Nasıl Oyuncu Olunur

Nasıl oyuncu olunur ? Kimileri daha ço kküçük yaşlarda oyuncu olmayı kafaya kor ve bütün hayatına ona göre yön verir. Eğitimler alır, konservatuvara gider ve oyuncu ajanslarına kayıt yaptırır. Kimilerininde nasıl oyuncu olunur diye birşey aklında bile yokken tesadüfen şans eseri olur. Tabi şans eseri olanlarda o süreç içinde kısa süreli ciddi eğitimler almak zorundadırlar. Nasıl oyuncu olunur diyorsanız kesinlikle yeteneğin her şey olduğunu düşünmeyin. Oyunculukta eğitim şarttır. Oyuncu ajansları kayıtları kolayda olsa oyunculuk zor bir iştir fakat bir o kadarda zevkli bir dünyadır.

Nasıl oyuncu olunur, sorumluluklar ve gerekenler nelerdir, oyuncu olmak için neler yapılır tarzında sorular tüm oyuncu adaylarının aklını kurcalamakta ve hiç bir yerden düzgün net bir cevap alamamaları bir çok oyuncu adayının sektöre girmesini zorlaştırmaktadır. Nasıl oyuncu olurum diyennler için izlemeleri gereken yolar aşağıdaki gibidir.

 

Nasıl Oyuncu Olunur ( Öneriler )

Nasıl oyuncu olurum diyen herkes öncelikle bu işin iki olmazsa olmaz sartı olduğunu bilmelidirler. Birincisi görsel sanatlara ilgi, diğeri oyuncu adayının kendinin ve yetenlerinin bilincinde olması. Farkında olmadığınız bir yeteneğide doğal olarak geliştirme gibi bir şansınız olmayacaktır. Bu nedenle bu yeteneğinin farkında olan oyuncu adayları daha fazla başara gösterecektir.
Nasıl oyuncu olunur diye ilgilenen kişilere diğer bir olmazsa olmaz öğüdümüz ise bu işin aşk ve tutkuyla yapılaması gerektiğini bilmeleridir. Oyunculukta mankenlikte olduğu gibi boy yaş kilo gibi kriterlerin olmaması bu mesleğin manevi yönünü canlı tutmaktadır. Önemli olan size verilen rolü ve karakteri en iyi şekilde bürünerek bunu dışarı yansıta bilmenizdir. Üstelik taklit ve ya sıradan değilde orjinal bir karaktere bürünmek sizi medya sektöründe daha fazla tercih edilen oyuncular arasına sokar. Nasıl oyuncu olunur dediğinizde muhakkakki sizinde aklınızda dış ve fiziki görünümün iyi olması geçiyordur. Dış görünümü iyi olmayan insanlarda bu sektörde fazlasıyla yer buluyor ama dikkat çekici bir fizeğe ve güzelliğe sahip olan adaylar biraz daha avantajlı oldukllarını söyleye biliriz.
Eskiden nasıl oyuncu olurum diyen günümüzün ünlü oyuncuları, piyasaya girdikleri ilk gün ünlo olmadılar sizinde tahmin edeceğiniz gibi. Bu oyuncuların nerdeyse tamamı cast ajansları aracılığı ile sinema ve dizlilerde çok küçük rollerde figüranlık yaparak başlamışlardır. Sizlerde nasıl oyuncu olabilirim diyorsanız yaptığınız araştırmalar ile en iyi cast ajansları kadrosunda yer alamya çalışın ve usta oyuncuların izlediği yoldan gidin.

Nasıl Dizi Oyuncusu Olunur

Nasıl dizi oyuncusu olurnur sorusu çok doğru bir sorudur. Her oyuncu ve oyuncu adayı reklam veya sinema oyuncusu olmak yerine dizi olyuncusu olmak ve sadece dizler üzürinden para kazanmayı tercih edebilir. Çokta mantıklı bir düşüncedir dizi oyuncu olmak istemek. Çünkü malümunuz 10 yıldan fazla süren diziler var. Bu nedenle en uzun vadeli para kazanbileceğiniz medya kanalı dizi oyuncusu olmak.

Dizi oyuncusu nasıl olunur şeklinde bir değerlendirmede her oyuncunun sahip olduğu veya olası gereken yeteneklere bakabiliriz. Sonraki aşamada dizi oyuncusu olmak isteyenlerin cast ajanslara kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Yapım şirketlerinin cast sorumluları, cast ajansları web sitelerini ve set kartlarını her zaman takip ederek gerek gördüğü oyuncuları bu cast ajanslardan talep etmektedirler.

Dizi oyuncusu nasıl olunur sorusunun en önemli cevaplarından biriside kararlı ve sabırlı olmaktır. Ülkemizde fazlasıyla rabet gören bir meslektir oyunculuk bu nedenle katılcağınız bir çok seçmede 10 larca hatta bazen yüzlerce kişi olacaktır. Bu kadar kişi arasından muhakka rol almak çok zor oalcaktır. İşte iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız bütün bu süreci sabırla geçirmeniz gerekiyor. Başlarda belki çok küçük roller alacaksınız ama sürekli o seçmelere gitmek öncelikle size sağlam ve sektörin içinde olan insanlardan bir çevre kazandıracaktır. Yukarıda bir çok önemli noktaya değindik fakat unutmayınki sadece oyuncu olmak için hayatın tamamında en önemli olan şey sağlam bir networktür. Eğer çevrenizde özelliklede sektörünüzle ilgili bir ağ oluştura bilirseniz. oyunculuk ve şöhret kaçınılmaz olacaktır. Yeni oyuncular yapımcılar ve yönetmenler tanımak size muhakka yeni kapılar açacaktır.

 

About the Author: