Tekstil Fotoğraf Çekimi

Tekstil fotoğraf çekimi üretici teksitil firmalarının, butiklerin ve moda tasarımcılarının dijital ve basılı reklam alanları için yaptırmak zorunda oldukları tanıtım işidir.

katalog çekimi nasıl yapılır
katalog çekimi

Başta web siteleri olmak üzere katalog, tv, açık hava reklamları ve dergi reklamları için yapılan tekstil fotoğraf çekimi firmaların satışlarını ve bilinirliğini artırır. Büyük bir müşteri kitlesini ulaşımı kolaylaştıran elbise katalog çekimi muhakkak kaliteli bir ekipman ve tecrübeli bir ekip ile yapılmalıdır.

Aktüel Ajans gerçekleştirdiği katalog çekimlerini bir fotoğrafçı değil reklam ajansı bakış açısı ile yapmaktadır. Buda firmanın pazar payını artırmaktadır. Elbise katalog çekimleri fotoğraf ajansında beyaz ve renkli fonların yanısıra dekoratif arka planlar ilede gerçekleştirilir. Veya dış mekanlarda bir konsept belirlenerek yapıla bilir.

Tekstil fotoğraf çekimi sadece satışları artırmak için değil marka değerini ve firmanın pirestijini yükseltmek içinde yapıla bilir. Markanızı ve ürünlerinizi müşterilerinize iyi organize edilmiş elbise katalog çekimi ile iletebilirsiniz. Aktüel Ajans yaptığı elbise katalog çekimileri muhakkakki en iyi kalitede görseli size sunmaktadır.

Tekstil fotoğraf çekimi yapılmadan önce elbiselerin türüne göre manken, mekan ve konsept müşterininde onayı ile belirlenir. Sonrasında iyi bir ekip ile çekim gerçekleştirilir ve çekilen fotoğraflardan hangilerinin kullanılacağına karar verilir. İşin can alıcı noktası ise fotoğrafların shoplanmasıdır. Her zaman bir fotoğrafın %50 sini iyi bir photoshop çalışması oluşturur.

Tekstil Fotoğraf Çekimi ile Markalaşmak

oyuncu ajansi
moda çekimi

Tekstil dünyasında bulunan tüm firmalar marka ve ürün bilinirliğini tekstil fotoğraf çekimleri ile kalıcı hale getirmektedirler. Markanın hatırlanıcı ve özellikli ürünleri katalog çekimleri ve nitelikleri ortaya çıkmaktadır. Katalog çekimi için birinci amaç ürünlerin gerçekte olduğu gibi görünmesidir. Elbise fotoğraf çekimi en zor çekimlerden birsidir. Öncelikle modeli olduğundan uzun veya kısa göstermemek için doğru bir açı ile çekilmelidir. Diğer bir konu ise ürünlerin rengi.

Elbise katalog çekimlerinde renk tutturmak gerçekten tecrübe ister. Tekstil fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra ekranda görülen renk ile baskıda çıkan renk bir birini tutmama olasılığı çok yüksektir. Ekrandada aynı renkleri görmek için renk kalibrasyonu yapılmış kaliteli monitörler ve renk kartlarının kullanılması gerekir.

Aynı durum web sitesi çekimleri için çokda geçerli değildir. Yukardada söylediğimiz gibi her monitörün renk ayarı farklı olduğundan siz doğru çekimide yapsanız herkes farklı görecektir. Tabi bu demek değilki web katalog çekimlerinde renk tutturmanın bir önemi yok. Biz yine aynı rengi tutturarak veriyoruz çünkü belki ileleyen süreçte çekilen fotoğraf çekimleri katalog baskısında veya başka basılı bic mecrada kullanıla bilir.

E Ticaret Tekstil Fotoğraf Çekimi

E-ticaret tekstil fotoğraf çekimi internetin yaygınlaşması ile basılı katalog çekimlerini neredeyse yok etti diye biliriz. Önceleri sadece e ticaret siteleri için yapılırken sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle çekim yaptıran müşteri sayısı ikiye katlandı diye biliriz. E ticaret fotoğraf çekimi basılı kataloga göre çok daha masrafsısdır. Basılı kataloglar çekim masrafı haricinde birde baskı masrafı çıkartıyordu ki basılı ürünler bittikten sonra tekrar bastırmak. Ama web siteleri için bu durum geçerli değil. Üstelik dijital ortamdaki fotoğraflar daha canlı ve merak uyandıra biliyor. Buda müşterilerin hoşuna gidiyor ve alma istekleri artıyor.

EE-ticaret tekstil fotoğraf çekimi sadece moda ile sınırlı değildir haliyle, Üreticilerin ve parekendicilerin neredeyse tamamı e ticaret ürün satışı yapmaktadır. Eskiye nazaran bankalardan pos almakta kolaylaştığı için artık büyüklü küçük bütün firmalar e ticaret fotoğraf çekimi yaptırmaktadır. Tabi analog fotoğraf makinalarının yerini dijital makinaların alması çok daha büyük bir etken.

Mankenli Tekstil çekimi

Mankenli tekstil çekimi manken ajans faktörü çok önemlidir. Özellikle elbise katalog çekimlerinde muhakkak kullanılması gerekmektedir. Bütün müşterileriniz alacağı elbisenin kendi üzerinde nasıl duracağını bilmek yafa en azından hayal ederek kafasında canlanfırmak isteyecektir. Bunuda ancak iyi bir manken ajans kadrosunda yer alan proofesyonel bir model ile gerçekleştire bilirsiniz. Aktüel Ajans kendi kadrosunda bulunan yerli ve yabancı manken kadrosu ile sizlere en iyi mankenleri sunmaktadır.

İnstagram : @aktuel.ajans