katalog-cekimi

Bayan Manken

Bayan manken veya model; reklam, defile ve moda çekimlerinde kendini ve yüzü oldugu ürünü/markayi tanitan kisilerin icra ettikleri meslektir. Bayan manken yaptiklari video veya fotograf çalismalarinda kendilerinden istenen yüz mimiklerini ve vucud hareketlerin yerine getirmek zorundadirlar bu nedenlede yaptiklari meslegi biyerden sonra oyuncu olarakda görebiliriz. Defile mankeni, fuar mankeni ve fotomodel gibi çesitli sekilleri bulunan mankenlik meslegi günümüzde bir çok kisinin hayalindeki meslek olmustur.

ŞİMDİ BAŞVURU YAPIN…

Çalışmalarımızı ve Modellerimizi İnstagramdan Takip Edin
@aktuel.ajans

Bayan mankenlik meslegi bir çok dala ayrilsada podyum mankeni ve fotograf mankeni( fotomodel ) olarak iki ana daldan olusmaktadir. Prova mankeni, reklam mankeni, mayo ve iç giyim mankeni, fuar mankeni, sunum mankeni, konu mankeni ve büyük beden manken gibi alt katagorileride içinde barindirmaktadir.

Bayan Manken Top Model

Bayan manken rakiplerine karsi daha popüler olduklarinda top model kavrami ile lannse edilirler. Bunlar ülkemizde ve dünyada en çok is yapip en çok bilenen manakenler olma özelligi tasimaktadirlar, bilindik en iyi modacilarla, moda dergileriyle ve markalar ile çalismaktadirlar. Dünyanin ilk bayan mankeni LIsa Fonssagrives oldugu bilinmektedir.

Bayan mankenler disardan bakildiginda çok para kazaniyorlar gibi görünsede, ne yazikki bu bir noktaya gelmis top modeller için geçerlidir, özellikler yurt disinda bir bayan mankenin çalisma saati 25 TL gibi rakamlardan olusmaktadir. Sizlerde bu meslegi tercih ettiginizde bir çok modellin arasindan ön plana çikarak top model olabileceginizi düsünüyorsaniz ciddi papralar kazanabilirsiniz.

Türkiyede özelliklede Istanbulda, çekim tecrübesi olan deneyimli bayan mankenler her zaman ciddi bir ihtiyaç duyulmustur, bir çokmanken ajansi tecrübesi olmayan ve ya mankenlik egitimialmamis modeli sektöre sokarak reklamciligin kalitesini düsürmektedir. Aktüel manken ajans bir çok yerli ve yabanci mankenile sizlere en iyi hizmeti vermektedir

Bayan manken sunumu

Kapali portfolyo çalistigimiz bir çok bayan manken ve fotomol kadromuz için iletisime geçerek firmaniza ve çekimlerinize en uygun bayan mankeni ajansimizdan temin edebilirisiniz. Bayan manken talebiniz üzerine kapali portfolyo olan mankenlerimiz ölçüleri, fotograflari ve fiyatinin yer aldigi bir sunum maili gönderilecektir. Mankentalebinde bulunurken, istediginiz mankenin yasi, boyu, ölçüleri, bedeni, saç ve ten rengi gibi unsurlari muhakkak soruldugunda belirtiniz. Bunun yaninda çekimin tarihi, yeri ve ne kadar sürecegi konularida önemlidir. Verilecek olan fiyat bu unsurlar göz önüne alinarak belirlenir.