Yüz Mankeni

Yüz Mankeni

Yüz mankenliği, sadece yüzle gerçekleştirilen çekimlerdir. Yüz mankeni genel olarak kozmetik sektöründe yer alan çekim veya reklam filmleri için tercih edilmekle beraber, daha farklı bir çok sektörde de yer almaktadır. Güzel bir yüze, fiziğe ve temiz bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız Aktüel Manken Ajans ailesinde sizleri aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyarız. BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Yüz mankeni olmak için fiziğiniz hiç bir önemi yoktur diyen kişilere itimat etmeyiniz. O kişilerin bahsettiği mankenlik değil oyunculuktur. Veya manken ajanslarında değil reklam ajansları için çalışan kişilerdir.

Kozmetik ürün çekimi hariç diğer bütün çekimler için yüz mankeninin fiziği önemlidir. Boy ikinci planda olsa da beden olarak 34-38 arası bir bedene sahip olunmalıdır. Tabi ki büyük beden isteyen markalarda oluyor, ama yüzde 1 bile değil, binde bir olan bir durumdur. Düzgün bir fiziğe sahip olmayan arkadaşlar başta oyunculuk ajansları olmak üzere bir çok cast ajansına yüz mankeni olarak başvuru yapabilirler.

Yukarıda da belirtiğimiz gibi yüz modeli , parfüm, makyaj malzemeleri, kremler ve benzeri kozmetik ürün çekimlerinde yer alırlar, bununla birlikte yüz modeli reklam ajanslarında gelecek başka herhangi bir ürünün çekimlerinde de yer alabilir. Bu tarz çekimler genellikle dergilerde ve bilboardlarda yer almaktadır. Bu da yüz modeline eğer düzgün bir fiziğe sahipse ünlü olma yolunda ilerlemesi için iyi bir fırsat verir.

Günümüz mankenlerinin bir çoğu reklam çekimleri ve bilboard çekimlerine yüz modeli olarak yaptıkları çekimler ile bugünkü konumlarına gelmişlerdir.

Yüz mankenliği için profesyonel ve donanım fotoğraf makineleri ve ışık sistemleri gereklidir. Yüzün pürüzsüz gözükmesi gereklidir. Yüz mankenliğinde çekimden önemli bir önemli durak ise Photoshop’tur. Photoshop ile yüzdeki gözenekler, renk eşitsizlikleri düzenlenir ve çekilen yüz çekiminin kusursuz olması için kaliteli bir çalışma gereklidir.

Yüz mankenliği için yüzün ifadeleri çok önemlidir. Yüz mankenleri, çekimlerde belirli ifade oluşturmalıdır. Yüzdeki ifade, fotoğrafa anlam katar. Gözlerin kısılması, dudakların kıvrılması, mankenin başını kaldırması gibi şeyler çekimi farklı bir görünüme sokabilir.

Yüz Mankeni Ne Kadar kazanır ?

Yüz mankeni yapılan çekimin nerde kullanılacağını bağlı olarak alacağı ücret değişir. Eğer e-ticaret ve katalog çekimi için kullanılacak ise bir yüz modeli aylık 3-4 bin arası kazana bilir. Çekim video ve TV kanallarında yayınlanacak ise bir çekim için ortalama 1000 TL kazanıla bilir. Bunlar bir yüz modeli için ortalama fiyatlardır. Çekimi yaptıracak firmanın marka değeri ve çekimin ne kadar süreceği gibi etkenler fiyatı değiştirir.

Not: Yüz modeli olarak çalışacak kişilerin cilt bakımlarını çok dikkat etmeleri gerekir. Yüzdeki kusurların makyözlerle kapatılacağı yanılgısına düşmemelidirler. Makyajla gözün göremeyeceği kadarı kapatılsa bile yüksek çözünürlüklü makinalarda detaylar görünmektedir.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

About the Author:


4 Comments:

 1. Yonca Görer
  Şubat 23, 2021
  Reply

  Merhaba karakteristik bir yüzüm olduğunu düşünüyorum ve yüz mankenliği yapmak istiyorum.

  • admin
   Şubat 24, 2021
   Reply

   Merhaba, başvuru bölümünden iletişime geçebilirsiniz

 2. Ozan
  Mart 27, 2021
  Reply

  Benim adım ozan ve yüz modeli olmak istiyorum umarım beni alırsınız

  • admin
   Mart 28, 2021
   Reply

   Merhaba, başvuru bölümünden fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir