Şub 22

Prova Mankeni / Fitting Model

Prova mankeni için sadece boy beden ölçüleri değil, omuzdan omuza uzunluk, bacak içi uzunluğu ve daha bir çok uzulun ölçülerinin tuturulması gerekmektedir. Aktüel ajans geniş fitting model kadrosu ile +2 -2 oranında bu ölçüleri tuttura bilmektedir.

modellik ajansi
modellik ajansi

Özellikle büyük beden fitting model konusunda sıkıntılar yaşayan manken ajansları, büyük beden mankenlerin sektörde yer alması için büyük bir çaba sarf etmektedirler. Sektörde bulunan büyük fitting modelleri az olmaları nedeni ile çalışma fiyatları normal modellere oranla fazladır. Manken ajansları canlı prova mankeni ve özellikle büyük beden prova mankeni alımlarında kesinlikle tecrübe aramadan kadrolarına dahil etme çabası içindedirler.

Fitting model kadrosu ile tüm giyim türlerine hizmet verilmektedir. Bunlar; elbise prova mankeni, iç giyim prova mankeni, gelinlik prova mankeni, büyük beden prova mankeni ve maya bikini prova mankeni gibi hemen her tür giyimi kapsamaktadır. Moda ve tekstil sektöründeki müşterilerimiz için tam zamanlı, günlük veya saatilik canlı prova mankeni verilmektedir.

Tekstil sektörünün yer aldığı İstanbulun tüm ilçeleri için bayan canlı prova mankeni temin edilebilmektedir. 34 bedendan 46 bedene kadar fitting model hizmetimiz vardır. Tasarım sürecinden üretim sürecine kadar tüm kloksiyonlar için ihtiyaç duyulan prova mankeni kadromuz ile bir çok bilindik marka ile çalışmaktayız.

Büyük Beden Bayan Fitting Model

Büyük beden bayan prova mankeni günlük hazır giyimler olmak üzere 170 boylarında ortalama 36 beden modeller ile hizmet verdiğimiz katagoridir. Prova mankeni bazı firmalar tarafından cansız mankenler olarak kullanılsada gerçek bir çalışma her zaman için canlı bir bayan prova mankeni ile yapılmalıdır.

fitting-model
fitting-model

Büyük beden bayan prova mankeni, model ajanslarının en büyük sıkıntı çektiği işlerden biridir. Bunun nedeni aranan prova mankeni nin ölçülerinin bire bir tutturmaya çalışılmasıdır. Prova mankenleri nde sadece boy beden ölçüleri değil, omuzdan omuza uzunluk, bacak içi uzunluğu ve daha bir çok uzulun ölçülerinin tuturulması gerekmektedir.

Özellikle büyük beden bayan prova mankeni konusunda sıkıntılar yaşayan manken ajansları, büyük beden mankenlerin sektörde yer alması. için büyük bir çaba sarf etmektedirler. Sektörde bulunan büyük beden prova mankenleri az olmaları nedeni ile çalışma fiyatları normal modellere oranla fazladır. Manken ajansları fitting model ve özellikle büyük beden prova mankeni alımlarında kesinlikle tecrübe aramadan kadrolarına dahil etme çabası içindedirler.

About the Author:


Leave a Comment!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir