Mankenli Katalog Çekimi

Mankenli katalog çekimi, başta tekstil olmak üzere takı, aksesuar, ayakkabı ve konu mankneliği kapsayan bir katalog çekimi türüdür. Aynı zamanda bu katalog çekimi modellerin manken ajans başvuruları için kendi özel portfolyosu içinde sıkça yapılmaktadır. Moda ve tekstil katalog çekimi için en etkileyici unsur bir manken ile yapılan katalog çekimleridir. Mankenli katalog çekimi günümüz teknolojisi ile başta e ticaret sitelerinde kullanılmaktadır, tabi geleneksel basılı mecrada hafife alınmayacak kadar katalog çekimi ile iletişim kurarak iyi bir pazar payı sağlamakta. Aktüel Ajans katalog çekimleri ile moda dünyasının olmazsa olmazını en iyi şekilde müşterilere sunmaktadır. Ajans bünyesinde bulunan profesyonel fotoğrafçıların bir çoğu reklam fotoğrafçısıdır. Yani bu demek oluyorki bütün katalog çekimleri bir reklam kampanyası gibi büyük bir özenle gerçekkleştiriliyor. Katalog çekimleri belirlenen konsepte göre fotoğraf sütüdyosu veya farklı açık/kapalı mekanlarda gerçekleştirile bilir.

moda-cekimleri

moda-cekimleri

Mankenli Katalog Çekimi

Mankenli katalog çekimi, satışı yapılan ürünlerin daha anlaşılır olması için çok önemli bir etkendir. özellikle tekstil sökteri için yapılan katalog çekimleri elbisenin modelin üzerinde nasıl durduğunu gören alıcılarda bir fikir uyandırarak ürünün satışına doğrudan etki etmektedir. Mankenli katalog çekimi modanın yanısıra kozmetik sektöri içinde çok önemlidir. Koku hariç nerdeyse bütün kozmetik ürünleri için manken kullanılmaktadır. Kozmetik katalog çekimi ile tekstilde olduğu gibi alıcı rujun rengini kıremin cilttekietkisini vb… canlı model üzerinde görerek alma hissine kapılacaktır. Kısacası mankenli katalog çekimi ürünleri daha belirgin kılarak daha kolay anlaşılmasını sağlayacaktır.

Aktüel Ajans bünyesinde gerçekleştirilen mankenli katalog çekimi firmanın isteği doğrultusunda hedef kitleye kendini en iyi ifade edecek şekilde tsarlanır ve çekilir. Tüm bu şartların oluşturarak yapılan katalog çekimi reklamın doğru alıcıya ulaşmasına olanak sağlar.

 

Aktüel Ajans Katalog Çekimi

Katalog çekimi çoğu zaman ürün çekimleri olarak yapılır. Bunların yanısırı mimari çekimler, mekan çekimleri ve albüm çekimleri gibi ürün dışı çalışmalarda olabilir. E ticaret ve katalog çekimleri modelli yapılması her zaman müşteri üzüerinde olumlu etki bırakmaktadır. Çalışma ve işyeri alanlarını müşterilerine gösttermek isteyen firmalar daha ciddi ve profesyonel bir katalog çekimiiçin her zaman manken tercih etmektedirler. Aktüel ajans 4.Leventte bulunan 220 m karelik profesyonel fotoğraf sütüdyosu ve anlaşmalı olduğu mekanlarda yaptığı katalog çekimleri ile sizi daha bilinir ve farkedilir kılmaktadır.

 

About the Author: