Kayıt Ücreti Almayan Ajanslar

Kayıt ücreti almayan ajanslar tam anlamıyla güvenilir ajanslarıdr, ama bu diğer ajansların buna hakkı olmadığı anlamına gelmez. Sizinde dikkat etmeniz gerek şey bir ajans kayıt ücreti talep ediyor ise size portfolyo çekimi yapmak zorundadır. Eğer parayı sadece sizi sitesine eklemek için alıyorsa, haksız kazanç demeyeceğim ama yinede o tür ajanslardan çok umutlanmayın. Kayıt ücreti almayan ajanslar aksine bu tür ajansların çoğu parayı iş yaptığı firmalardan değil sizler gibi model adaylarından kayıt ücreti alak kazanmayı tercih ediyorlar. ÜCRETSİZ AJANS BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Manken Ajans ilk önce kayıt ücreti diye bir para talep edemez ancak bir mankenlik ajansının sizden para istemesi için gerçekten meşru sebepler var. Her zaman “ İlk görüşmeyi dikkate al” kuralını uygulamalısınız. Eğer bir manken ajans ilk ziyaretinizde para harcamanızı isterse adımlarınızı daha dikkatle atmalısınız sizi işe alma konusunda endişeli olmadıklarından emin olmalısınız.

Şimdi beni yanlış anlamayın, sadece bir manken ajans çağırıp sizin işe alındığınızı söyleyemez! Manken ajansları “sizinle sözleşme imzalamak” isteyip istemediklerine karar verecekler, bu da sizi işe almak için aralarında bir karara varacakları anlamına gelmektedir. Sizi işe alma ihtimali olan bir müşterileri yoksa, muhtemelen sizinle sözleşme imzalamayacaklar ve sizi sektöre sokmak için zamanlarını harcamayacaklardır.

Güvenilir Bir Ajansa Nasıl Model Olunur?

Öncelikle ve en önemlisi, bir manken ajans modeli olmaya karar verirseniz kendi işinizi kurmaya karar verdiğinizden, reklam verenler için pazarlamaya başladığınızdan emin olalım. Mankenlik ajansları zaten reklam verenlerle bağlantı kurduklarından modelleriyle çalışmak için modellerini bilgilendireceklerdir. Aktüel Manken Ajans bünyesinde yer alan modeller olarak birçok avantaja sahip olacaksınız. Öncelikle ne istediğini bilen, her daim modellerini destekleyen, modellerine güvenen, iş ahlakına sahip mükemmel bir manken ajans ile çalıştığınıza emin olmalısınız.
Manken olmak isteyen her genç kız ya da erkeğin hayali iyi bir manken ajans sayesinde parlamak olacaktır. Aktüel Manken Ajans sizin bu isteğinize karşılık verecektir. Birçok başarılı işe imza atmak adına mutlaka bizi seçmelisiniz.

modellik-ajansi
modellik-ajansi

Kayıt ücreti almayan Manken Ajansı Size Ne ifade eder?

Öncelikle manken ajans bünyesinde olmaktan gurur duymalısınız ve bunu ilk başarınız olarak görmelisiniz. Manken ajans ararken ilk önceliğiniz para kazanmak olmamalıdır. Para kazanmaktan daha ziyade başarılı olmaya odaklanmalısınız. Ve bunu sizi dolandırmayacak sadece kendi çıkarlarını korumaycak kayıt ücreti almayan ajanslar sağlaya bilir. Bu her zaman işe yarar mı? Bu garantiyi size veremem, ancak kesinlikle herhangi bir kurumun, paranızı almak yerine, para kazanmanın ne kadar samimi olduğu konusunda net bir fikir verecektir.
Başvurduğunuz manken ajans kapıdan çıkmanıza izin vermeye istekliyse, yapacağınız pek bir şey yoktur. Görüşme sırasında manken ajans için söyledikleriniz kadar davranışlarınız da önemli bir yer tutacaktır.

Ajans Kayıt Ücreti Talep Edebilir Mi?

Çabuk para kazanmak isteyen ajanslar tarafından kullanılan birkaç para kazanma senaryosu var. Bazıları size “zamanlamanızın mükemmel olduğunu” söyleyecek ve kitaplarını veya başlığını yazdırmak üzere olduklarını ve sizi dahil etmek istediklerini açıklamaya devam edecektir. Diğerleri, yeni olduğunuz ve sizi tanımadıkları veya bir atölyeye veya kampa katılmanızı istedikleri çok az mesleki deneyiminiz olduğu için para ihtiyacını açıklayacaktır. Bu senaryoların her biri için müzakere taktiklerini başarıyla kullanabilirsiniz.

Her durumda eğer manken ajans sizin içinde gördükleri konusunda gerçekten içten ise bu şartlarda sizinle birlikte çalışmaya istekli olmalı ya da en azından daha makul bir plan üzerinde pazarlık etmeli ve bazılarına kendilerine ispat yükünü koymalıdır.

Ücretsiz Ajanslar Kimi Temsil Etmelidir?

Bir manken ajans modellerini temsil eden bir şirkettir. Bu ajanslar, model ya da baş ajans ile yaptıkları anlaşmadan komisyon aracılığıyla para kazanırlar. En üst düzey ajanslar moda tasarımcıları ve büyük bütçeli reklam ajanslarıyla birlikte çalışır. Sektördeki statüsünü artırmak için yeteneklerini geliştirmek için çok para harcarlar. Modelleri eğitiyorlar, portföy düzenliyorlar, test çekimleri yapıyorlar ve kompozisyon fotoğraf kartlarını, modellerin ihtiyaç duyacağı diğer basılı materyallerle bir araya getiriyorlar.

Manken ajans, modelleri için ajanslara, fotoğrafçılara ve tasarımcılara sunarak iş bulur. Ajanslar işleri ayırıyor, işleri faturalandırıyor ve zamanları için modelleri ödüyorlar. Dolandırıcıların kim olduğunu ve sektörde meşru insanların kim olduğunu biliyorsunuz. En iyi pazarların kim olduğunu ve nereye gönderileceğini bilirler. Şehrin kasabasında kişisel bir ajansın olması, böylece seni zarardan koruyacaklar. Mankenliğin çok zor bir iş olduğunu ve modellemenizin tamamının temsilcinize sorumluluğu altında olmadığını unutmayın. Siz de kendinizi tanıtmalısınız ve insanlara özellikle manken ajans içerisinde bulunan tüm çalışanlara saygı gösterin ki onlarda size saygı duysun.

About the Author:


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir