Güzel bir yüze, fiziğe ve temiz bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız Aktüel manken ajans ailesinde sizleri aramızda göremekten büyük bir mutluluk duyarız. Yüz mankeni olmak için boyunuzun veya fiziğiniz hiç bir önemi yoktur diyen kişilere itimat etmeyiniz. O kişilerin bahsettiği mankenlik değil oyunculuktur. Veya manken ajanslarında değil reklam ajansları için çalışan kişilerdir.

MODELLERİMİZ ve ÇEKİMLERİMİZ GÖRMEK İÇİN İNSTAGRAM DA BİZİ TAKİP EDİN

İnstagram : @aktuel.ajans

Kozmetik ürün çekimi hariç diğer bütün çekimler için yüz mankeninin boyuda önelidir. Erkekler minimum 185, bayanlar minimum 170 boyunda olmalıdır. Tabiki bu kriterler Aktüel Ajans için geçerlidir. Bu fiziğe sahip olmayan arkadaşlar başta oyunculuk ajansları olmak üzere bir çok manken ajansa yüz mankeni olarak başvuru yapabilirler.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN…

 

 

Yukarıdada belirtiğimiz gibi yüz mankeni, parfüm, makyaj malzemeleri, kremler ve benzeri kozmetik ürün çekimlerinde yer alırlar, bununla birlikte yüz mankeni reklam ajanslarında gelecek başka herhangi bir ürünün çekimlerinde de yer alabilir. Bu tarz çekimler genellikle dergilerde ve bilboardlarda yer almaktadır. Bu da yüz mankenine eğer düzgün bir fiziğe sahipse ünlü olma yolunda ilerlemesi için iyi bir fırsat verir.

Günümüz manknelerinin bir çoğu reklam çekimleri ve bilboard çekimlerine yüz mankeni olarak yaptıkları çekimler ile bugünkü konumlarına gelmişlerdir.

 

Yüz Mankeni Ne Kadar kazanır ?

Yüz mankeni yapılan çekimin nerde kullanılacağını bağlı olarak alacağı ücret değişir. Eğer e-ticaret ve kataloglarda kullanılacak ise bir yüz mankeni aylık 3-4 bin arası kazana bilir. Çekim video ve tv kanllarında yaınlanacak ise bir çekim için ortalama 2000 TL kazanıla bilir. Bunlar bir yüz mankeni için ortalama fiyatlardır. Çekimi yaptırcak firmanın marka değeri ve çekimin ne kadar süreceği gibi etkenler fiyatı değiştirir.

 

About the Author: