Model Ajansları

mankenlik-ajans
model ajans

Model ajansları denildiğinde ilk akla gelen bir mankenlik ajansı olsada aslında model ajans bambaşka bir sektördür. Manken ajansları çok komplike ve geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Model ajansları ise daha seçkin modellerden oluşan bir topluluktur. Model seçimlerini genellikle yabancı modellerden ve isim yapmış a+ yerli modellerden kullanan model ajans, daha seçkin ve yüksek bütçeli çalışmalar hitap etmektedir. Aktüel Model Ajans, mankenlik sektörüne verdiği hizmetlerinin yanısıra tam hizmet reklam ajansı misyonunuda üstlenerek uzun yıllar medyada yer almaktadır.

Medya ve tv lerde görünmek biyerlre gelmek isteyen manken adayları için model ajansları bulunmaktadır. Mankenlik, fotomodellik, dizi-klip ve benzere mecralarda yer almak muhakkaki model ajansları veya cast ajansları ile iletşim kurmanız gerekir. Aktüel model ajansları ile çalışmak için öncelikle web sitemizde yer alan online başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir, sonrasında uygun göörülen model adayları yüz yüze görüşme için ajansa davet edilir. Model ajansları adınızı duyurma ve meslekte bilinir bir model olmanız ve tabiki bu süreçte maddi kazanç sağlamanız için ortak çalışma yürüttüğü yapım şirketleri ile iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

mankenlik-ajanslari
mankenlik-ajanslari

Ülkemizde ve dünyada önde gelen yaşam tarzı markaları kendilerini sürekli güncelemektedir buda doğal olarak reklam çalışmaları için sürekli yeni yüzler yeni manken gereksinimleri doğurmakta. Durum böyle olunca görülüyorki model ajansları mankenleri için her zaman iş sağlaya biliyor.

Model Ajansları Başvuru

Model ajans başvurusunda en önemli etken gönderdiğiniz fotoğraflardır. Fotoğraflarınız amatör olabilir ama yüzünüzü ve vucud hatlarınızı net bir şekilde belli etmelidir. Mankenliğe uygunluğunuz fizki görünüşünüz ve yüzünüz dikkate alınarak değerlendirilir. Model ajansları ile iletişime geçmeniz, kabul görmeniz ve fotoğraf çekiminin ardından yapım şirketleri ve diğer medya kanalları ile iletişime geçme süreciniz başlamış olur.

modellik ajansi
modellik ajansi

Başvuru yapanların kız yada erkek olmaması önemli değildir. Fakat model ajansları bir cast ajans veya oyuncu ajansı olmadığı için yaş önemlidir. Bu nedenle genç olmanız büyük önem teşkil etmektedir.

Model ajansları ile hayatınıza büyük heyecanlar ve renkler katılacaktır. Hayranı olduğunuz sanatçılarla tanışma imkanı, tanışmaktanda öte belki bir çekimde beraber poz verme hayallerinizde yer alan gelişmeler olcaktır. Bu söktörde biyerlere gelmek için çalışmak ve inançlı olmak gerekir, model ajansları gererkli olan desteği sizlere sunmaktadır.

Model Ajansları ve Model İlişkileri

Model Ajans, modellerine kendine güven ile ilgili, yeni alanlara nasıl girileceği ve reklam kampanyalarının alıcıları gibi bireyler ve gruplar olarak kendileri için nasıl yer tutabilecekleri hakkında birçok bilgi vermektedir. Bir model olarak, her çekimin odağı sizsiniz ve başarı tamemen sizin azminize yani size bağlı. Üretim ne kadar büyük ve karmaşık olursa, maliyetler o kadar pahalı olur. Instagram ve Youtube için medya prodüksiyonu ve danışmanlık bir o kadar önemli bir piyasa kabul edilebilir.

Model Ajansları ve Proje Geliştirme

Model Ajansları olarak zorlu projeler için sizi uzmanlara yönlendiriyoruz. Sadece fotoğraf çekimleri değil aynı zamanda birçok prodüksiyonu elimizde tutuyoruz. Buna ek olarak, çekimlerin giderek daha sık çekilmiş olması, kampanyanın başlatılması için küçük bir sahne videosu, kısa Instagram videoları ve hatta YouTube videoları sağlıyoruz. Bu yüzden, fotoğraf çekiminin sonunda, fotoğraf çekimleri dışında çok daha fazlasına sahipsiniz.

Klasik reklamcılıkta olduğu gibi, bir şeylerden daha çok bahsedilirse, o konuyu o kadar iyi biliyorsunuzdur. Birçok model, doğası gereği etkileyicidir! Bu nedenle Model Ajansı kampanyalar ve etkinlikler için önemli ajanslardan biridir. Çeşitli alanlarda uzmanlığımız vardır. Model Ajansı olarak reklamcılığa fazlasıyla önem vermekteyiz. Modellerimizin tanınır hale gelmesi için mutlaka çeşitli tanıtımlar ve projeler tasarlamaktayız. Hedef kitleleri moda markalarına, tüm yaşam tarzlarına ve lüks ürünlere oldukça yakın oldukları için aranan modelleri bünyemizde yetiştirmeyi hedefliyoruz!

Model arama, organizasyon ve seçim konusunda tüm metropollerde size yardımcı oluyoruz. Uzmanlığımızla değerli zamandan tasarruf etmenize yardımcı oluyoruz, böylece tanımlama aşamasında ortaya çıkan personel maliyetleri gibi daha değerli kaynakların yükümlülük altına girmeden bizimle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Çekiminiz için en güçlü moderatörler ile iş birliği yapmalısınız. Arabulucular aramanızı veya isteğinizi almak için Aktüel Model Ajans kapılarını sizlere açıyor.

Model Ajansı İçin Portföy

Model Ajans, anlamlı portföyler ve referanslarla seçilen modellerin ihtiyaçlarını bireysel olarak uyarlar. Yerleştirme sürecinin uyguladığı proje ekibinize tamamıyla eşlik ediyoruz. Bir model ararken Aktüel Model Ajans olarak bize güvenin. Acentelerimiz işinizle ustalıkla ilgileniyor. Belgelerinizi esnek bir şekilde ekibimize gönderin. Medya projeniz için Türkiye’de mükemmel modeli bulun. Model Ajansı organizasyon sürecinde size ve projenize eşlik eder. Eğer hala bir mankenlik ajansına başvurmak istiyorsanız, önce ailenizle konuştuklarından emin olmalısınız. Her zaman planlarınızın farkında olmalısınız. Model olmak sadece iş beklemekten daha fazlasını ifade eder, ilk önce model portföyünüzü oluşturmalısınız. Başka bir deyişle, yavaş yavaş çekim yapmanıza yardımcı olmak için fotoğrafçılarla birlikte birçok deneme çekimi yapacaksınız.

Model Ajansları Ne İş Yapar

Model ajansları uzun süreli tecrübelerin ardından sektörün bütün ihtiyaçlarına cevap verecek bir çizgiye ulaşmıştır. Model ajans, model ve fotomodel tercihlerini, mankenlik eğitimi almış, güzellik yarışmalarında dereceye giren veya sektörde tecrübe kazanmış modellerden yapmaktadır. Model ajans kadrosuna katılmak isteyen yeni yüzleri ise, muhakkak mankenlik kurslarına yönlendirerek eğitimlerinin bitmesi akabinde kadrosuna dahil etmektedir.

Müşterilerine profesyonel manken sunmayı kendisine birinci ilke edinmiş olan model ajansı, firmaların ve markaların reklam yüzlerinin en iyilerden oluşması çabası içindedir. Yeterli düzeyde eğitime sahip manken ve fotomodel kadromuzun geneli üniversite mezunu ve ya öğrencisidir, model ajansı modelleri, güzler yüzlü, bakımlı, müşteri ilişkilerinde başarılı kişilerdir.

Model ajansları aslında diğer depertmanlardan daha farklı olarak sadece a plus manken ve fotomollerin sunumunu yapar. Aktüel model ajans bu bölümde genellikle yapancı mankenlere yer verir. Ünlü markaların yüzü olarak kullanılacak modeller, model ajans bölümünden sunulur. Yurt dışı model ajans ile çözüm ortaklığı yapan Aktüel ajans, bir çok yabancı modeli ülkeye getirmektedir.

Özellikle son 5 yılda sosyal medyay aracılığıyla genişleyen manken ajansları sektörü, profesyonel ajanslar dan çok merdiven altı kurumlar içinde barındırmaktadır. Bu küçük çaplı manken ajansları, manken ve fotomodel olmak isteyen yeni yüzlerden bir kadro oluşturmakta ve profesyonellikten tamamen uzak kalarak sektörü zedelemektedirler.

Firmaların kaliteli bir imaj için, poz vermesini, bakmasını, durmasını bilen model ajansları kadrosu ile hizmet veren profesyonel manken ajansları ile çalışmalarını önermekteyiz, Aktüel model ajans, sektörde 11 yıllık olmasına rağmen, ilk yıllarında bile sadece profesyonel mankenlerle çalışarak manken ajansları arasındaki çizgisini her zaman korumuştur. Manken adayı genç kızlarımıza ve erkeklerimizede en büyük önerimiz kesinlikle ismini duyurmuş prfesyonel yaklaşımsergileyen manken ajansları ile çalışmalarıdır.

Erkek Model Ajansları

Ülkemizde moda sektörünün bayanla yönelik olmasından kaynaklanan nedenlerden dolayı ne yazık ki erkek manken ve adayları çok fazla sektörde yer alamamaktadır. Önceleri sadece erkek model ajansları ve bayan ajansları bir birinden ayrıyken günümüzde her ikiside bir çatı altında toplanmıştır. Aktüel ajans kadrosunda yer yer alan erkek mankenlerde bayan mankenler gibi özenle seçilerek çekimlere gönderilmektedir. Erkek model veya fotomodelin minimum 185 boyunda olması gerekmektedir, bunun dışında fiziki özellikleri ve mimikleride standar manken profiline uymalıdır. Erkek model başvuruları günde ortalama 50 60 aday tarafından gönderilmektedir. Tecrübeli olanlar veya gelecek vaad edenler ajansa çağrılarak görüşme sağlanmaktadır.

Fotomodel Ajansları

Model ajansları esasında bir manken ajans ile aynı çatı altında olsada kendi içinde ayrılan departmanlardır, manken ajans defile ve podyum için manken sunumu yaparken model ajansları ise, prova mankeninden, fotoğraf çekimine, gerektiğinde fuar mankenlerinin teminine kadar daha kapsamlı bir yelpazede hizmet vermektedirler. Aktüel manken ve model ajansı da günümüz aljansları gibi iki model çeşidinide müşterilerine sunmaktadır. Bütün avrupa ülkeleri başt aolmak üzere ülkemizdede fotomodellik mankenlikten daha fazla rabet görmektedir, Defile organizasyonlarını sadece modacılar yaparken, fotoğraf çekimi için modele ihtiyaç duyan sektör daha fazladır, buda fotomodel ajansları na ve fotomodellere olan talebi fazlasıyla artırmaktadır.

İnstagram : @aktuel.ajans